na przemian pantone i powietrze

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Richard16
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/12/04, 21:30




przez Richard16 » 06/12/04, 23:19

Witam,
M David na stronie quanthomme na swojej stronie 14 proponuje system zaworów obrotowych do naprzemiennego zasysania gazu pantone i zasysania powietrza. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrego ssania w reaktorze, stąd możliwość łatwego podłączenia gaźnika do wlotu reaktora.

Szukam innych rozwiązań, aby osiągnąć tę przemianę: zajmują mniej miejsca, są bardziej praktyczne w wykonaniu i instalacji, ...

Pan David mówi o zaworze elektromechanicznym. Na przykładzie zaworu obrotowego obracającego się z prędkością 4000 obr./min z 8 otworami odpowiadałoby to sterowaniu zaworem 32 000 razy na minutę lub 533 razy na sekundę!

Można je również zwielokrotnić, aby obniżyć tę częstotliwość użytkowania.
To jest 260 Hz z 2 zaworami itp.

Chcę spróbować.
Apeluję więc do Twojej wiedzy! :znacie takie zawory?! Gdzie je znaleźć?

Aplikacja:
Zasilanie samochodu benzynowego benzyną przechodzącą tylko przez reaktor bez przepuszczania całego powietrza niezbędnego do spalania (mniej wydajne według M. David??)
Potem olej słonecznikowy zamiast benzyny po uruchomieniu i podgrzaniu na benzynie przez oryginalny gaźnik.
Następnie dodaj spray wodny.


Dzięki za pomoc.
Richard
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 07/12/04, 21:17

Nie wiem dokładnie jak odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale wiem, że zawory o częstotliwości 500 Hz, a nawet 250 Hz… są na pewno BARDZO RZADKIE! W przeciwnym razie przeniosłem to forum w dziale Eksperyment. Myślę, że to bardziej odpowiednie miejsce.
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216