Mini Chopper

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Mini Chopper




przez PITMIX » 17/09/05, 19:26

Oto jest, dziś rano pracowałem nad moją realizacją Pantone. Poprawiłem swój błąd (patrz pierwsze niejednoznaczne próby). Po rozebraniu gaźnika i zamontowaniu reaktora na swoim miejscu. Szybkie kopnięcie rozrusznika i poszło. Robi się grzmot, ale nie wiadomo, czy cuda oczyszczenia środowiska i ograniczenia konsumpcji są prawdziwe. Musisz zrobić pomiary. Na razie obserwuję, że przy 75% wody i 25% benzyny w zbiorniku, przy ciepłym silniku, działa. Z drugiej strony nie wiem, czy mój silnik częściowo korzysta z energii wody, czy tylko z oparami benzyny. Werdykt po pomiarze. W każdym razie jestem bardzo dumny ze swojego osiągnięcia i mogę teraz wyrażać się świadomie. Dla mnie realizacja była niezbędna. Pozwala to zrozumieć system, a następnie przetestować go. Według strony Quant'homme i doświadczeń, które się mnożą, uważam, że efekty muszą być zadowalające.
Oto zdjęcia i wideo na mojej stronie kliknij poniżej

http://members.chello.fr/a.meaglia/cari ... index.html
0 x
Oscar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/05, 21:28




przez Oscar » 17/09/05, 21:50

Witam wszystkich,

Niedawno odkryłem system pantone i zamierzam wypróbować to wszystko, gdy tylko będę miał odpowiedzi na moje pytania :P

1/ czy pręt stalowy musi być ruchomy (nie widzę na schemacie podparcia)?

2/Nie rozumiem opowieści o orientacji, czy to żelazny pręt, który nie jest namagnesowany?

3/"Weź trójniki redukcyjne 1"x1/2"x1/2" i zamontuj je na złączce 1" (krótkiej rurce), następnie za pomocą tokarki obrób maszynowo - na koniec wygładź i rozwiercij otwór na końcu 27/32" (21mm), tak aby rura wewnętrzna 1/2" mogła się wsunąć (wsunąć).
--> jak nie ma już gwintowania to jak trzyma się ta cholerna rurka aw dodatku nie ma już uszczelnienia? :zły:

4/ powiedz mi mikstura Twój montaż (nie mogłem znaleźć 1. części) zrobiłeś to na małym silniku, jeśli tak, czy myślisz, że możesz to zaadaptować do pojazdu?

5 / do pracy z wodą konieczne są 2 osobne zbiorniki (nie można pominąć)?

przepraszam za ignorancję ale jestem początkujący
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/09/05, 09:37

Cześć, masz to, Oscar, wiedz, że postępowałem co do joty z instrukcjami dostępnymi na stronie Quant'homme, a dokładniej zainspirowało mnie zdjęcie przedstawiające sprzęt do zakupu. Tworzę stronę ze zdjęciami i filmami z mojego doświadczenia. Na razie jest w budowie, dostępne są tylko zdjęcia.
Stalowy pręt nie jest ruchomy. System jest w pełni uszczelniony między rurą wewnętrzną 1/2" a rurą zewnętrzną 1". Gazy spalinowe nie mieszają się z gazami wlotowymi w reaktorze.
0 x
lelectron
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 18/09/05, 01:02




przez lelectron » 18/09/05, 09:55

PITMIX napisał:Cześć, masz to, Oscar, wiedz, że postępowałem co do joty z instrukcjami dostępnymi na stronie Quant'homme, a dokładniej zainspirowało mnie zdjęcie przedstawiające sprzęt do zakupu. Tworzę stronę ze zdjęciami i filmami z mojego doświadczenia. Na razie jest w budowie, dostępne są tylko zdjęcia.
Stalowy pręt nie jest ruchomy. System jest w pełni uszczelniony między rurą wewnętrzną 1/2" a rurą zewnętrzną 1". Gazy spalinowe nie mieszają się z gazami wlotowymi w reaktorze.
Realizacja reaktora pantone przez amatora

dziękuję za informację i brawo czy masz adres tej wersji planu, dziękuję
Zamierzam rozpocząć przygodę na małym silniku, aby zrozumieć, a następnie ewoluować
Bonne journée
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/09/05, 11:09

PITMIX napisał:Cześć, masz to, Oscar, wiedz, że postępowałem co do joty z instrukcjami dostępnymi na stronie Quant'homme, a dokładniej zainspirowało mnie zdjęcie przedstawiające sprzęt do zakupu. Tworzę stronę ze zdjęciami i filmami z mojego doświadczenia. Na razie jest w budowie, dostępne są tylko zdjęcia.
Stalowy pręt nie jest ruchomy. System jest w pełni uszczelniony między rurą wewnętrzną 1/2" a rurą zewnętrzną 1". Gazy spalinowe nie mieszają się z gazami wlotowymi w reaktorze.
Realizacja reaktora pantone przez amatora

Cześć, niezły kotlet! Jaka jest podstawa silnika?

Jeśli chcesz mogę stworzyć dla Ciebie stronę bezpośrednio o ekonologii? Ale myślę, że powinieneś założyć temat specjalnie dla swojego osiągnięcia na forum (Dodam zdjęcia) w ten sposób łatwiej ci pomożemy i będzie działać szybciej!
0 x
lelectron
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 18/09/05, 01:02




przez lelectron » 18/09/05, 12:10

Cześć, niezły kotlet! Jaka jest podstawa silnika?

i grill też :D
0 x
Oscar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/05, 21:28




przez Oscar » 18/09/05, 14:07

to prawda, że ​​twój chopper jest fajny, ale i tak wolę roadstera :P

z drugiej strony nie mogę powiększyć schematu, wiecie czy jest jakiś sposób?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/09/05, 18:40

Oskar napisał:z drugiej strony nie mogę powiększyć schematu, wiecie czy jest jakiś sposób?

Myślę, że wszystko znajdziesz na tej stronie: http://quanthomme.free.fr/pantone/PMC5.htm

ps: twój załącznik powyżej, czym go otwieramy?
0 x
Oscar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/05, 21:28




przez Oscar » 25/09/05, 07:52

przepraszam, to nie załącznik, tylko cytat, chyba coś źle zrobiłem :rolleyes:
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/10/05, 20:59

:P Oto podsumowanie różnych wiadomości generowanych przez ten post, były one rozproszone na stronie forum z mojej winy. Zebrałem je tutaj dla jasności.

ODPOWIEDŹ Z „PITMIXA”
Baza silnika to 110 Cm3 4-suwowy, jest to chińska replika silnika DAX HONDA, znasz małe motorowery z lat 80-tych z dużymi oponami trochę jak Chappy.

Postanowiłam zrobić uproszczony pantone. Podobno działa lepiej i jest prostszy. Ale jak działa bulgotanie? To po prostu kwestia podgrzania wody do 90, 95°C i odzyskania lotnej wody? Wydaje się, że niektórzy eksperymentatorzy mają trudności z podgrzaniem wody. Na papierze system ten wydaje się jednak łatwy do wdrożenia. Czy ktoś ma opinię na ten temat?

ODPOWIEDŹ OD „EKONOLOGII”
ah..oto głos rozsądku :)

Do podgrzewania wody 3 możliwości, od najprostszych do najbardziej złożonych:

1) używać spalin
2) używać wody chłodzącej
3) używać oleju silnikowego

ODPOWIEDŹ Z „PITMIXA”
:niepewny: Dziękuję za światła, więc myślę o wykorzystaniu gazów spalinowych. Na początku będę regulował tylko ich przepływy, aby ustawić temperaturę wody na 90°, będzie łatwiej. Z drugiej strony, czy powinienem zainstalować zwężkę Venturiego w rurze wlotowej, aby zasysać odparowaną wodę i pozostawić mój gaźnik zamontowany w miejscu oryginału?

ODPOWIEDŹ OD „EKONOLOGII”
Nie sądzę, żebyś musiał regulować ich przepływ ... ponieważ jeśli nie umieścisz prawdziwego wymiennika gaz-ciecz (bardzo nieporęcznego), wymiana ciepła między gazami a cieczą będzie dość niska.
Musisz zrobić nową rurę dolotową w kształcie litery „T”… zwężka Venturiego rzeczywiście pomoże, ale ryzykujesz utratę szybkości napełniania silnika… w każdym razie umieść zawór na wylocie bełkotki

ODPOWIEDŹ PITMIXA
Zrobiłem montaż z rurą wydechową, która przechodzi przez bełkotkę do ogrzania floty nie zrobiłem trójnika, ale czy jest możliwość podłączenia reaktora z filtrem powietrza w kształcie litery T? Z jednej strony powietrze, z drugiej woda. Może nie będzie tyle depresji, żeby zasysać wodę, co myślicie?

Oto schemat instalacji, którą właśnie wykonałem Obraz
Co myślisz ? Osobiście nie jestem pewien, czy da radę z zasysaniem wody przez filtr powietrza. Ponadto uważam, że za bardzo pogorszyłem ciepło przekazywane do reaktora. Wyizolowałem go, ale zmierzyłem tylko 80°C na środku reaktora wzdłuż długości. ponadto woda nagrzewa się do 40°C w bełkotce nie da się poprawić czy to naprawdę ważne?

ODPOWIEDŹ OD „ANDRE”
Witaj pitmix

Twoja edycja nie może działać.
Reaktor musi znajdować się na wylocie spalin z silnika, całe ciepło musi być wykorzystane do jego ogrzania, reszta ciepła musi zostać wykorzystana do ogrzania bełkotki, a reszta wychodzi na zewnątrz,
Do zasysania trzeba wejść za przepustnicę bezpośrednio do kolektora ssącego z regulowanym zaworem, inaczej nie będzie trzeba pracować na biegu jałowym silnik przeciągnie wszystko przez reaktor,
jeśli nie chcesz zakładać zaworu, robisz zmniejszenie otworu o 3, do 4 mm
w zależności od wielkości silnika musisz dostosować.
André

ODPOWIEDŹ Z „PITMIXA”
Dziękuję za radę André Myślałem, że to nie może działać.
Należy zatem faworyzować reaktor i ewentualnie podgrzać wodę. Po prostu muszę zacząć od nowa. Z drugiej strony, jeśli dobrze zrozumiałem, aby zasysać wodę, muszę zrobić króciec na rurze ssącej i natężenie przepływu mojego kranu jest regulowane.To się komplikuje. Jeszcze raz dziękuję, zabieram się do pracy i będę informować Cię na bieżąco. FYI Zmierzyłem 100° w pobliżu wlotu spalin w reaktorze. Ile potrzeba, żeby było przynajmniej dobrze?

ODPOWIEDŹ OD „EKONOLOGII”
arg 100° c nic to chyba było w zwolnionym tempie? Potrzebuje co najmniej 300 do 400°C… ale hej, nie jesteśmy pewni zbyt wiele :D

ODPOWIEDŹ OD „ANDRE”
witam, odpowiedz na pitmix
czy chcesz pantomizować silnik rowerowy o pojemności 125 cmXNUMX?
To, co wychodzi z reaktora, trzeba włożyć do silnika
Albo przed gaźnikiem jest ssanie tylko jak silnik pracuje na wysokich obrotach, albo za gaźnikiem jest duże podciśnienie i silnik pracuje za szybko na biegu jałowym (wejście pomocnicze pod gaźnikiem)
dlatego potrzebny jest zawór który steruje otwieraniem go przy pracującym silniku, jak nie chcesz zaworu to potrzebujesz zmniejszony mały otwór na wejście do kolektora, inaczej pełny wylot rury z reaktora silnik będzie strzelał tylko w reaktorze....
jak na te małe silniczki temperatura spalin na wylocie dochodzi do ponad 600 C, czasem nawet do 700 C. Mam podobny mały silniczek, to jest moje stanowisko probiercze.
z 200c nie możesz po prostu podgrzać wody. potrzeba co najmniej 400 ° C, aby reaktor pozostał zawieszony, i blisko 600, aby się zawiesił. (uruchom go)
André

ODPOWIEDŹ Z „PITMIX"
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, zamierzam to wszystko zmodyfikować.Mam już zawór na wylocie z reaktora, który pozwoli mi dostosować szybkość ssania reaktora. Reaktor ma 300 mm długości, może to być za dużo jak na tak mały silnik. Muszę przerobić wydech ze zintegrowanym reaktorem, będzie mądrzejszy, będzie lepiej palił. Rzeczywiście testy zostały wykonane w zwolnionym tempie. Filmy możesz zobaczyć na mojej stronie. Są kiepskiej jakości, ale dłuższe niż wcześniej. :rolleyes:
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281