Wyniki badania Projekt Echo Moteur²

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
echo moteur²
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 06/11/07, 13:21
Lokalizacja: Douai, North

Wyniki badania Projekt Echo Moteur²




przez echo moteur² » 06/05/08, 00:20

Bonjour à tous,

Przede wszystkim dla tych, którzy nas jeszcze nie znają, zobacz następujące linki:

http://www.echo-moteur.com
https://www.econologie.com/forums/nouveau-projet-echo-moteur-2-mines-de-douai-t4255.html
https://www.econologie.com/forums/du-nouveau-pour-echo-moteur-t4751.html

Teraz przejdźmy do biznesu (!)
Po tylu tygodniach ciszy wróciliśmy, aby powiedzieć, że w końcu zakończyliśmy testy.

Zebraliśmy problemy techniczne, które znacznie skróciły czas dostępny na projekt, dlatego nie byliśmy w stanie przeprowadzić wszystkich przewidzianych faz testowych.

Obraz

Wykonaliśmy jednak najważniejsze testy, a mianowicie fazy 1, 2, 3 i 4 ( http://www.echo-moteur.com/echo-moteur2/testsenvisages.php )

Oto tabela podsumowująca wyniki, które, jak widać, nie były rozstrzygające:

Obraz

Należy zauważyć, że faza 5 wykorzystuje metodologię fazy 3, ale pręt wewnętrzny miał mniejszą średnicę (5 mm zamiast 13).

W kilku słowach wnioski są następujące:
- Zaciski spowodowane przez system: zmiana o 1% zużycia
- Zysk generowany przez nasz system: zmniejszenie zużycia od 1 do 4% w zależności od konfiguracji testu

Uwaga: margines błędu ławki: +/- 2%

Ponieważ spadki nie były znaczące, byliśmy zmuszeni stwierdzić, że nasz system nie działa. Nigdy nie zbliżyliśmy się do ogłoszonych 30%.

Oto nasz raport końcowy (obrona ustna 29), aby uzyskać więcej informacji:

https://www.econologie.com/ecole-d-ingen ... -3807.html

Mamy nadzieję, że nasze wnioski będą ci odpowiadać ...

PS: Nasza strona zostanie wkrótce zaktualizowana.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 06/05/08, 09:03

Halo

Brawo za testy i raport

Ale jedno przemawia do mnie i cytuję

„2.4.3. Trzecia faza
Trzecia faza testów odpowiadała konkretnej ocenie wpływu wtrysku pary wodnej do wlotu silnika. Potem pojawiło się kilka problemów. Po pierwsze, stwierdziliśmy, że konfiguracje, które ustaliliśmy, nie odpowiadają oknu pracy generatora pary. Produkcja pary nie istniała przy 1500 obrotach na minutę i była naprawdę bardzo niska w 2000 roku. Dlatego konieczne było zwiększenie obciążenia silnika, ale bez próby użycia zbyt dużej prędkości, aby pozostać w optymalnym zakresie użytkowania silnika , Dlatego zdecydowaliśmy, że do końca operacji przeprowadzimy testy przy 2500 obrotach na minutę, ale przyjmując wartości momentu obrotowego 50, 70 i 80 Nm. Zbyt duży pręt w reaktorze spowodował wzrost ciśnienia, wystarczy, abyśmy napotkali nasz drugi problem. Ponieważ efekt ssania silnika nie jest wystarczająco znaczący, lpara wodna miała wyraźną tendencję do ucieczki przez ścieżkę powietrza w naszym systemiei dlatego nie udał się na przyjęcie. Rozwiązaliśmy ten problem, umieszczając wtyczkę w tym wpisie."

„2.4.5. Piąty etap
Piąta faza tych testów odpowiadała wznowieniu warunków trzeciej fazy badań, przy czym główna zmiana polegała na wymianie pręta reaktora na inny o mniejszej średnicy. Tym razem zauważyliśmy, że korek wlotu powietrza nie jest już potrzebny ”.

..........

„Wreszcie, jeśli nasze badania nie potwierdziły skuteczności systemu domieszkowania wodą, nie możemy potwierdzić, że system Gillier-Pantone nie ma wpływu na osiągi silnika. byłoby konieczne uzupełnienie innych form układów, innych silników i ewentualnie innych konfiguracji, w celu sprawdzenia zarówno zużycia paliwa, jak i emisji zanieczyszczeń, których nie można przeanalizować. "


Być może Echo-Motor3 odniesie większy sukces w przyszłym roku

Gratuluję twojego podejścia
Szkoda dla wyników bardziej niż mieszanych ... i czapka !!! ???

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5233




przez Remundo » 06/05/08, 09:08

Hello Echo² Motorists,

Pracowałeś dobrze przy ograniczonych zasobach. kapelusz 8)

„Dobry duży raport”, ponieważ lubimy je w szkołach inżynierskich : Wink:
przypomina mi wspomnienia z młodości :D

Ostrożnie podchodzisz do swoich wyników, i słusznie, ponieważ nie masz wystarczającej liczby sytuacji pomiarowych, aby ustalić ogólny trend.

Zwracam jednak uwagę, że konsole zmniejszają się w fazie 3 (tj. Z domieszkowaniem wodą z dużym prętem) i w fazie 5 (z domieszkowaniem wodą z małym prętem), podczas gdy pobierana moc pozostaje taka sama (ten sam moment obrotowy i ta sama prędkość) ,

I ten spadek wynosi 5%, więcej niż niedokładności pomiaru o 2%.

Z pewnością jesteśmy trochę głodni, ale też nie jesteśmy rozczarowani.

Ponadto uważam, że wtrysk wody, aby wyrazić swój pełny potencjał, wymaga bardziej skomplikowanych silników, w szczególności ze zmiennym rozrządem zaworów i zmiennym stopniem sprężania, dodanymi do precyzyjnej kontroli produkcji pary. Okno optymalizacji jest prawdopodobnie bardzo małe: za mało wody: brak efektu, za dużo wody: zalanie silnika, pogorszenie spalania ...

Mam nadzieję, że nauczyciele przekażą ci notatkę, którą oferujesz w raporcie : Chichot:

Powodzenia w przyszłości!
0 x
Obraz
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/05/08, 10:50

Remundo napisał:Pracowałeś dobrze przy ograniczonych zasobach. kapelusz 8)

„Dobry duży raport”, ponieważ lubimy je w szkołach inżynierskich : Wink:
przypomina mi wspomnienia z młodości :D


oczywiście nie ma to jak mieć matematykę bez literackiego ducha, aby udowodnić, że wynalazek nie działa i odrzucić go, lub (de) pokazać, że GMO są dobre dla zdrowia! : Lol:


bez śmiechu, biorąc pod uwagę trudności, jakie napotykają eksperymentatorzy z tej strony, aby osiągnąć wydajność, nadal musi być kontynuowana!
nie wspominając o tym, że głównym nie powinno być zużycie, ale zanieczyszczenie, jak wynika ze schematu, który zabrałeś na witrynę C15, która była zasadniczo do tego ograniczona ;-)

więc powodzenia i powodzenia w przyszłości!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 06/05/08, 11:27

Dobra robota, udało Ci się rozwiązać różne problemy techniczne.

W zasadzie twoje "prawie żadne" wyniki (przynajmniej jeśli chodzi o zużycie, a co z zanieczyszczeniem ??) mnie nie zaskakują (stały reżim,: to nie pierwszy raz, kiedy nie ma zbyt wiele wynik na stanowisku badawczym, patrz https://www.econologie.com/forums/dopage-pas ... t4099.html )

Jak długo trwały twoje testy (efekt odkamieniania przez wodę?)?

Przyjrzę się Twojemu raportowi i odpowiem bardziej szczegółowo później!

ps: jonule, przestań widzieć fabułę po wszystkim ... Przypominam, dla przypomnienia, że ​​też wyszedłem ze szkoły inżynierskiej ...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/05/08, 16:16

ale znam bardzo dobrze Christophe!

to po prostu powiedzieć im, aby nie zniechęcały się wynikami!

z drugiej strony skutki zanieczyszczenia?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 06/05/08, 19:20

jonule napisał:z drugiej strony skutki zanieczyszczenia?


Cóż, musi być w raporcie w formacie .pdf ... Nie miałem czasu go otworzyć ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16097
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5233




przez Remundo » 06/05/08, 19:38

Cóż, ich dymomierz był wadliwy. Brak środków dlatego ...

Wreszcie uważam, że dość powszechnie wiadomo, że woda dobrze oczyszcza gazy spalinowe.

Ale pozwalam specjalistom potwierdzić 8)
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 06/05/08, 19:40

Remundo napisał:Cóż, ich dymomierz był wadliwy. Brak środków dlatego ...


: Evil: przykro mi, ale zaczynam wierzyć, że laboratorium zrobiło to celowo ... dymomierz jest we wszystkich Centrach Kontroli Technicznej ...podczas gdy certyfikowane laboratorium nie ma takiego w dobrym stanie ... szczerze mówiąc: : Evil:

Więc umieszczam raport do pobrania: https://www.econologie.com/ecole-d-ingen ... -3807.html

Zaczynam czytać ... część czysto techniczna zaczyna się na stronie 52.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 06/05/08, 20:47

Cóż, przeleciałem nad krzywymi (nie czytam szczegółowo twoich analiz, więc jeśli się mylę, powiedz to) i jedno martwi mnie w porównaniu z tym, co poradziłem ci podczas naszego spotkania na początku kwietnia ...

a) przeprowadzić testy przy obciążeniu i wysokim momencie obrotowym w odniesieniu do maksymalnej mocy / momentu obrotowego... ale najwyraźniej nigdy nie było więcej niż 65% obciążenia.

Maksymalny moment obrotowy silnika XUD7 wynosi: 110 Nm przy 2000 obr / min.

Jednak nie przekroczyłeś 80 Nm ... czyli obciążenie momentu obrotowego 71%. Wszystkie "oryginalne" testy (faza 1 i faza 2) zostały przeprowadzone przy 50 Nm, czyli obciążeniu momentem 44% ...

Myślę, że to jest niewystarczające, ponieważ według wszystkich eksperymentatorów (lub prawie) konieczne jest zmuszenie silnika do odnotowania prawdziwego ziarna ...

b) wykonać testy obciążenia dynamicznego.

W rzeczywistości Twoje testy są dokładnie takie same, jak te wykonane na stanowisku badawczym ciągnika: nie przeprowadzono żadnego testu dynamicznego (pomiaru przy wahaniach momentu obrotowego). Zatem bez „szczytu” mocy / temperatury spalania, efekt jest zmniejszony ... lub nawet zerowy.

Może ławka nie jest do tego zdolna ... ale w tym przypadku również ławka traktora. Szkoda ... Zrozumiałem, że testy dynamiczne byłyby możliwe ...

Kilka luźnych pytań:

c) Fazy ​​Pkoi 1 i 2 nie zostały wykonane przy 70 i 80 Nm ???


d) Odnośnie krzywych obciążenia: jak wyjaśnić „zęby piły” w niektórych testach? A także kilka zmian w „łożyskach”? To wciąż niemałe zmiany obciążenia ...

e) Nie znalazłem (jeszcze?) ... godzinowego zużycia wody?

Uwaga: dla hipotezy z żużlowanieWydaje mi się, że silnik nie pracował na tyle długo na wodzie, żeby się "pozbyć" ...

Ostatecznie tylko seria testów jest według mnie „znacząca”: test przy 2500 tr i 50 Nm, ponieważ jest jedynym, który można porównać z pochodzeniem w tych samych warunkach obciążenia, chociaż nie jest nie jest wystarczająco załadowany, ale hej ...

A dla tego testu między fazą 2 a fazą 5 (patrz tabela na stronie 76) nadal masz Zmniejszenie zużycia o 5,7% (do korekty z marginesem błędu)... co pokazuje znaczenie ilości wtryskiwanej wody i jestem przekonany, że gdyby wykonano pierwotny test przy 80 Nm, pokazałby jeszcze większy względny wzrost ...

W końcu zgodnie z tym, twoje testy są dalekie od negatywnych, tylko że nie są wystarczająco wypchnięte, ale wiemy, że czas się kończył.


Podsumowując (tymczasowo) a brawo za twoją dokładność i wytrwałość w nadziei, że projekt Echo Motor 3 ujrzy światło dzienne pomimo twoich nieco negatywnych wniosków (ale jestem przekonany, ponieważ na widok zainteresowania dyrektora kopalni projektem myślę, że to się stanie. ..).

ps: szkoda analizy zanieczyszczeń ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 104