projekt próbny pmc

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
LAURENTS
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/01/06, 12:32
Lokalizacja: PLOUZANE (29)

projekt próbny pmc




przez LAURENTS » 14/01/06, 12:55

Witam, jestem studentem ostatniego roku BTS Agro-Equipement w liceum Claude Lehec w St Hilaire du Harcouët (50) i planuję stworzyć metodologię kompletne i konkretne badania silników ciągników wyposażonych w PMC. Ten projekt jest duży współpracę z Izbą Rolniczą która chce móc jasno odpowiedzieć tym rolnikom, którym bardzo zależy na informacjach na ten temat. Będziemy zatem pracować na systemach, które sami stworzymy, ale także na systemach już istniejących. Dlatego pytam: dla was, którzy macie system i który wydaje się działać, jeśli zechcielibyście wziąć udział w tej serii testów na ławce napędowej. Oto mój adres e-mail, pod którym można uzyskać wszelkie informacje, szybko odpowiem:
laurent_salaun@hotmail.com
Merci d'Avance
0 x
ten podpis może się zmienić, ponieważ wierzę w to i nie wierzę!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/01/06, 13:23

: Chichot: Halo
To dobra wiadomość dla posiadaczy ciągnika.
0 x
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX

Re: Projekt testowy PMC




przez jp33 » 14/01/06, 17:55

laurents napisał:Witam, jestem studentem ostatniego roku BTS Agro-Equipement w liceum Claude Lehec w St Hilaire du Harcouët (50) i planuję stworzyć metodologię kompletne i konkretne badania silników ciągników wyposażonych w PMC. Ten projekt jest duży współpracę z Izbą Rolniczą która chce móc jasno odpowiedzieć tym rolnikom, którym bardzo zależy na informacjach na ten temat. Będziemy zatem pracować na systemach, które sami stworzymy, ale także na systemach już istniejących. Dlatego pytam: dla was, którzy macie system i który wydaje się działać, jeśli zechcielibyście wziąć udział w tej serii testów na ławce napędowej. Oto mój adres e-mail, pod którym można uzyskać wszelkie informacje, szybko odpowiem:
laurent_salaun@hotmail.com
Merci d'Avance


Witaj Laurents i witaj w klubie

Oto link, pod którym powinieneś znaleźć artykuł na ten temat
testy na stu ciągnikach, w oczekiwaniu na znalezienie bezpośredniego linku do artykułu i przekazanie go Tobie, ale nie zniechęcaj się, jesteś na dobrej drodze
https://www.econologie.com/forums/
powodzenia

PS Wysłałem Ci prywatnego e-maila na inny temat
0 x
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX

Re: Projekt testowy PMC




przez jp33 » 14/01/06, 18:03

laurents napisał:Witam, jestem uczniem ostatniego roku BTS Agro-Equipment w liceum Claude Lehec w St Hilaire du Harcouët (50)....
Merci d'Avance


Przepraszam, że pomyliłem link. Oto właściwy. Znajdziesz tam wiele dobrych rzeczy

http://www.oliomobile.org/forum/index.php

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Projekt testowy PMC




przez Christophe » 14/01/06, 18:12

jp33 napisała:
laurents napisał:Witam, jestem uczniem ostatniego roku BTS Agro-Equipment w liceum Claude Lehec w St Hilaire du Harcouët (50)....
Merci d'Avance


Przepraszam, że pomyliłem link. Oto właściwy. Znajdziesz tam wiele dobrych rzeczy

http://www.oliomobile.org/forum/index.php

@+


Myślę, że mylisz PMC (Pantone) i HVB (Olej)...
0 x
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX

Re: Projekt testowy PMC




przez jp33 » 15/01/06, 11:13

[/ Quote]

Myślę, że mylisz PMC (Pantone) i HVB (Olej)...[/cytat]

Możliwe, że nie wszystko zrozumiałem i byłoby to w pewnym stopniu normalne, ponieważ jestem nowy w tej dziedzinie, ale moim zdaniem traktory rzadko jeżdżą na benzynie, stąd moja rada dla początkujących, aby przeczytali raport ADEME (który mogę już nie znajduję, chociaż czytałem to 2 dni temu).
Co więcej, mogłem również błędnie zinterpretować mały raport gościa, który wyposażył swoje Renault 21 Turbo Diesel w system, który wydawał mi się systemem PANTONE.
Mam zamiar wrócić i przyjrzeć się temu bliżej, odkąd to nagrałem.

@+jp
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/01/06, 13:06

Halo
Teoretycznie PMC dotyczy zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. W praktyce jest więcej PMC w Dieselu (we Francji). Uważam, że jest to również kwestia odsetka samochodów z silnikiem Diesla na rynku samochodowym we Francji.
0 x
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX




przez jp33 » 15/01/06, 13:43

PITMIX napisał:Halo
Teoretycznie PMC dotyczy zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. W praktyce jest więcej PMC w Dieselu (we Francji). Uważam, że jest to również kwestia odsetka samochodów z silnikiem Diesla na rynku samochodowym we Francji.


OK, więc jeśli dobrze rozumiem, nie myliłem się całkowicie!
właściwie to chciałem po prostu odesłać nowego dzieciaka na stronę olio, na której przeczytałem (chyba) raport ADEME dotyczący wyników testów około stu CIĄGNIKÓW
(Który raport nie jest zbyt zachęcający, ale dlaczego? biorąc pod uwagę liczbę pojazdów skręcających na „H”, bez żadnego konkretnego PB)
Więc H + GO (lub paliwo dla rolników) + PMC może wytrzymać?

Dziękuję za wyjaśnienie

Nadal chciałbym dostać w swoje ręce wspomniany raport ADEME

@+

jp
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 20/01/06, 20:23

Nie sądzę, że jest wielu ludzi jeżdżących traktorami w Pantone i oleju. Trzeba by zapytać eksperymentatora, któremu udało się obrócić swój traktor za pomocą Pantone i oszczędzaj na oleju napędowym zasilać go olejem napędowym i wodą.
0 x
jp33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 14/01/06, 09:55
Lokalizacja: BORDEAUX




przez jp33 » 21/01/06, 11:30

No i tyle, znalazłem link dotyczący raportu z eksperymentu przeprowadzonego na stu ciągnikach rolniczych w Niemczech i podjęty przez ADEME.

http://lesrimbaudieres.dyndns.org/energ ... gne%20.PDF
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161