34 samochodów

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

34 samochodów




przez Andre » 07/07/07, 01:03

Halo
Po przeczytaniu wszystkich dobrych testów Peugeota 505 w domu Quant, który jest prawdziwym testem wytrzymałości w różnych warunkach
wyniki są prawie identyczne z tym, co otrzymuję na Mercedesie 300D, takie samo zużycie paliwa i w przybliżeniu takie samo zużycie wody od 0,8 l do 1,2 litra na 6 litrów paliwa na 100 km.
Jednak montaż jest inny (chyba) działa z bełkotką a ja z gaźnikiem w małym bełkotku nagrzanym do wydechu) chociaż auta są inne,
To dowodzi, że system działa mniej więcej w ten sam sposób. Bardzo miło mi czytać takie realistyczne wyniki
To pomoże innym.
Wyniki te są ustalone na dystansie ponad 5000 km, więc margines błędów jest minimalny, wyniki nie są niesamowite z egzotycznymi materiałami, coś konkretnego… co mówi mi, że jesteśmy na dobrej drodze. większość pracy polega na tym, aby reaktor działał normalnie, tak jak wszyscy MR, podczas małych podróży i jazdy po mieście. Dojedziemy tam po cichu, dopiero po znalezieniu najlepszych parametrów podczas jazdy po autostradzie i zrozumieniu, jak uzyskać ciepło w krótkim czasie kursy... (jeśli nie uda nam się znaleźć sposobu na wykorzystanie miasta, system zainteresuje tylko nieliczne osoby)

André
0 x
jeff2410
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 21/02/06, 22:35
Lokalizacja: EURE




przez jeff2410 » 07/07/07, 10:22

Witam, to mój pierwszy post, więc przydałaby się mała prezentacja.
Urodziłem się na Reunion, ale niestety mieszkam we Francji metropolitalnej (praca). Silnik Pantone odkryłem ponad 2 lata temu na stronie „możemy to zrobić”, potem „QUANT'HOMME” i wreszcie na ECONOLOGY. zacząłem od pantonowania mojej kosiarki i tam wielkie rozczarowanie, działa dobrze na czystej benzynie w bełkotce, ale gdy tylko dodałem wody, zaczął się koszmar, nie mogłem utrzymać stałej prędkości, która również przestała spadać, a gdy napompowała żebym ciągle bawił się joystickami i uchodził za DoctorGlobulle, porzuciłem Pantone, ale nadal śledziłem wszystkie posty na ten temat. Przetestowałem także kilka wskazówek od ANDRE: 1-generator turbulencji.
2-Magnesy na przewodzie oleju napędowego
3-aceton
dzięki temu i zastosowaniu hipersmaru mam 4,3 l/100 oleju napędowego w mojej 106 1,5D
Ponieważ ropa naftowa stale rośnie i biorąc pod uwagę wyniki André, który ma prawie 30% oszczędności, i Camela, który go przewyższył, przygotowuję się do pochwalenia mojej 106, kiedy wrócę z wakacji.
Zanim zadam pytanie, chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego bogactwa forum.
na AUTO34 jest napisane:
Wymontowałem termostat układu chłodzenia, dzięki czemu temperatura silnika od razu spadła, a jednocześnie spadło mi zużycie wody do Pantone. Zużycie ustabilizowało się przez resztę podróży na poziomie 0.70 l/100 km
Dlaczego obniżenie temperatury w obiegu chłodniczym wpływa na zużycie wody przez pantone?
0 x
JEFF2410
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/07/07, 15:58

Halo
Wymontowałem termostat układu chłodzenia, dzięki czemu temperatura silnika od razu spadła, a jednocześnie spadło mi zużycie wody do Pantone. Zużycie ustabilizowało się przez resztę podróży na poziomie 0.70 l/100 km
Dlaczego obniżenie temperatury w obiegu chłodniczym wpływa na zużycie wody przez pantone?


Należy też przeczytać, że odbył już wcześniej podróż do tych gorących, pustynnych krajów i że miał problemy z temperaturą płynu chłodzącego.
Usunął kalorstat ze względu na podobny problem, spadająca temperatura barbotera i zmiany parowania, zużycie wody w reaktorze
Chociaż mądrzejsze byłoby zamontowanie zaworu na obwodzie grzewczym bełkotki lub kontrolowanie wylotu pary z bełkotki.

W silniku diesla czy benzynowym ważna jest jak najwyższa temperatura płynu chłodzącego, straty ciepła przez ścianki są mniejsze, jednak aluminiowe głowice cylindrów muszą być odpowiednio chłodzone w każdym miejscu.
często producenci ograniczają średnią temperaturę diesli do 85°C, oznacza to, że przy przejściu przez zawory może ona wzrosnąć do 95, a nawet przekroczyć 100°C
W gorących krajach należy pracować z niskim współczynnikiem środka przeciw zamarzaniu, czysty środek przeciw zamarzaniu w układzie jest mniej skuteczny w pochłanianiu ciepła.
Jak na Twój zestaw bełkotkowy z mieszanką benzyny i wody, nie jest to zbyt funkcjonalne, nadaje się po prostu na pokaz, który bardziej niż cokolwiek innego szkodzi wiarygodności systemu.
z jednej strony temperatury parowania są różne, a dwie ciecze w tym samym reaktorze stwarzają problemy z regulacją
Nic nie dowodzi, że w reaktorze zachodzi reakcja wody i paliwa. Wiemy, że przepływ wody lub paliwa przez reaktor poprawia pracę silnika.
Nie sądzę, żeby woda przepływająca przez reaktor stała się paliwem (takie jest moje zdanie jako małej majsterkowicza), przynajmniej nikomu nie udało się jej podpalić na wylocie reaktora, ani tego udowodnić.
Ważne jest, aby nie mówić o silniku wodnym, ale raczej
Poprawa wydajności silnika za pomocą wody.

André
0 x
jeff2410
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 21/02/06, 22:35
Lokalizacja: EURE




przez jeff2410 » 07/07/07, 16:59

dziękuję Andrzeju!
Zadałem to pytanie, ponieważ w mojej 106 również jeżdżę bez kalorstatu przez ponad 200000 XNUMX km, jest to praktyka rodzinna na Reunion : Chichot: Może Zac też to robi?
Mam zamiar zrobić kilka testów z termostatem, może to jeszcze bardziej poprawi moje zużycie.
0 x
JEFF2410
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/07/07, 17:36

Halo

Calorstaty mają różne temperatury i różną jakość, są bardziej precyzyjne i szybsze.
Jeśli silnik się nagrzewa, nie jest to wina termostatu, jeśli jest sprawny, ale tego, że chłodnica jest niewystarczająca dla klimatu, sprzedawane są również bardziej wydajne chłodnice wieloprzebiegowe.
Termostat jest szczególnie interesujący przy szybszym wzroście temperatury, w zimnych krajach brak termostatu podwaja zużycie paliwa w silniku benzynowym.

André
0 x
jeff2410
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 21/02/06, 22:35
Lokalizacja: EURE




przez jeff2410 » 07/07/07, 18:06

bonjour,
bądź ostrożny, prawdopodobnie wypowiem bzdury, ale hej, chodzi o to, aby wspólnie iść do przodu;
Ponieważ potrzebujemy ciepła według Pantone, jeśli zmniejszymy grzejnik?
Czy w spalinach będzie więcej ciepła?
Czy uszczelka pod głowicą to wytrzyma?
André, czy próbowałeś postawić świecę na początku reaktora, ponieważ moja intuicja podpowiada mi, że na wylocie reaktora przemiana w gaz jest już zakończona (jeśli zachodzi transformacja)?
0 x
JEFF2410
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/07/07, 22:13

Witam Jeff2410

jeff2410 napisał:Ponieważ potrzebujemy ciepła według Pantone, jeśli zmniejszymy grzejnik?


Zawsze jest to możliwe, ale żeby nie uszkodzić uszczelki silnika/głowicy, trzeba będzie uważać na temperaturę jak mleko na ogień i szybko wyłączyć silnik…..trochę ciężki.

Myślę, że ciekawiej jest regulować nieco wyższą temperaturę, instalując termostat przeznaczony na przykład na 3° więcej. (od 85 do 88°). Robią to w ramach konkurencji.

jeff2410 napisał:Czy w spalinach będzie więcej ciepła?


Myślę, że różnica będzie niewielka. Z drugiej strony, jeśli zaizolujesz termicznie kolektor wydechowy i wieszak, który za nim podąża, możesz wygrać (50 do 150 °?).

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/07/07, 05:58

Halo

Silniki chłodzone powietrzem mają lepszą sprawność cieplną
ich temperatura głowicy cylindrów pozostaje wyższa, zwykle 130°C, maksymalnie 204°C
konieczne jest chłodzenie głowicy cylindrów, aby utrzymać zawory wydechowe w normalnej temperaturze
Nagrzewają się za każdym razem, gdy przepływa gorący gaz, odprowadzają ciepło do głowicy cylindrów przez gniazdo i prowadnicę zaworu.
cylinder, beczka wymaga krótszego chłodzenia, aby utrzymać temperaturę, którą oleje mogą wytrzymać
Tłoki są chłodzone od dołu strumieniem oleju na dnie tłoka.
Głowice cylindrów z żeliwa zapewniają cieplejsze wyloty spalin niż głowice z aluminium.
głowica cylindrów diesla pokryta czarną sadzą również powoduje, że spaliny są cieplejsze.
Na podstawie rysunku i materiałów głowicy cylindrów szacuje się, że straty ciepła to równe części spalin i płynu chłodzącego (30%)
Ciepło opuszczające układ wydechowy jest częściowo pochłaniane w głowicy cylindrów przez płyn chłodzący, a na wylocie głowicy cylindrów zwiększa się średnica przewodu = rozszerzanie = chłodzenie.
André
0 x
jeff2410
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 21/02/06, 22:35
Lokalizacja: EURE




przez jeff2410 » 08/07/07, 09:52

Witam i dziękuję za odpowiedzi.
OK, jeśli chodzi o termostat
w przypadku wylotu spalin kusi mnie, aby mieć kolektor 4 w 1 ze stali nierdzewnej (lub żelaza) wykonany z 4 zintegrowanych reaktorów, a za nimi 4 GVI (lub 1 wspólny GVI?).Ponieważ moje wyloty spalin znajdują się tuż pod wejściami dolotowymi, to będzie najkrótszą ścieżką i zapewnię maksymalne ciepło.
W tym temacie w 4-cylindrowym dieslu (106 1,5D) wydaje mi się, że cylindry pracują parami, gdy cylinder 1 i 3 są na wydechu, cylinder 2 i 4 są na dopływie.
Czy nie byłoby mądrze umieścić wyjścia reaktorów 1 i 3 w kierunku wlotów 2 i 4 i to samo dla wyjść reaktorów 2 i 4 w kierunku adm1 i 3?
To Ty możesz komentować i poprawiać!
A+
0 x
JEFF2410
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/07/07, 11:00

Witam jeff2410

jeff2410 napisał:w przypadku wylotu spalin kusi mnie, aby mieć kolektor 4 w 1 ze stali nierdzewnej (lub żelaza) wykonany z 4 zintegrowanych reaktorów, a za nimi 4 GVI (lub 1 wspólny GVI?).Ponieważ moje wyloty spalin znajdują się tuż pod wejściami dolotowymi, to będzie najkrótszą ścieżką i zapewnię maksymalne ciepło.


„Get me made”, mam nadzieję, że masz solidny budżet....: Mrgreen:
a ponieważ to rozwiązanie nie jest zbyt powszechne, masz morale ze stali, jeśli nie działa tak, jak chcesz....

jeff2410 napisał:W tym temacie w 4-cylindrowym dieslu (106 1,5D) wydaje mi się, że cylindry pracują parami, gdy cylinder 1 i 3 są na wydechu, cylinder 2 i 4 są na dopływie.
Czy nie byłoby mądrze umieścić wyjścia reaktorów 1 i 3 w kierunku wlotów 2 i 4 i to samo dla wyjść reaktorów 2 i 4 w kierunku adm1 i 3?


Zwykle stosuje się 4 cylindry zamiast 2, na przykład w celu poprawy cyklicznej regularności momentu obrotowego, a tym samym elastyczności silnika. Nie znam Twojego silnika, ale zdziwiłbym się, gdyby działał tak, jak mówisz. W silnikach 4-cylindrowych zwykle jest to 1-2-4-3 lub 1-3-4-2 w celu „odpalania”.

W motocyklach Grand Prix wynaleziono silnik „Wielkiego Wybuchu”, w którym cylindry pracują 2 na 2, ale specyfikacje znacznie różnią się od specyfikacji Twojego samochodu.

To opowieść o interakcji opona/tor/moment obrotowy/odczucia kierowcy, która umożliwiłaby wzrost wydajności w czasie, a nie w zużyciu paliwa.8)

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 164