Fiat Punto Sx td60 1998

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 20/05/08, 08:32

Boujour
Tutaj masz rację w bólu głowy, z którym wszyscy się spotkaliśmy. Zwróć szczególną uwagę na silnik, spadki prędkości są z pewnością spowodowane przedostawaniem się wody do dolotu.
Powinieneś spróbować stworzyć większy wlot powietrza. Możliwe, że masz zbyt mocne ssanie w grocie.
Do wtrysku wody można użyć małego zmodyfikowanego gaźnika motoroweru.
W moim Golfie zainstalowałem trójnik pomiędzy systemem wytwarzania pary wodnej a reaktorem. Przepuściłem więc opary oleju z odpowietrznika do reaktora. To dobry sposób na ograniczenie ilości zasysanej wody i świetny sposób na oczyszczenie organizmu z zanieczyszczeń. Wadą jest to, że reaktor nie może zbytnio ograniczać przepływu oparów oleju, w przeciwnym razie wystąpi nadmierne ciśnienie oleju i reaktor może szybko się zatkać, jeśli silnik jest zużyty i uwalnia zbyt dużo oleju przez odpowietrznik.
Mam wrażenie, że Twoje Gv jest poziome. Osobiście nie podoba mi się to ustawienie, bo nie potrafię odpowiednio wyregulować poziomu. Albo nie ma zaopatrzenia w wodę, albo zostaje utopiony. Pozycja pionowa lub ukośna (45°) umożliwia łatwiejszą regulację.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145