Citroën 2CV 602cm3 możliwe?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Jean Christophe 2cv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/06/04, 15:06

Citroën 2CV 602cm3 możliwe?




przez Jean Christophe 2cv » 10/06/04, 15:13

witam tutaj Jestem na pokładzie (na razie na papierze) w pragnieniu realizacji PMC Pantone

Jestem 32-letnim architektem i chcę poważnie zacząć budować PMC PANTONE na silniku o mocy 2 KM 602 cm3. (czeka na mnie w moim zakładzie)

Będąc pasjonatem tego legendarnego samochodu i tworząc 2 klubów 2cv przez 10 lat, pomyślałem, że interesujące byłoby wypróbowanie tego wyzwania (które jest dla mnie jedno) na tym małym silniku o pojemności 602 cm3. mechanika nie stanowi problemu.

Co próbowano już wcześniej w tym silniku? czy wiesz, kto zrealizowałby PMC na 602?

Pojawia się wiele pytań dla takiego neofity jak ja.

moje pytania są z pewnością głupie, ale kto może zapalić latarnię lub paliwo do bingo? : Niepewny:

po pierwsze: czy można to łatwo osiągnąć na tym silniku?
czy reaktor się nie przegrzeje?
odgrywanie gaźnika ma wpływ na mieszankę paliwowo-powietrzną, czy powinniśmy zachować zawór powietrzno-paliwowy PMC?
im więcej przyspieszasz, tym bardziej mieszanka musi być bogata, jak zarządzać tą mieszanką ze względu na przyspieszenie? lub czy mieszanina jest dostosowywana na początku do wystarczającego przyspieszenia silnika?

dziękuję za poświęcenie czasu dla początkujących jak ja



Jean Christophe
0 x
© Deuchement Pozdrawiam ©
Jean-Christophe
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 10/06/04, 21:36

Poważnie myślę, że po raz pierwszy „doping wodny” jest konieczny, aby rozpocząć.

Radzę czerpać inspirację z Renault Express na tej stronie:
http://membres.lycos.fr/quanthomme/pantone.../FrancePMC5.htm
0 x
Jean Christophe 2cv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/06/04, 15:06




przez Jean Christophe 2cv » 11/06/04, 09:47

dziękuję za odpowiedź.

Tak, myślę, że zacznę od systemu GEET.
Ale zanim zacznę, zbieram jak najwięcej informacji, aby osiągnąć coś czystego, co, jak wiem, zostanie zmienione na wszystkie sposoby, więc najlepiej zostawić coś dobrego na przyszłe zmiany ...

pytanie: czy ten system dopingu wody jest wystarczający do napędzania silnika o tej mocy? (602 cm3 2-konny silnik, który jest płaską łopatką chłodzoną powietrzem) lub konieczne jest zachowanie podwójnego gaźnika (pochodzenie + GEET).

Poza tym, czy reaktor ma wielkość zależną od mocy silnika? jeśli tak, to co wydaje mi się logiczne, kto może mi wyjaśnić, w jaki sposób dobrać rozmiar elementów? czy istnieje „liczydło” w zależności od mocy?

moim marzeniem byłoby zbudowanie silnika innego niż silnik, który mógłby być zamontowany na jednym z moich księżniczek nie tylko statyczny ...

dziękuję wszystkim za wypróbowanie tych rzeczy, aby przesunąć naszą planetę w prawdziwym kierunku!

© Deuchement Your ©
Jean Christophe
0 x
© Deuchement Pozdrawiam ©

Jean-Christophe
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/06/04, 19:13

Jeśli chodzi o abakusy pozwalające na wymiar, myślę, że nie można ich znaleźć. Ale przejdź do stron innych ludzi, którzy mają pantonizowane samochody (zwłaszcza Renault Express, jego reaktor będzie więcej niż wystarczający na deuche).

W najgorszym przypadku bez żalu myśl o dużych i dużych rozmiarach. Nie będziesz używać swojego Pantone z maksymalną prędkością i to wszystko.

Powodzenia i informuj nas na bieżąco.
0 x
Jean Christophe 2cv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/06/04, 15:06




przez Jean Christophe 2cv » 17/06/04, 17:29

Dzięki za odpowiedź Rulian B)

Znalazłem liczydło w formacie XLS i stole, w którym znalazłem kogoś, kto doposażył silnik Fiata 126 o powierzchni 600 cm3, dlatego ułóż włosy dla mojego silnika deuch ...

śledzić

JC

© głęboko twoje ©
0 x
© Deuchement Pozdrawiam ©

Jean-Christophe
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 18/06/04, 00:48

Rzeczywiście wydaje mi się idealny.

Dla pewności zobacz wyniki, które ogłasza.
Jeśli mówi o utracie „gwaszu” po modernizacji, wówczas zwiększa rozmiar
jego Pantone 10 lub 20%.

To była tylko rada ... ale nigdy nie majstrowałem przy Pantone. Nadejdzie dzień ...
0 x
LAPI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/06/04, 16:27




przez LAPI » 18/06/04, 16:27

powitanie
1 nowy pti w świecie geet7ters
Chciałem tylko powiedzieć, że informacje, które znalazłeś
dla fiat są dane wahadła
więc obecnie szanse nie są wiarygodne
powinieneś trzymać się obecnego modelu
z żelaznym prętem o długości 305 i średnicy 14 mm
a+
0 x
Papie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/06/04, 10:04




przez Papie » 20/06/04, 10:11

Bonjour à tous,

Oto temat, który wydaje się interesować małym światem 2cv. Lapi, które na tym znajduję forum, przy okazji, dzięki mu trochę, zaostrzyło nasze zainteresowanie, zamieszczając wiadomość www.e-2cv.com, Ten nieco lakoniczny przekaz dla naszego gustu polegał na tym, że zamontował pantone (do testu) na silniku 2cv.
Ta wiadomość zaprowadziła wielu z nas na stronach poświęconych temu tematowi i niektórzy z nas chcą, aby reaktor był użyteczny na co dzień dla tego silnika.
Ale główne pytanie, które sobie zadaję, dotyczy składu gazu pantone i emisji, które emituje. Wszystko, co przeczytałem na ten temat (zasadniczo na temat Quant'homme), mówi o bardzo znaczącym zmniejszeniu zrzutów, ale także o nieznanym składzie gazu i o „boskiej” zasadzie działania (przesadzam dobrowolnie).
Dlatego jestem ciekawy twoich komentarzy na ten temat, ale także linku, który mógłby dać mi więcej szczegółów.
Dla deuchistów, jak już określiłem w forum z e-2cv.com, jestem gotowy, aby otworzyć specyficzny dla Pantone obszar dyskusji, abyśmy mogli wspólnie pracować nad naszymi testami i naszymi pomysłami.

Papie
webmaster e-2cv.com
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/06/04, 13:16

ps: ku zapomnieniu dojeżdżający do pracy również !!

nie mamy czasu do stracenia, to nie dlatego, że Tournesol go użył, zastąpił swoje obliczenia naukowe ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 11 / 14, 14: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/06/04, 13:18

Cześć tato! Witamy w ekonologii!

Chciałbym trochę przestudiować twój eksperyment ... Po pierwsze, zapomnij o boskich przesłaniach i innych niewyjaśnionych zjawiskach (w pantone wszystko jest naukowo możliwe do wyjaśnienia) .... następnie:

http://www.e-2cv.com/html/modules/newbb ... 58&forum=2

Uważaj, co na to powiedziano forum Pierwszy post jest FAŁSZ !!!! całkowicie FAŁSZ !!!

Rzeczywistość:

Doping z wodą zapewni 20 do 30% zużycia przy maksymalnym zużyciu, ale robi to wrażenie szczególnie na poziomie zanieczyszczenia: woda będzie sprzyjać spalaniu w takim stopniu, że twoje 2-cio letnie 30 lat będzie miało taki sam wynik (mniej metali ciężkich !!) niż ostatnie katalizowane pojazdy! Jako dowód, słynny Renault Express z 1986 r. Nie miał już żadnych zapachów z układu wydechowego ... a to z prostym domieszkowaniem wodą .... a jednak nadal katalizujemy nasze pojazdy ... za jaką cenę ???

Radzę umieścić link na twojej stronie do strony mojego badania i mojego eksperymentu zx (jest to olej napędowy, ale zasada jest taka sama):


https://www.econologie.com/rapport-d-ing ... es-93.html

https://www.econologie.com/citroen-zx-td ... es-70.html

Informuj nas o postępach!
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 11 / 14, 14: 03, 3 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81