Zaplanuj tri-jet z pantone Gillierem GV dla polo benzyna

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy

Zaplanuj tri-jet z pantone Gillierem GV dla polo benzyna




przez Pascalou » 28/01/14, 21:12

Oto moja przyszła konstrukcja, chciałam się z Wami nią podzielić i poprosić o krytykę.
Średnica rury wydechowej zostaje zachowana lub nieco większa
Przestrzeń między prętem a rurą reaktora 0.5 mm
długość reaktora 30 cm
długość prętów 22 cm
GV jest regulowany w przepływie pary (regulowana wysokość)
Powierzchnia wymiany SG jest dwa razy większa niż w miedzianych SG (stal nierdzewna jest mniej przewodząca!)
co myślisz?
Obraz
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!
https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Plan trzech reaktorów Gillier Pantone z GV dla koszulki polo esse




przez Flytox » 28/01/14, 23:18

Witaj Pascalou, pełen pomysłów 8)

Pascalou napisał:Przestrzeń między prętem a rurą reaktora 0.5 mm

Mini ma 0.8 mm "zwykle" jak masz tylko 1 reaktor, ale przy 3 chai nie co to daje? Ryzyko polega na tym, że stosunkowo szybko zatyka się konkrecjami i innymi osadami itp. Spadek ciśnienia jest również znacznie większy… to widać.:P

długość prętów 22 cm

to średnio...trochę długo przy tak małym prześwicie (0.5mm)??

GV jest regulowany w przepływie pary (regulowana wysokość)

AMHA, system poziomu pływaka to zły "dobry pomysł", który nie działa, otwiera się i zamyka kiedy chce z powodu ciśnień i przeciwciśnień w różnych rurach, odpowietrznikach/balansowaniu. Krótko mówiąc, nigdy nie będziesz w stanie kontrolować poziomu w swoim GVI za pomocą tego systemu. Zrobiłem 3 z nich, spędziłem dużo czasu, modyfikując i nigdy nie działało poprawnie.

Powierzchnia wymiany SG jest dwa razy większa niż w miedzianych SG (stal nierdzewna jest mniej przewodząca!)

Czy użyłeś formuły Camel1 do określenia rozmiaru GVI?

Optymalna temperatura wylotowa bełkotki lub GVI itp. nie wynosi 90° (na twoim wykresie), ale z pewnością poniżej (między 70 a 85°?). Według kilku zeznań po przybyciu w okolicach 90° i + „reaktor” przestaje działać. Reaktor czy coś, ale nie ma już oszczędności paliwa.

Stary gaźnik jako stały poziom to typowy przykład czegoś co nie działa. Z wody, która służy jako elektrolit, powstaje bateria między znalem a mosiądzem. Pojawia się silna korozja i wszystko zatyka się (zwłaszcza zawór iglicowy) w ciągu kilku dni z unoszącym się białawym szlamem.

Podłączenie do zwężki Venturiego za filtrem powietrza, jak masz gaźnik to lepiej podpiąć za gaźnikiem żeby nie wpływać na nasycenie...w złym kierunku.

„Przepływ pary przegrzany", to słowo nie pasuje, napiszę dlaczego na drugim poście syntezy Pantone (jeszcze nie skończyłem modyfikacji.. : Mrgreen: )
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 29/01/14, 06:09

Bardzo dziękuję za te poprawki!
Przejdę do pręta/rurki 0.8mm. (to prawda, że ​​może się zatkać przy tak małej ilości luzu)
Ale jaki rodzaj GV jest zalecany, który działa i jest niezawodny w czasie oraz reaguje na obciążenie silnika?

A kanał wydechowy, czy raczej go trochę zmniejszyć, zostawić jako początek, czy trochę go powiększyć? (czy prędkość spalin ma znaczenie? Wiem, że ciągle się zmienia, ale czy raczej bardzo szybko? , jeśli jest burza, teoretycznie tak)
Obliczyłem 18m/s przepływu spalin w kolbie przy 2500rpm i 36m/s przy 5000rpm. To znaczy średnio 20 m/s. Nigdy się nie ścigamy :)

Chciałem, aby trzy reaktory miały nadzieję lepiej jonizować wodę i przegrzewać ją tak bardzo, jak to możliwe.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 29/01/14, 08:14

cześć pascalou
Chciałem, aby trzy reaktory miały nadzieję lepiej jonizować wodę i przegrzewać ją tak bardzo, jak to możliwe.

Myślę, że mnożenie reaktorów służy przede wszystkim maksymalizacji ilości przepływającej przez nie wody i powietrza; Gillier umieścił ich 7 na swoim traktorze 22.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/01/14, 09:01

Cześć
Na benzynie nie musisz wkładać reaktora do wydechu, więc ułatwisz sobie życie i unikniesz ograniczenia wydechu.
Jak zamierzasz połykać to, co wychodzi z reaktora przez silnik?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 29/01/14, 15:32

Cześć pitmix, mówię ci, zbuduj dobrą zwężkę Venturiego lub umieść mój wylot pary bardzo blisko zaworu przyspieszenia, aby skorzystać z maksymalnego ssania. I tak chcę sprawdzić to ssanie za pomocą węża w wodzie, a następnie obserwować, jak wysoko się podnosi.

Flytox: mój Gv jest oparty na pierwszym modelu GV (autorstwa Didiera, jak sądzę na podstawie cytatu Quanthomme), ale ma o 170% większą powierzchnię, ponieważ w stali nierdzewnej jest mniej przewodzący (silnik benzynowy 1.4 l, mój GV wytworzy 155 cm2 powierzchni wymiany ze stali nierdzewnej) Ale mam margines, aby dostosować tę powierzchnię wymiany do poziomu wody w niej. A potem wkładanie miedzi do przewodu mnie przeraża, to jest dobre do testowania, a nie do wysokiej niezawodności, dlatego chcę, żeby moje Gv było na zewnątrz.
Dodatkowo mój zbiornik stałopoziomowy będzie "odizolowany" elektrycznie oraz od nadmiernych drgań silikonowym wężem doprowadzającym miał do GV ​​(oczywiście ten wężyk pozostaje w odległości ok 6 cm od wydechu aby nie groziło stopieniem). Jeśli zobaczę, że za bardzo wibruje, mógłbym naprawić mój zbiornik na karoserii, a więcej na silniku (tam mniej wibruje).
W moim Gv nie będzie zasusów ani depresji, ponieważ mój wlot powietrza jest po wytworzeniu pary.
Za wodę wezmę przefiltrowaną deszczówkę z filtrem do kawy.
Chciałbym zrobić inaczej, ale co? Jeśli masz coś lepszego do zaoferowania, przyjmę to.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/01/14, 20:49

Pascalou napisał:Ale jaki rodzaj GV jest zalecany, który działa i jest niezawodny w czasie oraz reaguje na obciążenie silnika?

Twój GVI jest w porządku, pion jest również dobry dla stabilności działania, jest tylko dopływ wody do poprawy. Nie musi być bardzo ostry w przepływie. Możliwych jest wiele różnych systemów, ale jedną fajną rzeczą jest możliwość zmiany przepływu wody podczas jazdy. Ja ze swojej strony używam pompki spryskiwacza w niezależnym zbiorniku na wodę, którą zasilam niedostatecznie (od 6 do 9 V) obiegiem zamkniętym z przelewem wracającym do zbiornika. Operacja jest bardzo stabilna / powtarzalna, ale możemy to zrobić lepiej i prościej. : Mrgreen:

A kanał wydechowy, czy raczej go trochę zmniejszyć, zostawić jako początek, czy trochę go powiększyć?

Ladle, nie zatykaj więcej niż 30% oryginalnego odcinka przejścia, to mniej więcej to, co narysowałeś, prawda? Zwiększenie średnicy może być w niektórych przypadkach korzystne dla wysokiej mocy, ale może być jednocześnie szkodliwe dla niskiego momentu obrotowego… AMHA nie próbuj. : Mrgreen:

(czy prędkość spalin ma znaczenie? Wiem, że ciągle się zmienia, ale czy raczej bardzo szybko? , jeśli jest burza, teoretycznie tak)
Obliczyłem 18m/s przepływu spalin w kolbie przy 2500rpm i 36m/s przy 5000rpm. To znaczy średnio 20 m/s. Nigdy się nie ścigamy :)

Przeszkody (reaktor) spowalniają i ograniczają konie przy dużych prędkościach, na zewnątrz może być „przezroczysty” lub nawet lepszy dla hałasu. (nieco od przypadku do przypadku).

Chciałem mieć nadzieję na trzy reaktory jonizować lepsza woda i przegrzać co najwyżej


Trzy reaktory to z pewnością ciekawa rzecz do wypróbowania, z drugiej strony, jeśli jest to twój pierwszy montaż, nie zaczynasz od najłatwiejszego ...

.....Er.....jonizująca para wodna jest koniecznie uzyskiwana z kropelek wody lub cieczy w parze, a przegrzanie powoduje, że kropelki wody znikają.... : Mrgreen:

https://www.econologie.info/share/partag ... ekTPYr.pdf

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/01/14, 21:10

W moim super5, o ile dobrze pamiętam, miałem 250°C na wylocie z reaktora, kiedy wtryskiwałem pod bezpośredni gaźnik do kolektora dolotowego. Było -0.4 bara ciągu. To było zbyt gwałtowne. Po wstrzyknięciu rurkami odpowietrzającymi para była widoczna na wylocie z reaktora, więc temperatura była niższa.
Ostatnio edytowane przez PITMIX 29 / 01 / 14, 21: 20, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pascalou
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 23/01/14, 10:08
Lokalizacja: Magdeburg, Niemcy




przez Pascalou » 29/01/14, 21:17

Dzięki za wszystkie te informacje! to wspaniale!
Z drugiej strony coś mi umknęło, bo większość temperatur oparów za reaktorem to powyżej 100°C, więc koniecznie para przegrzana, jeśli rzeczywiście pary przegrzanej nie da się zjonizować, to nie ma jonizacji.

potrzebuję wyjaśnienia

Lub nie ma jonizacji, tylko reakcja pary z paliwem, w wyniku której powstaje wodór.
0 x
Energia jest nieograniczona, nie jest to problem, człowiek jest problem!

https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/01/14, 22:22

Pascalou napisał:Dzięki za wszystkie te informacje! to wspaniale!
Z drugiej strony coś mi umknęło, bo większość temperatur oparów za reaktorem to powyżej 100°C, więc koniecznie para przegrzana, jeśli rzeczywiście pary przegrzanej nie da się zjonizować, to nie ma jonizacji.

potrzebuję wyjaśnienia


Trudno jest wiedzieć, co dzieje się w systemie przed, w trakcie i po reaktorze. Na wejściu reaktora jest pewne, że nie powinno być za gorąco. Jeśli nie ma już (lub jest za mało) kropel, nie ma już czego elektryzować. (jeśli elektryfikacja jest głównym interesującym zjawiskiem reaktora : Mrgreen: )

Na wyjściu reaktora można odczytać temperatury znacznie powyżej 100°C, nie będąc parą suchą (to poprostu
średnia tego, co przechodzi nad sondą (para > 100° + krople wody pod kątem około 95°). Gazy wydostające się z reaktora poruszają się bardzo szybko, a odparowanie kropelek zajmuje trochę czasu (nie jest to wcale natychmiastowe). Istnieją więc wszelkie powody, by sądzić, że niektóre kropelki są porywane ze strumieniem gazu daleko poza reaktor, kolektor dolotowy, zawór i niedaleko TDC podczas wybuchu. (czas podróży wynosi kilka milisekund).

Nie zapominaj, że podczas podróży po wyjściu z reaktora w kolektorze dolotowym znajduje się mieszanina pary z zimnym powietrzem. Kropelki mogą „przeżyć” dłużej.
Dla wyjaśnienia ... tylko trochę długo ......: Mrgreen: przejdź do tego szczególnie pouczającego linku, który wyjaśnia spalanie ciężkiego oleju opałowego z wodą, jak odparowują krople, ich „żywotność” w płomieniu itp ...:

http://pastel.archives-ouvertes.fr/pastel-00005429/en/

następnie pobierz pdf: TeDarlet.pdf(10.3 MB)
Plik jest za duży, aby przesłać go do Econo :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82