Ciężarówka Mercedes 508D doping wody

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37

Ciężarówka Mercedes 508D doping wody




przez timeisat » 27/02/11, 16:16

Witam wszystkich

Posiadanie od 3 lat 508D 3L8 mercedesa i zespołu wirów od 2 lat, w końcu wprowadzam na pantone z przyjaciółmi, wyposażymy ciężarówkę 5 w 80CH 4 2L4 i moją ciężarówkę 3L8.

umieścimy GVI i reaktory

rura ze stali nierdzewnej 316 L 350mm średnica 21,3 ep 2,6
pręt ze stali nierdzewnej 316 L 150mm średnica 15
pręt ze stali nierdzewnej 316 diam 6mm dla przedsionka 100mm i 50mm przestrzeni relaksacyjnej kątowej reaktora 1,1mm

Jakie pytania pozostają takie jak utliter zbiornika na stałym poziomie.

Czy kropla po kropli jest wystarczająca (typu ogrodniczego lub szpitalnego).

Czy wir może zastąpić zwężkę Venturiego?

Odnośnie nadejścia powietrza.
Jaki jest najlepszy sposób powrotu gorącego lub zimnego powietrza do wlotu reaktora? kiedy jest jakaś szansa na dostanie się powietrza przy wejściu do GIW?

Dziękuję za odpowiedzi
@ wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: 508D mercedes ciężarówka w dopingu wodnym




przez Flytox » 27/02/11, 19:55

Hello timeisat Witamy w klubie

Timeisat napisał:umieścimy GVI i reaktory

rura ze stali nierdzewnej 316 L 350mm średnica 21,3 ep 2,6
pręt ze stali nierdzewnej 316 L 150mm średnica 15
pręt ze stali nierdzewnej 316 diam 6mm dla przedsionka 100mm i 50mm przestrzeni relaksacyjnej kątowej reaktora 1,1mm


Aby przejść bezpośrednio do obiektu, przestrzeń pierścieniowa ma promień 0.55 mm ... wydaje mi się, że nie wystarczy, że oceny, które działają, są zwykle między 0.8 a 1.5 mm. Twoja utrata ładunku będzie o wiele za duża.

Jakie pytania pozostają takie, że utliter zbiornika na stałym poziomie .. Czy kropla po kropli będzie wystarczająca? (Wpisz ogrodnictwo lub szpital)


Masz zwolenników i przeciwników czołgu stałego poziomu, dla mnie jest to problematyczna torba, którą można rozwijać. Dzięki wadom system kroplówki może dobrze działać.


Czy wir może zastąpić zwężkę Venturiego?

Nie, to nie to samo zastosowanie, wir dąży do turbulencji, zwężka Venturiego jest używana do zasysania reaktora. Ale możemy idealnie dopasować obie serie.

Odnośnie nadejścia powietrza.
Jaki jest najlepszy sposób powrotu gorącego lub zimnego powietrza do wlotu reaktora?


Musisz spróbować tego, co działa najlepiej w konfiguracji / montażu, rozwiązania 2 mogą działać.

kiedy jest jakaś szansa na dostanie się powietrza przy wejściu do GIW?

Daj sobie szansę wypróbowania, jest tak wiele możliwych rozwiązań ... których nie wymawiałbym a priori. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37




przez timeisat » 28/02/11, 22:00

hi Flytox

Dziękujemy za uwagę, którą kupiliśmy dzisiaj ze stali nierdzewnej

Rura 316 21.3 2 i pręt 316 14 1, dzięki czemu mamy pierścieniową przestrzeń 6mm od czasu do czasu pręt XNUMXmm zawsze ze stali nierdzewnej.

Zbiornik ma stały poziom upuszczenia, ale zastanawiamy się, jak zarządzać stosunkiem wody do wody bez problemu właściwie wyregulowany system kroplowy, który dotrze do gvi i doprowadzi filtr powietrza do węża do rury ociekowej. Ale jak zarządzać przepływem powietrza? jeśli musisz to dostosować?

Jeśli chodzi o Venturi, czy jest to niezbędne? na planie spadu i edycji nie widzę żadnych zwężek Venturiego

dzięki Flytox i innym członkom twoich odpowiedzi dziękuję
@ wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/02/11, 23:36

Nie ma reguły wygrawerowanej w marmurze dla średnicy, długości, materiału rur, ograniczeń przejść na różnych płynach itp. ... ale dobrze jest mieć regulację, aby móc szukać dobrej konfiguracji. W tym celu dobrze, że kanały powietrzne między różnymi organami są wyposażone w miejsce, w którym umieszcza się kran lub otwór, który wytwarza strumień. Ponieważ możesz zmieniać przepływy, temperatury, stosunek pary powietrza itp ... 8)

Zgodnie z ogólnymi zasadami rury muszą być krótkie. (jest to szczegółowo badane, aby zoptymalizować, pomyśleć o nachyleniu, martwych objętościach, niskich punktach, możliwych czystkach itd ...)

Średnice rur, zbyt duże, że znacznie się ochładza / kondensuje, zbyt mały przepływ może nie następować ze zbyt dużym spadkiem ciśnienia.
Jeśli chodzi o rurę parową, o ile nie ma szczególnego problemu, można celować między 10 a 16 mm.

Dla powietrza można wycelować od 8 do 18 mm i ograniczyć średnicę 3 mm.

W przypadku zwężki Venturiego umożliwia to rozwiązanie niektórych problemów związanych ze spadkiem ciśnienia i zmianę (zmniejszenie) ciśnienia w reaktorze.
Prędzej czy później, jeśli chcesz ulepszyć swój system, spróbujesz tego, co daje. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37




przez timeisat » 01/03/11, 22:14

Dobry wieczór wszystkim

To jest działanie, które posiadam ze stali nierdzewnej. Rzucam sobie małe pytanie, mój wydech to 50mm, reaktor rurowy 21mm.
Po przejściu mojej licencji ciężka ciężarówka przerwała kursy méca wciąż na uwadze ... zwalniacz al uciekł .... czy powinienem powiększyć pulę czy nie ??????? Jeśli nie c bardzo proste spawanie na poziomie i szara substancja, jeśli niski I j rozszerzy się i przejdzie do rury 70mm, aby pomieścić reaktor, myślisz, co?
Ach tak, inne pytanie brzmi: jaki jest interes ukosowania końca pręta reaktora? Gdzie mogę to zrobić?
I tak samo nawlecz rurę reaktora, aby podłączyć 1 / 2 T, ponieważ kosztuje matrycę ramienia tylko dla gwintowania 2 ...

Dziękuję za odpowiedzi

xav
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/03/11, 22:15

Timeisat napisał:To jest działanie, które posiadam ze stali nierdzewnej. Rzucam sobie małe pytanie, mój wydech to 50mm, reaktor rurowy 21mm.
Po przejściu mojej licencji ciężka ciężarówka przerwała kursy méca wciąż na uwadze ... zwalniacz al uciekł .... czy powinienem powiększyć pulę czy nie ??????? Jeśli nie c bardzo proste spawanie na poziomie i szara substancja, jeśli niski I j rozszerzy się i przejdzie do rury 70mm, aby pomieścić reaktor, myślisz, co?
Ach tak, inne pytanie brzmi: jaki jest interes ukosowania końca pręta reaktora? Gdzie mogę to zrobić?
I tak samo nawlecz rurę reaktora, aby podłączyć 1 / 2 T, ponieważ kosztuje matrycę ramienia tylko dla gwintowania 2 ...


Retarder wydechowy ?????

Powiem, że zmniejszenie sekcji przejścia puli o 1 / 3 nie zmienia się zbytnio, z wyjątkiem bliskiej puli (ale nie będziemy tego robić, kiedy chcemy oszczędzać!) : Mrgreen:

Kształt pręta poza ograniczonym obszarem gry nie zmienia się zbytnio w muzyce ....

W przypadku T, jeśli możesz uniknąć, unikaj mniejszej utraty obciążenia dzięki bardziej miękkim formom.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37

wlot powietrza?




przez timeisat » 13/03/11, 21:30

Dobry wieczór wszystkim

Cóż, to reaktor lutuje gvi, ja też jestem zasilany wodą i powietrzem.

Pytanie, które zaplanowałem zrobić szwy powietrzne tuż za szwem gazowym przy wlocie powietrza. Czy byłoby lepiej dla mnie, aby wcisnąć wlot powietrza do filtra powietrza lub czy jest taki sam? Ponieważ na kanale wlotowym silnik zasysa powietrze z filtra mojego wlotu powietrza, nie będzie jednym, ale odkurzaczem :zaszokować:
A ponieważ zrobiłem moją mieszankę powietrze / woda z gvi to może ssać kroplówkę wody bezpośrednio do wlotu powietrza ... Mam nadzieję, że będzie całkiem wyraźny ....
Co myślisz o tym, co myśli Flytox : Chichot: ponieważ, na szczęście, jesteś tam, by mnie oświecić, na moim poście nie ma wielu ludzi innych niż ty.
dziękuję
@ + xav
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: wlot powietrza?




przez Flytox » 13/03/11, 23:43

Timeisat napisał:Pytanie, które zaplanowałem zrobić szwy powietrzne tuż za szwem gazowym przy wlocie powietrza. Czy byłoby lepiej dla mnie, aby wcisnąć wlot powietrza do filtra powietrza lub czy jest taki sam? Ponieważ na kanale wlotowym silnik zasysa powietrze z filtra mojego wlotu powietrza, nie będzie jednym, ale odkurzaczem :zaszokować:
A ponieważ zrobiłem moją mieszankę powietrze / woda z gvi to może ssać kroplówkę wody bezpośrednio do wlotu powietrza ... Mam nadzieję, że będzie całkiem wyraźny ....


Aby być naprawdę zrozumiałym, musisz przejść przez okno diagramu ... : Mrgreen:

Dla powietrza, które dostanie się do GVI, możesz zbliżyć się do GVI, więc bez powrotu do filtra powietrza (daleko = utrata obciążenia), ale z co najmniej małym lokalnym filtrem powietrza ogrodzenie koniec / sito, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Możesz użyć samochodowego filtra paliwa jako filtra powietrza z wlotem / wylotem o średnicy 6 mm. Do użytku z powietrzem hamuje stosunkowo mało.
:P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37




przez timeisat » 15/03/11, 14:15

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
timeisat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 13/07/08, 19:37




przez timeisat » 15/03/11, 14:46

filtr powietrza dryfuje z filtra benzyny na T między GVI a zbiornikiem z kroplówką Obraz a reaktor i jego rura, która nie chce być wyświetlana przez cały czas Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121