Ustawienia i ulepszenie urządzenia reaktora pantone?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Ustawienia i ulepszenie urządzenia reaktora pantone?




przez abyssin3 » 15/09/05, 18:37

1 °
Mam wrażenie, słysząc, że reaktor może obracać się w obiegu zamkniętym, że to może być przyczyną trudności z regulacją urządzenia, spadkiem hamowania silnikiem itp.
Pomysł, który mi przyszedł do głowy jest taki (patrz załączony schemat), biorąc pod uwagę, że silnik to diesel, pompa wtryskowa jest w punkcie A, więc po zatrzymaniu przyspieszania silnik pracuje jeszcze przez co najmniej kilka sekund w obwodzie zamkniętym, po czym samochód kontynuuje jazdę. Gdybyśmy w punkcie umieścili pompę wtryskową B, czy ktoś z was myśli, że to może rozwiązać problem i umożliwić reprezentatywne przyspieszenie/zwolnienie skoku pedału?
Wymagałoby to mieszania gazu Pantone i oleju napędowego, albo potrzebny byłby mikser... To inna historia...

2 °
W normalnym cyklu wychwyt idzie w kierunku punktu C, reaktor bierze wtedy tyle, ile chce, a my nadal mamy pewne straty, być może nie bez znaczenia.
Mój pomysł jest zatem taki, że gdybyśmy zablokowali punkt C w pewien sposób wszystko gazy spalinowe przedostają się do bełkotki, a następnie spaliny są kierowane w stronę punktu D - wyposażony w zawór, który przełącza się na wydech, gdy gazy opuszczające reaktor są zbyt zimne (= układ wyczerpany energetycznie), może pozwoliłoby to na faworyzowanie obiegu zamkniętego lub optymalizację układu?

3 °
Te dwa poprzednie środki wymagałyby umieszczenia pomiędzy A et D (= punkt styku oleju napędowego i gazu pantone) zawór, który daje pierwszeństwo gazowi pantone zamiast oleju napędowego, dzięki czemu olej napędowy jest używany tylko w ostateczności.

4 °
Nie wiem czy istnieją wszystkie tego typu zawory... :wacko:
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 15/09/05, 18:39

ups, zapomniałem o załączonym schemacie
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 15/09/05, 19:03

Witam,

ryzykując wyrzucenie planu eksperymentu do wody,

w dieslu olej napędowy jest wtryskiwany bezpośrednio do komory spalania.
Zapala się natychmiast z powodu temperatury sprężonego powietrza...

Nie rozumiem, jak uruchomić olej napędowy poprzez sprężanie mieszanki zawierającej olej napędowy.
Moim zdaniem mieszanka zapala się przed dotarciem do górnego martwego punktu (a tam ouïlle z odwróceniem kierunku obrotów vilo:blink::blink::blink:)

przepraszam :(
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 15/09/05, 19:51

Osobiście wydawało mi się, że to diesel zapalił się po kompresji, ale nie jestem pewien..

Z drugiej strony jestem pewien, że w starych dieslach jest jeszcze pewna odległość między wtryskiwaczami a pompą wtryskową (w moim zresztą...). A nawet gdyby tak było, nie przeszkodziłoby to w podłączeniu przed przybyciem z reaktora. Zamiast wtrysku samego diesla wtryskiwałby mieszankę... :blink:
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 15/09/05, 21:34

Dokładnie, diesel zapala się samoczynnie, ale w obecności przegrzanego powietrza (niewyraźnie się wyraziłem... :ph34r: )

Nie bardzo wiem, które rurki będziesz ciąć... ale jeśli są to metalowe między pompą wtryskową a wtryskiwaczami, które są na głowicy cylindrów, zaplanuj zapasowy komplet...
To płyn GO pod kilkoma słupkami, które przez niego przechodzą.
:mrugnięcie: :mrugnięcie: :mrugnięcie:

Jest post, który mówi o skutkach wycieku powietrza przed pompą wtryskową na forum...
Spójrz

@+
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)

I Tylko ci, którzy nic nie mają racji

ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 15/09/05, 21:44

W rzeczywistości mówiłem o umieszczeniu tego, co dzieje się z reaktora avant pompa wtryskowa a nie po jak jest na schemacie.
A wtryskiwacze wysyłają GO do 130-180 barów na starych dieslach, 1800 na najnowszych... Ale myślę, że w starych dieslach to ciśnienie jest tylko na poziomie wtryskiwacza, a nie wcześniej, d Gdzie indziej, kiedy raz odłączyłem obwód, nie widziałem get...
W każdym razie 150 barów, to raczej powinno pomóc mieszance.
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 15/09/05, 23:04

Osobiście już cię nie śledzę... :niepewny: :niepewny:

Pompa wtryskowa jest podłączona z jednej strony do zbiornika (z powrotem...), a z drugiej do wtryskiwaczy.
Pomiędzy zbiornikiem a wtryskiwaczami nie ma ani jednego miejsca z żyłką gazową. :ph34r:

Naprawdę nie rozumiem, gdzie chcesz umieścić reaktor :huh:

jeśli nie, oto post:

https://www.econologie.com/forums/augmentati ... vt801.html

Miłego wieczoru
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)

I Tylko ci, którzy nic nie mają racji

ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 16/09/05, 09:31

Prawdę mówiąc, reaktor zostawiam tam, gdzie jest. Chodzi mi tylko o jego podłączenie do układu paliwowego, które chciałem umieścić przed pompą wtryskową, a nie za pompą wtryskową, tak aby dopływ zupy pantone był regulowany, co nie ma miejsca na powyższym schemacie, stąd trudność w regulacji prędkość obrotowa silnika.
Ale jeśli umieścisz tę przybycie zupy pantone A (przed pompą wtryskową) zupa pantone byłaby wysyłana tylko na cylinder ŻE podczas przyspieszania, co - w teorii - nie ma miejsca na obecnym wykresie. Chyba, że ​​ktoś próbował...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 21/09/05, 19:46

rpsantina napisał:Witam,

ryzykując wyrzucenie planu eksperymentu do wody,

w dieslu olej napędowy jest wtryskiwany bezpośrednio do komory spalania.
Zapala się natychmiast z powodu temperatury sprężonego powietrza...

Nie rozumiem, jak uruchomić olej napędowy poprzez sprężanie mieszanki zawierającej olej napędowy.
Moim zdaniem mieszanka zapala się przed dotarciem do górnego martwego punktu (a tam ouïlle z odwróceniem kierunku obrotów vilo:blink::blink::blink:)

przepraszam :(

Chyba że wtryskiwana mieszanka ma bardzo dobrą liczbę oktanową... Na przykład możliwe jest napędzanie silników wysokoprężnych na gazie ziemnym, który jest dobrze i naprawdę sprężony bez zapłonu... to jest silnik CNG (silnik Diesla, w którym zapłon i świece zapłonowe są zamontowane)

Jestem prawie pewien, że utrzymując klasyczny obwód wtrysku skalibrowany na biegu jałowym, możesz użyć klasycznego diesla z CNG (lub jakimkolwiek innym paliwem gazowym o wysokiej liczbie oktanowej): będzie to niewielka część GO, która się zapali gaz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/09/05, 20:03

Witam,
to trochę tak, jak się dzieje, gdy dodam do wody mojego diesla alkohol jako środek dopingujący, przekroczę 40% alkoholu, silnik odpala jak „podekscytowany”
Więcej nie próbowałem bo nie mam dostępu do wnętrza żeby rozciąć mały gaźnik woda + spirytus, nie chce żeby silnik się rozpadł jak się boi to tylko chciałem sprawdzić czy zimuje do jakiego % oleju napędowego i może pić przez reaktor wodno-alkoholowy.
Dla silnika benzynowego nie ma problemu nawet 100% alkohol który przechodzi
a to zmniejsza zużycie paliwa, należy to odjąć w obliczeniach zużycia paliwa. ale jestem dopiero na etapie testów, idą przymrozki.

André
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 262