Plan doping Woda Beetle

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 26/11/04, 14:06

Zostało to naprawione w przypadku skrzyni biegów i części, których mi brakowało.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jutro będę montował silnik w samochodzie. Myślę, że w przyszłym tygodniu będę miał garnek.

Obraz

W pierwszej kolejności zajmę się tym montażem, gdyż wymaga on jedynie pracy przy wydechu, gdyż rura dolotowa posiada już dolot.

Do zobaczenia, Adrianie
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 26/11/04, 19:29

Cześć Retrolok

Forum Plan dopingu wodnego dla Coxinelle strona 2

Do mojego montażu zamontowałem reaktor (pręt 13x305, rura stalowa 14/16) na wylocie czwartego cylindra i podłączyłem wylot gazu geta reaktora do oryginalnego gaźnika. To znaczy, że mam rurkę (4-14 miedzianą) wychodzącą z reaktora, która przechodzi do gaźnika przez wlot powietrza aż do poziomu dyszy (zespół M.David). Na wlocie reaktora stawiam bełkotkę do połowy napełnioną benzyną bez wody, nie podłączoną do wydechu: zasysa powietrze.


rurka schodzi do najwęższego poziomu oryginalnej zwężki Venturiego gaźnika i zajmuje miejsce oryginalnej dyszy strumieniowej (wycięta i zablokowana). Pozostaje tylko obwód pompy biegu jałowego i odzysku na oryginalnym gaźniku.

Na biegu jałowym, przy pracy na gaźniku, w bełkotce nie mam bąbelków: normalne, przy zamkniętej przepustnicy gaźnika nie ma podciśnienia na dyszy.
Przy przyspieszaniu zaczyna bulgotać i przy 3000 obr/min zmierzyłem 10 kpa podciśnienia w bełkotce.
Aby spróbować zademonstrować działanie reaktora, najpierw rozgrzałem silnik przy gaźniku i odłączonym bełkotku. Następnie podłączyłem bełkotkę i odłączyłem dopływ paliwa do gaźnika (silnik zatrzymał się na niecałe 2 minuty). Uruchomiłem ponownie silnik i przyspieszyłem go do 3000 obr./min: pracował tak długo, jak w misce gaźnika była benzyna (2–3 minuty) i zgasł.


To jest procedura, którą zastosowałem

- podłączenie wylotu reaktora pod oryginalny gaźnik aby było większe zagłębienie i żeby było zgodne ze schematem Pantone
- rozgrzej bełkotkę: testy robiłem przy zimnej pogodzie i benzyna w bełkotce musiała mieć około 10°C
- spróbuj skrócić rurkę pomiędzy reaktorem a rurą (obecnie około 60 cm).


A to są modyfikacje, które normalnie będę wprowadzać w ten weekend
Jeśli to zadziała, spróbuję z węglowodanami zamiast bełkotką i wtedy wystarczy stworzyć system synchronizujący kontrolę węglowodanów

A dla Adriena to konfiguracja testowa! Gdybym nie miał dość reaktora i gazów z cylindra, umieściłbym go gdzie indziej lub zrobiłby drugi, ale według Econologie 2 reaktor wystarczy na 1 KM. Tak czy inaczej, wydech nie jest obecnie zbyt „skończony”, jak widać. Na szczęście nie mam sąsiadów!
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 28/11/04, 20:30

To wszystko: silnik chrząszcza pracuje w „Pantone” z gaźnikiem zamiast bełkotki

Oryginalny gaźnik służy teraz tylko jako zawór.
Wylot reaktora jest teraz podłączony pod oryginalnym gaźnikiem, a reaktor jest zasilany przez mały gaźnik motocyklowy, bardzo bogaty.
To działa, ale zanim zmienisz dietę, musisz pogodzić się ze sterowaniem. To jeszcze nie jest w drodze!
Tak naprawdę nie przeprowadzałem testu paliwa, ale opróżnienie zbiornika małego gaźnika zajęło mi więcej czasu (około 4 minut) w Pantone niż oryginalnego gaźnika podczas normalnej pracy (3 minuty), choć wygląda na większy (nie zrobiłem tego) nie mierzyć objętości)

Reszta nie wiem kiedy! Może we wtrysku z wtryskiwaczem zamiast bełkotką?

Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 29/11/04, 12:03

Obraz

Obraz

oto zdjęcia montażu Christophe'a (kriss)
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 29/11/04, 22:24

krissg29 napisała:w rzeczywistości próbuję skopiować montaż Pantone na meksykańskim sterniku

Cześć Krissg, chciałem tylko zapytać, gdzie znalazłeś meksykańską edycję Coxa. Jedyne, co znalazłem na ten temat, to artykuł z quanthomme, ale jest tam bardzo mało informacji. Czy znalazłeś coś jeszcze?
A+
Jean-Christophe
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 29/11/04, 23:56

Chciałem cię tylko zapytać, gdzie znalazłeś meksykańską edycję Coxa. Jedyne, co znalazłem na ten temat, to artykuł z quanthomme, ale jest tam bardzo mało informacji. Czy znalazłeś coś jeszcze?


Nie, nie znalazłem nic innego!
Szukałem za pomocą Gogola, próbując wielu słów kluczowych, ale zawsze wracałem do Quanthomme.
Więc próbowałem zobaczyć szczegóły na zdjęciu.
Widzimy gaźnik kosiarki (przynajmniej wygląda jak gaźnik, który mam w kosiarce) obok koła pasowego i 2 rurki biegnące w dół po prawej stronie silnika (co odpowiadałoby reaktorowi w prawej skrzynce nagrzewnicy, jak powiedziano w tekst)
Jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciu, gaźnik jest wyższy od oryginału o około 1 do 2 cm. Musi to odpowiadać przekładce między gaźnikiem a rurą połączenia.
Natomiast pomarańczowy cylinder przed gaźnikiem nie wiem co to jest. Zastanawiam się czy to nie jest zawór sprzężony z oryginalnym sterowaniem gaźnika ale to by oznaczało że reaktor nie zawsze jest w depresji.
A+
Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Retroloc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/04, 16:09




przez Retroloc » 02/12/04, 10:29

Adrian napisał:Obraz

Na zdjęciu widzę, że gaźnik zasila reaktor czystą benzyną, a wszystko to idzie za oryginalnym gaźnikiem.

Wniosek, nawet jeśli twój reaktor to perlinpinpin, nawet jeśli jest to pusta rura, nadal będzie działał. (prawdopodobnie trochę gorszy od oryginału).
W tym przypadku nic Ci nie udowodni, że na wyjściu z reaktora masz „coś” innego niż wyjście normalnego gaźnika.
Dlaczego nie nakarmić nowego węglowodanów mieszanką HC i gorącej wody?
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 02/12/04, 23:26

Całkowicie się z tobą zgadzam, moje testy na chwilę obecną nie wykazały niczego poza całkowitym brakiem zapachów, czy to benzyny, źle spalonej benzyny, oleju czy innych, co jest już wystarczająco dziwne, biorąc pod uwagę bardziej niż przybliżone ustawienia całości .

Następnym planowanym krokiem jest połknięcie floty, ale jeszcze nie wiem jak (bufor, drugi gaźnik, zaparowanie, wtrysk,...). Muszę też mieć możliwość zmierzenia ilości wody i benzyny dostających się do silnika. Muszę też spróbować używać oleju opałowego zamiast benzyny.
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 03/12/04, 13:00

dodajesz reaktor z bełkotką lub gaźnikiem.

Klasyczny doping wodny...
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 03/12/04, 19:44

Dokładnie, nie chcę robić dopingu wodą, nawet jeśli jest to łatwiejsze, chcę zrobić 100% Pantone.
A co więcej, chcę, żeby dało się go używać przy zmiennej prędkości (a Bretończyk jest uparty).
Więc to zajmie tyle czasu, ile potrzeba.
Mam tę zaletę, że bardzo dobrze znam typ silnika, nad którym pracuję (kilka już przebudowałem) i mam wystarczającą ilość części w rezerwie, aby móc testować różne schematy tankowania lub zmiany proporcji paliwa, np. kompresji. Chrząszcz jest "wokół" silnika więc mogę też zrobić jazdy próbne a skoro auto nie jest mi potrzebne do dojazdów do pracy to nie ma znaczenia czy nie będzie działać wystarczająco dobrze
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152