Ciągnik Someca 75 CV

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)

Ciągnik Someca 75 CV




przez rescwood » 04/05/07, 16:35

Zewnętrzna obudowa reaktora: 2 cale
Dętka: 1 cal x 300 mm (DN 27)
Pręt: 25 x 200 mm => szczelina powietrzna około 1 mm, centrowanie za pomocą punktów spawania szlifowanych na tokarce, klinowanie za pomocą sprężyn
Bubbler: około 5-6 l, podgrzewany przez rurę wydechową, bulgoczący przez 1-calowy kran na rurze wylotowej, wyposażony w okienko z pleksiglasu, przez które można podziwiać bąbelki
Zasilanie silnika: pomiędzy filtrem powietrza a wlotem, zawór pomiędzy bełkotką a reaktorem

Obraz

Na początku byłem sceptyczny, jakości technicznej i naukowej niektórych postów w tym forum, moją ciekawość wzbudziły różne artykuły znalezione w internecie. Postanowiłem więc sam przetestować to „coś”. Po pierwszym teście na silniku kosiarki, który pracował na benzynie, benzynie + wodzie, oleju napędowym, oleju roślinnym + benzynie, postanowiłem wyposażyć tę starą Somecę w domieszkę do wody.

Po przeróbce ciągnika odpalanie odbyło się normalnie, bez zauważalnej zmiany w jego zachowaniu, w momencie gdy piszę te linijki, jeździł tylko kilkadziesiąt minut. Właśnie zaobserwowałem zużycie wody na poziomie około 650 ml w ciągu 20 minut, bez obciążenia i bez użycia siły.

Pierwsze obserwacje:

Gdy zawór pomiędzy bełkotką a reaktorem zostanie zamknięty i prędkość obrotowa silnika wzrośnie, prędkość przepływu gazów spalinowych przez dyszę powoduje powstanie zagłębienia, a garnek zamienia się w gejzer.
Gdy zawór jest otwarty to silnik może zassać "gaz" z bełkotki to nie ma gejzeru ale w zbiorniku jest nadciśnienie. (mierzone za pomocą rurki w kształcie litery U częściowo wypełnionej wodą, jednej strony połączonej z górną częścią bełkotki, a drugą pozostawioną na świeżym powietrzu). Teoretycznie jednak powinna być ujemna różnica ciśnień pomiędzy dolotem a wydechem silnika... Jednak udaje mi się zmierzyć podciśnienie gdy wytworzę spadek ciśnienia na wlocie filtra powietrza.
Czy koniecznie trzeba pracować w depresji (dodać zawór lub klapkę na wlocie filtra powietrza)?

Wszelkie wyjaśnienia, sugestie są oczywiście mile widziane... Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące mojego montażu, chętnie je przekażę.

Następnym krokiem będzie porównanie zużycia z działającym urządzeniem i bez niego. Planuję zamontować wyjmowany zbiornik na olej napędowy o małej pojemności (1-2l) w celu uzyskania dokładniejszych szacunków. Ciąg dalszy nastąpi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/05/07, 18:31

powitanie

Usuń złącze wydechu bełkotki. depresja wystarczy do bulgotania.

sprawdź, czy masz wystarczającą głębokość w reaktorze (mini 300 mm, 500 mm jest lepsze).

i będzie działać jak samolot

@+

PS: po co zadałeś sobie trud oddzielenia reaktora od bełkotki i przesunięcia wszystkiego.Reaktor w bełkotce jest cały pionowy, a wlot pary w bełkotce działa i jest 3 razy mniej spawania rury ETC........;
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 05/05/07, 19:21

Cześć Zac,

Dziękuję za twoje komentarze

Szkoda usuwać to połączenie, spodobał mi się pomysł, żeby silnik choć w części został odbudowany, czego nie spalił do końca... No cóż, jeśli trzeba...

300 do 500 mm => 30 do 50 cm słupa wody => 30 do 50 mbar podciśnienia? Czy to nie byłoby trochę za dużo?

Jeśli chodzi o projekt, zrobiłem to z tego, co miałem pod ręką, wszystko z recyklingu! Celem jest przetestowanie przed wyprodukowaniem ostatecznego modelu, prawdopodobnie ze stali nierdzewnej. Chciałem także (słusznie czy nie?) pozostać blisko pierwotnego projektu, stąd reaktor poziomy i trzymałem reaktor oddzielnie, aby ogrzać reaktor tak bardzo, jak to możliwe, bez rozpraszania ciepła w celu podgrzania wody w reaktorze na tym poziomie. Takie rozwiązanie pozwoli mi również zaizolować reaktor, aby zoptymalizować wymianę ciepła.

@+

PS: Z dodatkowymi spawami to nie problem, wręcz przeciwnie, patrząc na twarz niektórych moich „klejów”, naprawdę potrzebuję ćwiczeń! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/05/07, 19:41

rescwood napisał:
Szkoda usuwać to połączenie, spodobał mi się pomysł, żeby silnik choć w części został odbudowany, czego nie spalił do końca... No cóż, jeśli trzeba...

300 do 500 mm => 30 do 50 cm słupa wody => 30 do 50 mbar podciśnienia? Czy to nie byłoby trochę za dużo?


Nie martw się, gdy domieszka wodna zadziała, z garnka nie będzie już więcej niespalonych produktów.

nie, 30 do 50 to niewiele w przypadku niektórych silników, ja mam 90!!!

zalety reaktora w bełkotce są liczne: bardziej zwarty, reaktor pobiera wilgotne powietrze bezpośrednio do niego, eliminując w ten sposób krytyczne spawanie i doskonale przefiltrowane powietrze (przez wodę), nie ma już zaworów do zarządzania tym, o to dba podciśnienie (w przybliżeniu odpowiada obrotom na minutę). podobnie jak temperatura spalin, reaktor również reguluje się sam. : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 06/05/07, 09:10

OK ! Postanowiono, wyjmuję młynek i wyjmuję tę dyszę. Jeśli chodzi o uzyskiwane podciśnienie, to albo spadek ciśnienia na poziomie pręta reaktora jest wystarczający, albo trzeba gdzieś dołożyć zawór lub zawór, czy lepiej ograniczyć dopływ powietrza na wlocie filtra powietrza, czy też na wlocie bełkotki?

Oto schemat mojej instalacji:

Obraz

Moim zdaniem odkręcenie kranu wyeliminuje możliwość powstania nadciśnienia, minimalne podciśnienie jakie uzyskam będzie odpowiadać wysokości wody w bełkotce i stratom ciśnienia w reaktorze.
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 06/05/07, 11:27

Zac, reaktor w bełkotce, czyli spaliny również tam przechodzą, barboter staje się kotłem wytwarzającym parę?

podaj linki do kreacji reaktorów w bełkotce, jeśli masz
lub crobart, proszę
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/05/07, 11:41

powitanie

tak, spaliny również wchodzą do bełkotki.

Nie jestem pewien, czy umieszczać crobarta w moich postach. Napisz mi na PW, wyślę Ci to i jeśli chcesz, możesz umieścić to na stronie.

bardzo przypomina spad

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 06/05/07, 16:25

Też jestem zainteresowany Twoim "crobardem", Zac, czy mógłbyś mi też go przesłać (rescwood@skynet.be), myślę, że ciekawie byłoby opublikować go tutaj, aby zilustrować Twoje uwagi.

Od dzisiejszego ranka usunąłem połączenie wydechu z bełkotką i zastąpiłem je odpowietrznikiem. Na biegu jałowym mam spadek od 20 do 30 cm, a gdy zwiększam obroty silnika przekracza on 50 cm. Mimo wszystko musiałem lekko zawęzić wlot powietrza do bełkotki, żeby uzyskać taki efekt.

Obraz

Madame była wściekła, zepsułem jej połączenia i zawór na wężu ogrodowym, ale obiecałem jej przejażdżkę traktorem i wszystko się udało!

[img]https://www.econologie.com/fichiers/partager/dh2osommh.jpg
[/ Img]

Za pleksi widzimy bąbelki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 06/05/07, 16:27

Coś poszło nie tak ze zdjęciem... oto on:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 06/05/07, 18:13

nie od Boga, dumniejszy niż tabliczka tytoniowa :P :P :P

@+

Crobart zniknął
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175