Projekt edycji super pantone 5 D.

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Juanito
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/05/08, 19:08
Lokalizacja: Loire

Projekt edycji super pantone 5 D.




przez Juanito » 23/05/08, 19:35

Witam wszystkich, jestem nowy na tej stronie, odkryłem ją podczas badań systemu Pantone.

Jako mechanik mam silnik Super 5 Diesel z 88 B404. Czuję, że jestem w stanie zaadaptować ten system do mojego kochanego Super 5 D, aby dać mu drugie życie.

Chciałem wiedzieć, czy ktoś ma zdjęcia montażowe tego typu pojazdu, aby z grubsza zobaczyć lokalizację reaktora i bełkotki. A chciałem się dowiedzieć czy gazy wytwarzane przez ten układ należy wtryskiwać przed czy za filtrem powietrza?

Planowałem umieścić reaktor w kolanku wydechowym (między rurką pośrednią a kolektorem) i ponownie wtłoczyć „parę” do osłony filtra powietrza. po prostu.

I ostatnie pytanie, jak namagnesować stalowy pręt? W ogóle nie jestem obeznany w tym temacie.

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/05/08, 22:30

Witaj, przejrzyj sekcję Pantone, aby znaleźć informacje i zrozumieć wysuwane zasady i hipotezy.

Reaktor będzie musiał się odblokować za filtrem powietrza, namagnesowanie stalowego pręta to efekt uboczny pracy reaktora więc się tym nie martw.

Na koniec pamiętaj o zmniejszeniu odległości między reaktorem a wlotem silnika. Po przekroczeniu pewnej odległości Pantone już nie działa.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134