Pinzgauer 6x6 Essence Rozważanie do Gillierem Pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17

Pinzgauer 6x6 Essence Rozważanie do Gillierem Pantone




przez Żywopłot » 20/02/10, 01:15

Witam,

Zachęcony postem Yael, po długim okresie czytania tych hojnych słów forums, postanowiłem, choć zupełnie nowy w mechanice, przygotować montaż Pantone mojego Pinzgauera, napędzany chęcią eksperymentowania, uczenia się i oczyszczania spalin...
Zrozumiesz, gdy dowiesz się więcej o danym silniku, a ja wkrótce, za kilka miesięcy, muszę przejść kontrolę zanieczyszczeń... :zaszokować:

Już sam wybór tej maszyny jest a priori oczywiście antyekologiczny, ale od razu przestanę, nie jest ona przeznaczona do codziennej jazdy ani do szalonych zabaw w błocie pięknego lasu obok domu.
Jestem fotografem i musi mnie wozić z kilogramami sprzętu (plecy już tego nie wytrzymują) tam, gdzie brakuje asfaltu, wody czy innych nowoczesnych wygód, żeby móc tam spać i wracać ;-D i j Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić tak ekologicznie, czyli jak najmniej zanieczyszczając środowisko, jak to tylko możliwe... i ekonomicznie..

** Co to jest Pinzgauer?

Otóż ​​to : http://www.pinzgauer.fr/les_modeles.htm
Podstawowa mechanika: http://www.pinzgauer.fr/mecanique1.htm

1975-cylindrowy, chłodzony powietrzem silnik z 4 r., wyposażony w dwa dwulufowe odwrócone gaźniki Zenith

Dokument konserwacji silnika z rysunkami technicznymi i instrukcją montażu/demontażu:
https://www.econologie.info/share/partag ... L2lG4t.pdf
(Akapit dotyczący węglowodanów zaczyna się na stronie 99)

Zużycie deklarowane pomiędzy 15 a 20l/100, przejechawszy nim jeszcze niewiele (wyobrażasz sobie budżet?) nie znam go z większą precyzją (wskaźnik też nieprecyzyjny).

** Mój cel :
Jeśli to możliwe, oczyść i zapisz.

** Ustawienia:
Nie wiem o tym NIC i po przeczytaniu wszystkiego, co przeczytałam, czuję, że nauczę się wielu rzeczy, nawet jeśli nie czuję się na to gotowa!! : Chichot:

*** Pierwsze utwory:
Nie mając pojęcia o lutowaniu ani czymkolwiek innym, stwierdziłem, że lepiej będzie zwrócić się ku zestawowi, zachęcony wiadomościami od forum.
Oprawy wtrysku wody /

Skontaktowałem się więc z Ecoprą i Hypnow.
Brak reakcji od pierwszego (który na swojej stronie nie ogłasza żadnego zestawu benzynowego, może to jest przyczyną).
Kontynuuję przerywany dialog z Hypnowem, tańszy i z zestawem benzyny, odradzam ofiarę GVI według nich „syndromu ekspresu do kawy” (to się skaluje...).
Doradzają mi, żeby silnik podpiąć pod motylki
„W twoim silniku musisz wtryskiwać gaz pod każdym gaźnikiem, musisz podłączyć go pod klapkami przepustnicy, a nie na filtrze powietrza czy nad gaźnikami”.
Mówią mi też, że poniżej 30% obciążenia rzadko oszczędzamy pieniądze i że lepiej zacząć od regulacji natężenia przepływu „pompy regeneracyjnej” tego typu węglowodanów.
Proszą mnie o zdjęcia moich węglowodanów, wyślę je.

Tutaj...
Jestem zainteresowany, jeśli ktoś ma zestaw, którego nie używa, lub jeśli ktoś chce zrobić dla mnie reaktor ze stali nierdzewnej!
I oczywiście jestem zainteresowany twoją radą, twoimi pomysłami na zrozumienie tego wszystkiego lub twoimi komentarzami na temat procesu!
A jeśli uważasz, że iluzoryczne jest robienie jakiejkolwiek gospodarki... to chociaż posprzątaj?

I podobnie jak Yael z góry przepraszam, jeśli pomimo długich godzin czytania, skończyło się na tym, że wszystko pomieszałem i zadałem pytania, które w dużej mierze zostały już wyjaśnione lub które są całkowicie głupie… ja, fotograf!
:D
Przyjazny dla wszystkich!
Żywopłot
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 20/02/10, 06:39

Jeśli wierzyć moim odczytom, pantone nigdy nie działał dobrze w silniku benzynowym (z wyjątkiem najwyraźniej niektórych dużych amerykańskich V8), jedynymi pozytywnymi, powtarzalnymi wynikami były diesle (doping wodny)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15997
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5190




przez Remundo » 20/02/10, 08:51

Cześć Hedge,

Twoje projekty są ładne i Twoja strona też!

Mając przyczepność 6X6 lepiej nie robić zbyt wielu kilometrów na autostradzie :D

Bonne kontynuacja 8)
0 x
Obraz
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 20/02/10, 09:45

Remundo napisał:Twoje projekty są ładne i Twoja strona też!


Dziękuję bardzo!

Tak, autostrada, uh.... : Lol:
0 x
kopry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 09/12/07, 10:38

prośba o 6x6




przez kopry » 20/02/10, 18:43

Pozwalam sobie na interwencję, ale nie pamiętam żądania na tego typu maszynie


to powiedziano w przypadku 4l podłączenia renault łyżki do skrzynki powietrznej


teraz, jeśli hedge chciałby ponownie się połączyć

zespół Ecopra
0 x
economiecologiequitable
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 08/03/10, 18:07

Po dokładniejszym zbadaniu silnika i wlotu powietrza pojawia się interesująca rzecz: powietrze podąża 2 kanałami, aby dotrzeć do wlotu węglowodanów.

- Kanał pierwszy: powietrze przechodzi z „zewnętrznego” filtra powietrza (znajduje się on na zewnątrz kabiny, z przodu pojazdu niczym mała fajka) do drugiego filtra powietrza znajdującego się blisko silnika (dlatego nazwałbym go „ filtr powietrza silnika)

- Droga druga: powietrze przepływa przez turbinę w celu ochłodzenia silnika, następnie w skrzynce grzewczej (wymienniku POWIETRZE/POWIETRZE) nagrzewa się dzięki ciepłu spalin i dociera do filtra powietrza „silnika” (druga droga ) poprzez przyłącze mieszające je ze świeżym powietrzem pierwszego kanału.

Obraz

Po lewej widać drugi filtr powietrza „silnikowy” podłączony do korka gaźnika, a na pierwszym planie połączenie z dużą rurką doprowadzającą świeże powietrze z filtra „zewnętrznego” i małymi rurkami doprowadzającymi powietrze ogrzane przez wydech gaz.

Natomiast spokojnie mogę apriorycznie rozproszyć parę na wlocie ale wydaje mi się (nie pamiętam już innych zespołów benzynowych), że parę trzeba wtryskiwać za filtrem powietrza?

W tym przypadku mogę przebić grubą gumową złączkę łączącą drugi filtr powietrza z gaźnikami i utrzymać jak największą temperaturę rurek parowych, uruchamiając je za gorącym powietrzem wpływającym do filtra powietrza „silnika”

Drugą ważną rzeczą jest podłączenie na kolektorach wydechowych przed skrzynką nagrzewnicy.
Mógłbym więc wstawić reaktor jak najbliżej wydechu, bez nacinania lub wyjmowania kolektora, ale poprzez wymianę połączenia, które w dodatku nie wydaje się dobrze uszczelnione (inni właściciele Pinz zastąpili go elastycznym rura lutowana na skrzynce grzewczej)

Obraz

Patrząc od dołu, w rzeczywistości są 2 kolektory, patrz poniżej.
Wyraźnie widać połączenie kolektora ze skrzynką grzewczą.

Obraz

Szczegóły podłączenia na wylocie kolektorów wydechowych i przed skrzynką grzewczą...

Obraz

W szerszym ujęciu okucie ma wymiary około 20 cm.
Od początku podłączenia do środka skrzynki grzewczej jest około 30 cm

Zdjęcia węglowodanów:
*** Węglowodany:
Obraz

Obraz

Widziane z drugiej strony

Tutaj...
OK, będę się dalej uczyć...

Z poważaniem,
Żywopłot
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/03/10, 21:46

W celu podłączenia przewodu parowego istnieje rozwiązanie polegające na umieszczeniu go tuż przy wylocie filtra powietrza silnika. Zatem 4 cylindry powinny być również zasilane parą, ale podciśnienie jest słabe.

W innym rozwiązaniu, za gaźnikami, zrównoważenie przepływów może być trudniejsze (często są mniej lub bardziej asymetryczne rury dla 2 grup cylindrów ze względu na problemy z miejscem), ale podciśnienie będzie znacznie większe.

André zaleca zainstalowanie dyszy (średnicy?), aby ograniczyć zasysanie w rurociągach parowych, gdy przepustnice nie są zbyt otwarte.

Umiejscowienie reaktora to zawsze delikatny moment, ogrzewanie powietrza będzie Ci raczej przeszkadzało, ale faktycznie powinno być tam umieszczone jak na Twoim schemacie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/03/10, 21:52

Twoje węglowodany są do niczego....nie nadają się do spożycia....

Obraz

Może to być również motylek, który jest zużyty i powoduje wlot powietrza wzdłuż osi.......też nie nadaje się do spożycia.... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 08/03/10, 22:29

Tak, martwiłem się o to!!

Ponieważ był to jego pierwszy restart od kilku miesięcy, zastanawiałem się, czy nie było to spowodowane nadmiarem benzyny z powodu
wielokrotne próby uruchomienia, będę to monitorować!

Dzięki za radę !
Jak poznać dokładną przyczynę (motyl…?)
0 x
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 08/03/10, 23:07

Flytox napisał:W innym rozwiązaniu, za gaźnikami, zrównoważenie przepływów może być trudniejsze (często są mniej lub bardziej asymetryczne rury dla 2 grup cylindrów ze względu na problemy z miejscem), ale podciśnienie będzie znacznie większe.


Hypnow też mi to doradził, ale pod gaźnikiem trzeba nawiercić rury dolotowe w cylindrach i to mnie trochę ochładza : Lol: :
Obraz

Flytox napisał:Umiejscowienie reaktora to zawsze delikatny moment, ogrzewanie powietrza będzie Ci raczej przeszkadzało, ale faktycznie powinno być tam umieszczone jak na Twoim schemacie.


Tak, tego się obawiałem....
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149