syntezą moich badaniach

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
mechanik22
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/12/04, 12:06

syntezą moich badaniach




przez mechanik22 » 08/12/04, 12:48

za wykonanie 3 reaktorów na różnych silnikach: na kosiarce: moje najlepsze wyniki
r5, z tym samym reaktorem: dobre wyniki
Silnik cocc transportera WW: słabe wyniki (inny reaktor)
r18 diesel z planem Pantona: wyniki średnie (kolejny reaktor)

z moich obserwacji wynika, że ​​reaktor jest przede wszystkim dobrym rafinerem paliwa: silnik benzynowy r5 pracował dobrze z olejem napędowym i niewielką ilością wody (20%) bez dymu!!
jak i kosiarka: pełna moc na samej benzynie, ale bez dymu (25 mm przy pełnym wdmuchu w garażu!!) i silnik na biegu jałowym z 50% spuszczonym olejem i 50% wodą, zawsze bez dymu, ale brak mocy

Wszyscy zaczynali od dodania wody przez reaktor. Myślę, że to nie jest rozwiązanie i stąd wiele rozczarowań.

Tej zimy zamierzam ponownie przeprowadzić kilka testów na 2CV, umieszczając reaktor za gaźnikiem, aby uzyskać tę samą objętość przepływu. Myślę, że musimy spojrzeć w tym kierunku, ciągnik, który sprawdza się najlepiej, ma 7 reaktorów! ! w związku z tym większa objętość przepływu krzyżowego.

na moim 18 Diesel, reaktorze 185 MM (dyrektywa Pantone, kupiłem rozczarowujące plany) miałem przewagę, z automatycznym zapłonem, silnik chodził jak szalony, myślałem, że eksploduje! !
nie mając czasu na kontynuację, wróciłem do silnika benzynowego, z mniejszą kompresją! i ryzyko!

Myślę też, że trzeba dobrze przeczyścić również spaliny i dlatego zostawić tylko 2 mm na przejście (porada Pantonne na angielskiej stronie)

Myślę, że są parametry, które nam umykają, jest poprawa wydajności, to jasne
Wybieram się na przeprawę o jednakowym natężeniu i o wynikach moich testów poinformuję Cię w ciągu 5 miesięcy! nie mając dużo czasu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 08/12/04, 15:35

Czy nie byłbyś Pascalem de Plurien?

Jeśli to Ty, miło Cię znowu widzieć, nie wiem czy pamiętasz, odwiedziłem Cię pod koniec maja ubiegłego roku z koleżanką.

Dlaczego nie powinniśmy wlewać benzyny i wody do reaktora? Nawet poprzez umieszczenie gaźnika dla benzyny i barbotera dla wody (przed reaktorem), tak jak zrobił to Christophe w swoim Garbusie.

Ze swojej strony najpierw myślałem o prostym doładowaniu wody, zachowując przy tym mój obecny obwód paliwa, aby montaż był minimalny. Kiedy już to wszystko zostanie opanowane, planuję zastąpić wodę benzyną lub innym paliwem i odciąć dopływ benzyny do dotychczasowego gaźnika (bez wyłączania pompy rekuperacji).
Jak zrobiłeś reaktor w swoim transporcie? Bo osobiście mam w tym punkcie trudności... Zdecydowałem się na 4w1. Spróbuję zmieścić reaktor pomiędzy kolektorem a tłumikiem.

Z poważaniem,
Adrien.
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63