Wybór w kierunku przyjęcia - doping wodny pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia

Wybór w kierunku przyjęcia - doping wodny pantone




przez ak » 25/02/08, 18:22

Witam,

Więcej pytań.

W głowach mamy wielkie znaki zapytania: jak przykręcić kran do dolotu w dieslu c15 z 2003 roku.
W rzeczywistości powietrze wychodzące z filtra krąży w plastikowych rurkach (4) przymocowanych na aluminiowych rurkach do kolektora dolotowego. Płyn wychodzi z reaktora elastyczną rurką ze stali nierdzewnej, a jej przedłużenie w stronę kolektora dolotowego wykonano z miedzi.
Nie ma mowy o wbijaniu się w aluminium, nie ma możliwości lutowania. Zakładamy więc, że połączenia należy wykonać w rurkach plastikowych, przed aluminiowymi? Ten plastik może nie wytrzymać ciepła, prawda? Jak to zrobiłeś?

Kolejne pytanie (odpowiedź mogłaby anulować powyższe): na wlocie następuje powrót spalin, które mieszają się z powietrzem i wracają do kolektora. Czy nie możemy wykonać spustu bezpośrednio w tym przewodzie, ponieważ spaliny są gorące i mogą doprowadzić płyn do wlotu? Czy ktoś próbował? Czy to brzmi absurdalnie? Czy będzie tam depresja? Wystarczający? I w tym przypadku oznacza to ograniczenie wlotu powietrza, ale czy jest to „opłacalne” (brak tlenu)?

Dziękuję za odpowiedzi, jesteśmy trochę zagubieni.
0 x
Alain i Dan
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/02/08, 19:37

Halo

Chciałbym się dowiedzieć czy jest to silnik turbo czy atmosferyczny?
Zawór ERG lepiej go potępić za pomocą domieszkowania wodą
domieszkowanie wody w dużym stopniu zastępuje jej funkcję oczyszczającą.

Jeśli to turbo to trzeba wejść przed turbo (trudniej wejść przez otwór zaworu ERG, jest pod ciśnieniem)

wpisu można dokonać na kilka sposobów
bezpośrednio w rurze dolotowej, po jednej na cylinder, wymaga przewiercenia kolektora dolotowego i rury wciśniętej w kierunku otworu dolotowego (metoda nieodwracalna i bardziej złożona, zależna od narzędzi
Prostsza metoda (którą ja stosuję) przewiercić plastikowy przewód, umieścić małą rurkę termoizolacyjną wokół przewodu i wejść do przewodu, niektórzy wchodzą bezpośrednio bez instalowania izolacji, a nawet niektórzy wchodzą z wężem z gumy neoprenowej, który (w miejscu zamieszkania) ma ciepło to jest utrzymywana w zależności od ustawień w okolicach 100c, w moim przypadku wyższa
pozostaje sprawdzić podciśnienie w kolektorze silnika pod obciążeniem

André
0 x
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 25/02/08, 19:57

Dobry wieczór André i dziękuję za odpowiedź.

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie, to nie jest turbo.

Andre napisał:Prostszą metodą (którą ja stosuję) jest wywiercenie plastikowego przewodu, umieszczenie wokół przewodu małej rurki termoizolacyjnej i wejście do przewodu...


To metoda, która najbardziej nas niepokoi.
W tym miejscu chciałbym wiedzieć, z czego wykonana jest „mała rurka izolacyjna”? Czego używasz?
Dla Twojej informacji rurka którą należy włożyć do dolotu ma średnicę zewnętrzną 8mm.
0 x
Alain i Dan
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 25/02/08, 20:02

Znowu ja :?

Cork powinien to zrobić, prawda?
0 x
Alain i Dan
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/02/08, 21:01

Halo

przewód wlotowy przed turbosprężarką o średnicy 12,7mm ze złączką, zatkany otwór ERG owiń przewód wlotowy kawałkiem gumy, nawet nie kładź izolatora, plastik będzie potrzebował roku, aby nabrać luzu (jeśli się nagrzeje, nie zapominaj, że miedziany przewód poddany działaniu dużego strumienia powietrza w rurce ochładza się szybciej niż ciepło dostarczane przez gorącą parę.

André

Obraz
0 x
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 26/02/08, 14:03

Dziękujemy!
:?

Więcej za kilka dni...
0 x
Alain i Dan
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/02/08, 23:39

Cześć Ak

Używając kranu zaworu EGR miałem tylko problemy. Mój kanał dolotowy jest duży (rezonator), a wlot jest z jednej strony, a nie wyśrodkowany.

W rezultacie występuje duża asymetria w dopływie pary do cylindrów (badając skalę na trzpieniach zaworów, „wyczyszczony” został jedynie 3 cylinder. Całość powoduje bardzo dużą ilość skroplonej wody, która się gromadzi i istnieje ryzyko nagłego zassania i wysadzenia... Podłączyłem więc znacznie bliżej głowicy cylindra (około 5 do 8 cm).: Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 27/02/08, 14:51

Witam wszystkich,

OK Flytox, a dzięki, zapominamy... W każdym razie przejdźmy do bliższego poczwórnego szycia, w plastiku (w zasadzie jutro).

Jeśli chodzi o zwrot gazów wydechowych (EGR), czy jego usunięcie jest absolutnie konieczne? Czy znacznie zmniejszyłoby to skutki depresji, gdybyśmy ją opuścili?
0 x
Alain i Dan
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 27/02/08, 17:26

Witam ponownie

Proszę bardzo, właśnie natknąłem się na wątek dyskusji na temat „zaworu EGR” w dziale usuwania zanieczyszczeń i… myślę, że nawet nie będziemy próbować go dalej używać, aby „zobaczyć”. Ostatecznie jest to „jasna” odpowiedź. : Chichot: , chociaż nie jest to odpowiedź na depresję.
0 x
Alain i Dan

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146