Montaż na C25 D, twoja opinia?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
edutainment ozons
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/03/07, 00:23

Montaż na C25 D, twoja opinia?




przez edutainment ozons » 03/04/07, 22:03

Cześć wszystkim,

Rozważaliśmy zamontowanie pantone z generatorem pary (identyczny Merco 240D firmy Didier) na C25 Diesel. Problem polega na tym, że wylot spalin C25 pozostawia niewiele miejsca na prawidłową instalację reaktora i GV, więc pomyśleliśmy o zintegrowaniu ich na tej samej rurze.

Oto schemat projektu:

Obraz

Rozwiązanie 1 jest łatwiejsze do osiągnięcia, ale czy posiadanie korpusu miedzianego reaktora stanowi problem? Czy ktoś kiedykolwiek testował? (Wiem, że miedziany rdzeń nie jest dobry, ale korpus?)
W przeciwnym razie, jeśli masz jakieś uwagi dotyczące zgromadzenia, nie wahaj się. Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 03/04/07, 22:36

Pomysł wydaje mi się dobry, przypomina mi mój montaż:

Obraz

...z tą różnicą, że majstrowałem przy moim GV "po fakcie", włączając go do reaktora.

Nie wiem, czy korpus reaktora może być wykonany z miedzi, chyba widziałem takie w quanthomme.

Mam wątpliwości co do wodoszczelności 2. zespołu grota „zablokowanego”. Nie wiem, jak wykonać spawanie na tym poziomie ... a lutowanie miedziane/stalowe wokół rury reaktora wydaje mi się delikatne.

Cóż, takie jest moje pierwsze wrażenie. Poczekajmy na opinię ekspertów. André lub Zac nie powinni zwlekać 8)
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 03/04/07, 23:23

cześć

Obraz

To tylko moja opinia, ale to dobra edycja

spróbuj szybko :P

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/04/07, 02:19

Halo
Poszedłbym za numerem 2
Miedziany gv i stalowy lub ze stali nierdzewnej reaktor prętowy
Chociaż reaktor miedziany nigdy nie próbowałem, ale pręt miedziany tak dan sun 100% panton i nie działa dobrze, dlaczego nie wiem?

Jeśli chodzi o warzenie miedzi na stali, jest to łatwe.
ze stali nierdzewnej nie należy przegrzewać stali nierdzewnej i mieszać szybko ze stalą nierdzewną miedź pochłania więcej ciepła, więc trzymaj płomień na miedzi i mocno mieszaj palnikiem acetylenowo-tlenowym.

teraz wszystko w miedzi, jeśli chcesz spróbować tego doświadczenia, daj nam znać, czy to działa, czy nie, ale wydaje mi się, że Crispus miał to doświadczenie, mógłby nam powiedzieć więcej.
W małym silniku benzynowym reaktor miedziowy, jeśli brakuje wody, może stać się styczny w celu krystalizacji metalu, wzrasta o ponad 700 ° C.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/04/07, 08:54

powitanie

Jaki masz silnik w c25? 1.9l, 2.5l admo czy 2.5l turbo?

Wczoraj skończyłem mój w admo 2.5 l, jest tyle miejsca, ile chcesz.
Jeśli chcesz zdjęcia wyślij mi maila.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
edutainment ozons
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/03/07, 00:23




przez edutainment ozons » 04/04/07, 10:10

Dziękuję wszystkim za komentarze. Wciąż myślimy o ostatecznej wersji.
To 2,5L atmo, zac Wysłałem Ci e-maila ze zdjęciami.
0 x
OZONY Nasze badania systemów oszczędzania energii: http://ozons.eco.free.fr
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 04/04/07, 10:15

Witam,

Andre napisał:cała miedź, jeśli chcesz spróbować tego doświadczenia, informuj nas, czy to działa, czy nie, ale wydaje mi się, że Crispus miał to doświadczenie, mógłby nam powiedzieć więcej.


Nie, mój montaż to nie cała miedź, tylko wnętrze. Rura reaktora jest ze stali nierdzewnej. Wydaje się, że działa na uczucie jazdy, na konsumpcję, której nie skończyłem tankować.

Nie wiedziałem, że lut miedziany/stalowy na obwodzie rury może wytrzymać: myślałem, że rozszerzalność 2 metali była inna?

W przeciwnym razie, w porównaniu do GV ​​Camela1, wymiana ciepła odbywa się głównie z zewnątrz (jak mój montaż swoją drogą), trzeba by to uwzględnić przy obliczaniu jego długości... Ze swojej strony zrobiłem z istniejącej, długość GV została „narzucona”. Ilość pary jest chyba trochę mała, ale to "mały" silnik.
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 04/04/07, 12:47

Cześć wszystkim!

Witamy w klubie G+!

Miałem C25 d 2,5l athmo, ale dawno temu...
Wydawało mi się, że przypomniałem sobie dość hojną i bardzo praktyczną linię wydechową dla G+...
Niestety nie mam już RTA tego modelu, czy mógłbyś wstawić crobard z geometrią tej linii, jestem prawie przekonany, że nie ma nic lepszego do zrobienia (jeśli chodzi o układ)...

W przeciwnym razie poszedłem zobaczyć twoją stronę, miły test GV ze striptizerką i podkreślenie produkcji pary zgodnie z poziomem!
Od dawna chciałem nagrać to wideo, ale nie było czasu… Myślę, że umieszczę link do ciebie, przy następnej aktualizacji mojej strony… : Chichot:


Jeśli chodzi o układ na tubie, jak pokazujesz w swoim crobardzie, pomysł nie jest zły, poza tym, że GV ma tylko jedną ścianę stykającą się z GE, więc tracisz responsywność.
Wlot powietrza na wlocie do reaktora musi być większy niż wlot pary.
To, co musisz zrozumieć, jeśli chodzi o GV, to to, że musi mieć wylot pary wyżej niż wlot wody - w każdym przypadku - (z wyjątkiem sytuacji, gdy się przewrócisz ... : Lol: )
Przechodzi to zatem od pionu do maksymalnego kąta nachylenia, biorąc pod uwagę staczanie się w dół po zboczu powiedzmy 30°, co pozostawia zakres od 40/45° do 90° w stosunku do poziomu.

Umieszczenie w przewodzie wydechowym nie jest bardzo krytyczne i nawet jeśli ideałem jest, aby GV znajdował się „na dole” reaktora, nie jest to bezwzględny obowiązek…
Może być oddalony od niego o około trzydzieści cm, pod warunkiem, że wąż parowy jest trochę chroniony przed zimnem (i nadal)

Najważniejsze jest to, aby wylot silnika znajdował się najbliżej otworu wlotowego!

Jeśli chodzi o wymiary reaktora, jesteś w tej samej klasie pojemności co merco, więc powinieneś czerpać inspirację z jego reaktora (z wyjątkiem komory wstępnej ...)
Jeśli deportujesz GV dalej w linii, zyskujesz miejsce na reaktor...

A +++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
edutainment ozons
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/03/07, 00:23




przez edutainment ozons » 04/04/07, 14:36

Widzieliśmy montaż zaca na C25 ale z gaźnikiem zostaliśmy raczej na GV więc brak miejsca o którym mówiliśmy to miejsce z rurą nie poziomą.

Jeśli chodzi o nachylenie grota, jest to dokładnie problem napotkany w przypadku C25. Zasadniczo, oto linia:
Obraz
Możemy zintegrować reaktor, ale nie ma miejsca na GV (albo leżenie, nic strasznego), jeśli umieścimy go nad reaktorem, nie będzie już powrotu kondensatu w GV, też nie świetnie. Dlatego pomyśleliśmy o zmniejszeniu długości rdzenia (pozostając nieco powyżej 15 cm) i zintegrowaniu GV bezpośrednio z tyłu.
Prawdą jest, że dla wymiany ciepła powierzchnia będzie mniej ważna (tylko zewnętrzna), ale wnętrze nadal będzie stykać się z korpusem reaktora (lub tą samą częścią w rozwiązaniu 1), więc temperatura powinna wystarczyć, prawda?

Na naszej stronie pewien gege30 planuje generować parę elektrycznie, może to też być rozwiązaniem, zwłaszcza do przeprowadzania testów w różnych temperaturach, nie sądzę, żeby trzeba było dużo mocy do podgrzania kilku mm3 wody.
0 x
OZONY Nasze badania systemów oszczędzania energii: http://ozons.eco.free.fr
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/04/07, 14:48

powitanie

mój rdzeń musi mieć 130 mm i trafił do poprzedniego segmentu, dlatego nie mam problemu z ochroną węglowodanów.
przyjrzyj się dobrze zdjęciu, wychodzę przez wydech, ale wchodzę w oś korzystając z pierwszego kolanka wydechu (kolano, na którym zamocowany jest gaźnik jest zewnętrzne). pozwala na wykonanie ładnej komory wstępnej na minimalnej przestrzeni
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230