Instalowanie Pantone na benzyny Renault18 8 koni

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
brahimour
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 23/01/14, 17:31

Instalowanie Pantone na benzyny Renault18 8 koni




przez brahimour » 23/01/14, 18:59

Cześć wszystkim, za mój pierwszy temat w tym forum, Zadaję pytania, które złamały mi głowę na temat miesięcy 6
Mam konie benzynowe 18 Renault8, które zużywają dużo benzyny, co utrudnia mój budżet, ponieważ musisz jeździć codziennie ...
Podczas przeglądania Internetu widziałem tematy dotyczące Kit lub retrokit lub bubblera Pantone i mówi się, że jest on skuteczny w oszczędzaniu paliwa, a także ochronie przyrody ...
1- czy możliwe jest naprawdę zainstalowanie go na mojej benzynie R18?
2- czy zmniejszy to moje zużycie do 45 lub 50% ??
3- czy to chroni naturę?
4- Jeśli „tak”, jak mogę go zainstalować na moim R18?
5- Czy możesz wyrazić swoje rozwiązanie, dodając objaśniające zdjęcia?
6 - ile to będzie mnie kosztować?

Wreszcie dziękuję za pomoc
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Zainstaluj Pantone na koniach Renault 18 z benzyną 8




przez Flytox » 23/01/14, 23:34

Witaj brahimour, witaj

Brahimour napisał:Cześć wszystkim, za mój pierwszy temat w tym forum, Zadaję pytania, które złamały mi głowę na temat miesięcy 6
Mam konie benzynowe 18 Renault8, które zużywają dużo benzyny, co utrudnia mój budżet, ponieważ musisz jeździć codziennie ...
Podczas przeglądania Internetu widziałem tematy dotyczące Kit lub retrokit lub bubblera Pantone i mówi się, że jest on skuteczny w oszczędzaniu paliwa, a także ochronie przyrody ...
1- czy możliwe jest naprawdę zainstalowanie go na mojej benzynie R18?


Nikt jeszcze nie widział wiarygodnej dokumentacji dobrych wyników z tymi zestawami sprzedawanymi w sieci jako „gotowe do zainstalowania”. Zawsze istnieje możliwość zamontowania zestawu lub samodzielnego montażu, ale trzeba poświęcić na to niezbędny czas, włożyć na to trochę pieniędzy i mieć minimum wiedzy z zakresu mechaniki, spawania itp.

O wiele trudniej / przypadkowo uzyskać wyniki na silniku benzynowym niż na oleju napędowym. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie starych silników Diesla, jest to wyraźna poprawa w stosunku do pochodzenia, ale stamtąd „ochrona” przyrody ...: Mrgreen: Silnik, który zanieczyszcza najmniej, zostaje zatrzymany! : Mrgreen:

2- czy zmniejszy to moje zużycie do 45 lub 50% ??

Facet zdecydowanie najbardziej doświadczony forum a którego wyniki są najbardziej wiarygodne / udokumentowane, to André i twierdzi, że „tylko” w najlepszym przypadku wynosi około 32%.

3- czy to chroni naturę?

Kiedy nie jest rozwijany na benzynie, może być gorszy niż oryginał (nietrafiony / niespalony). W rzeczywistości istnieje bardzo niewiele wiarygodnych i udokumentowanych wyników komentowanych dotyczących silnika benzynowego na poziomie przejścia do stanowiska kontroli zanieczyszczeń. Przypuszczam, że w przypadku oleju napędowego „zawsze” następuje poprawa spalania (redukcja CO, NOx, cząstek stałych), nawet jeśli montaż nie jest całkiem prawidłowy.

4- Jeśli „tak”, jak mogę go zainstalować na moim R18?

Jeśli ktoś w pokoju zamontował już Gilliera Pantone na benzynie R18, podnosi rękę! ..... 99 na 100 ... nie ma nikogo, kto odpowiada ... i trwa że zapraszasz siebie na rozwiązania ....:| : Mrgreen: Oczywiście chętnie doradzimy Ci, jeśli wrzucisz tę konstrukcję.

5- Czy możesz wyrazić swoje rozwiązanie, dodając objaśniające zdjęcia?

Spójrz na post Pitmixa na jego esencji R5 itp., Jest o wiele lepszy niż długa mowa.

6 - ile to będzie mnie kosztować?

Ramię do jakiegoś zestawu : Mrgreen: , w przeciwnym razie zależy to od możliwości recyklingu różnych złomu, mosiądzu i innych rur ...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/01/14, 09:17

Silnik R18 jest niezniszczalny, ale czy to dobry pomysł ... :?

Do technicznych argumentów Flytox (które dzielę), dodam, że będziesz grał na szlifierce, aby wyciąć oryginalne części układu wydechowego i spawarkę, aby zintegrować system.
Z wiekiem części te są utlenione i mogą pęknąć po rozmontowaniu lub modyfikacji.
Zwykłem odzyskiwać części do modyfikacji w przerwie, modyfikować je po cichu w warsztacie (uważając, aby minęły po zamontowaniu), a następnie spróbować dokonać wymiany, zastępując oryginalny zespół według zmodyfikowanej części.

Pozwala to uniknąć długiego unieruchomienia pojazdu, który jest używany codziennie.
Biorąc pod uwagę trudność znalezienia części R18 we Francji, powiedziałbym „zrezygnuj”. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/01/14, 11:50

Citro napisał:Silnik R18 jest niezniszczalny, ale czy to dobry pomysł ... :?
...
Biorąc pod uwagę trudność znalezienia części R18 we Francji, powiedziałbym „zrezygnuj”. :?

+1; Co więcej, w okolicy bardzo rzadko widzimy w obiegu ... Chociaż ten silnik może istnieć w innych nowszych modelach Renault, bardziej „do znalezienia” na złomowisku.

W istocie Pantone nie jest dany, ale istnieją również inne „uzupełniające” sposoby ograniczania konsumpcji.
Po pierwsze, czy silnik jest w dobrym stanie?
Czy istnieje elektroniczny zapłon?
Czy jest miejsce, aby umieścić VSU za węglowodorem (jeśli model gaźnika)?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 24/01/14, 14:43

Zrób dobre ustawienie carbu, sprawdź wszystkie wloty powietrza, wymień wszystkie filtry, dobrze napompuj opony, postaw benzynę jakości, przetaczaj się w bardzo przewidujący sposób, użyj wolnego biegu, powinieneś zobaczyć spadek zużycia bardzo mocno.

Jak zauważyli nasi przyjaciele, naprawdę masz problem z częściami zamiennymi. Osobiście widziałem niezawodność i wagę samochodu, zarówno całkiem nieźle w porównaniu do rzeczy współczesnych, ale optymalizowałem wszystko wcześniej.
0 x
brahimour
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 23/01/14, 17:31




przez brahimour » 24/01/14, 19:00

powitanie
Dziękuję wszystkim Yannko, Flytox, Citro, dałeś mi wiele informacji
Zwracam uwagę na to, że jestem w Maroku, gdzie jest jakikolwiek rodzaj części zamiennych Renault: R18 lub inne, a także usługi spawania i cięcia są wszędzie /
W istocie Pantone nie jest dany, ale istnieją również inne „uzupełniające” sposoby ograniczania konsumpcji.
Po pierwsze, czy silnik jest w dobrym stanie?
Czy istnieje elektroniczny zapłon?
Czy jest miejsce, aby umieścić VSU za węglowodorem (jeśli model gaźnika)?

tak Monsieur Citro silnik jest w bardzo dobrym stanie!
ostatnie pytanie nie zostało uwzględnione
Spójrz na post Pitmixa na jego esencji R5 itp., Jest o wiele lepszy niż długa mowa.

Panie Flytox, dziękuję za podanie mi linku Pitmix
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/01/14, 23:18

Cześć
Mam wszystkie potrzebne informacje, ale przede wszystkim nie oczekuj cudów. To wymaga czasu i percepcji. Na moim R5 pierwotnie pompowała 10litres do 100km. Dostałem 7,5litres do 100km, ale z domieszką wody, manualną skrzynią biegów 5 i zmodyfikowanym carbu.
Miałem gaźnik o podwójnym korpusie. Co jest twoje
0 x
brahimour
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 23/01/14, 17:31




przez brahimour » 25/01/14, 00:58

Cześć PITMIX i dziękuję za odpowiedź
mój samochód ma gaźnik od Peugeot 205
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/14, 09:28

To nie jest odpowiedź, na którą czekałem, czy masz więcej szczegółów?
Co to jest samochód? Jaki masz z tego pożytek?
Podsumowując mój R5, zablokowałem przepustnicę drugiego ciała w pozycji zamkniętej, usuwając mały zawias i zastępując dysze mniejszymi. Należy upewnić się, że nawęglanie pozostaje dobre. Następnie zainstalowałem reaktor, który otworzył filtr powietrza przez rurkę odpowietrzającą. Szukam zdjęć z tego czasu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/01/14, 10:40

Mój post na R5 nie ma prawie żadnego obrazu i filmów, ponieważ nie uprawiałem ekonologii.

https://www.econologie.com/forums/renault-su ... t1110.html

Tutaj znalazłem mały filmik, na którym widzimy parę wydobywającą się z odpowietrznika i zasysaną przez gaźnik.
Ta para olejowa najpierw przeszła do reaktora i została wzbogacona powietrzem i wodą przed powrotem do wlotu.
https://www.econologie.info/share/partag ... JUXZ7u.wmv

Oto najlepsze zdjęcie wydechu z rurą reaktora.
Lutowałem go lutownicą i srebrną różdżką.
Najlepsze jest spawanie łukowe.
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197