Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu wody

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
croustipat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/06/13, 23:20
x 1

Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu wody




przez croustipat » 05/06/13, 23:36

Dokument 3 kręci film dokumentalny na temat technologii dopingu do wody.

Wszystkie informacje można znaleźć, klikając następujący link:
http://www.ulule.com/roulez-a-leau/

Wniosek o subskrypcję wystosowano w maju 31 i do lipca 24 2013, aby móc zebrać fundusze na ukończenie tego filmu. Z góry dziękuję za wsparcie i nie wahaj się kręcić wokół ciebie.

Zwiastun filmu jest widoczny na youtube:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 05/06/13, 23:41

Cześć Patrick

W twoim dokumencie napisałem już temat: Woda wtrysk-motor-pantone / docu na dopingu al-woda-builder-car-know-t12565.html przekazując wiadomość e-mail, który mi wysłałeś.

Jest więc trochę duplikacji, ale i tak zostawimy 2 otwarte :)

ps: Mówiłem o twoim dokumencie w biuletynie forum (wysłane do aktualnych członków 15285), powinieneś być w stanie to zakończyć :)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Gildas » 01/12/17, 13:16

Film „Woda w oleju napędowym”
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Christophe » 01/12/17, 13:37

Cool! Ale szkoda, że ​​żaden z nich nie jest forums nie przeprowadzono wywiadu ... Bo tak samo jest tutaj, że znajdujemy najlepszych specjalistów w tej dziedzinie! W skrócie...

ps: nie trzeba używać tagu URL z linkami na youtube (bez żadnego z tego powodu) ... Ponieważ to wideo jest wyświetlane bezpośrednio w forum :)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Grelinette » 05/12/17, 19:48

Oglądałem ten film do końca (1 h mimo wszystko! Trochę za długo czekamy na informacje techniczne), ale nie jestem pewien, czy ten mały film służy jako przyczyna dopingu w wodzie ,

Po pierwsze dlatego, że humorystyczna strona, z pewnością dobrze wykonana i bardzo zabawna, stoi w sprzeczności z powagą tematu.

Wtedy, ponieważ tylko ostatnie 10 minut filmu (ponad 60 minut) dostarcza bardziej konkretnych argumentów na ten temat i dostarcza pewnych odpowiedzi, ale które pozostają niesprawdzone (por. Cząsteczki węglowodorów, które rozwijałyby się wraz z naładowaną elektrycznie wodą i paliły lepiej, jeśli dobrze zrozumiałem).

Ponadto istnieją wątpliwości, które budzą wątpliwości: specjaliści od silników samochodowych, którzy deklarują, że tysiące biur projektowych i wyspecjalizowanych inżynierów niestrudzenie pracują, aby uzyskać jak najmniejszy procent oszczędności paliwa i procent wzrost mocy ... podczas gdy prosty doping wodny zastosowany w traktorach przez rolnika u dołu kampanii uzyskuje się przez majsterkowanie w jego małym warsztacie u dołu szopy, prawie 30% oszczędności na zużycie i uzyskiwanie mocy przez silniki !!!!!

Bardziej przekonujące byłoby zacząć od tego rolnika, który twierdzi, że otrzymał kilka zespołów inżynierów motoryzacyjnych, i obrać swoje rzemiosło, aby naprawdę wiedzieć, co to było. (nie wspominając o aluzjach do inżyniera Pentone, jego złożonej osobowości, który byłby ścigany za oszustwa i zatrzymywał się w szpitalu psychiatrycznym ...)

Ostatecznie wniosek kieruje opinie bardziej na temat możliwej teorii spiskowej lobby naftowych i producentów samochodów, którzy zrobiliby wszystko, aby stłumić liczne korzyści płynące z dopingu wody, i kiedykolwiek sugeruje się, że istnieje „fabuła” debata gubi się w nieistotnych rozważaniach z sprzecznymi wymianami. (może to strategia?)

Przyznaję, że byłem trochę głodny, nie wiedząc, co myśleć o dopingu wodnym, zwłaszcza, że ​​długa część filmu dotyczy testów laboratoryjnych w laboratorium, dających wyniki, które nie potwierdzają zalety dopingu wodnego.
Nie rozumiem ponadto wniosku, że znormalizowane metody pomiarowe oficjalnych centrów pomiarowych nie są dostosowane do zasady domieszkowania wodą, co wyjaśniałoby, dlaczego zalety domieszkowania wodą nie występują na stole pomiarowym !!! ...

Mam nadzieję, że następne sprawozdanie skupi się bardziej na technicznych aspektach dopingu z wykorzystaniem niepodważalnych środków i wyników.

Temat ten jest trudny, ponieważ istnieją naprawdę sprzeczności i nie wiem, w jaki sposób można udowodnić rzeczywistość tego procesu w niekwestionowany sposób.

Być może po prostu organizując wyścigi i pokazy pojazdów wyposażonych w system dopingu, które konkurują z podobnymi pojazdami bez systemu dopingu?

Dlaczego nie „24h dopingu w wodzie”?
3 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Grelinette » 13/12/17, 12:45

Witam,

Reaktywuję ten temat, ponieważ ze zdziwieniem zauważam, że zapowiadane przez jednych „niezwykłe” zalety dopingu wodnego równoważą jedynie brak zainteresowania i zaprzeczanie, jakie wzbudza u innych, w tym między innymi. producenci silników samochodowych! ... :zaszokować:

Wracam więc do mojego poprzedniego komentarza, ponieważ mogę szukać obiektywnego wyjaśnienia, ale nie mogę tego wyjaśnić dlaczego testy laboratoryjne nie ujawniły żadnych zalet domieszkowania wodą !
Odpowiedź pojawiła się w filmie, który „stanowiska testowe nie są odpowiednie dla tego typu systemu„nie wydaje mi się zbyt wiarygodne. Czy ktoś ma inne wytłumaczenie?

Aby określić zalety tego systemu, wystarczy zmierzyć i porównać wartości 3 (porównanie wartości z tym samym silnikiem z systemem Pentone i bez *). Nawet jeśli tylko jeden z 3 byłby korzystny, ten system byłby wart studiowania i rozwoju lepiej.

Krótko mówiąc, z dopingiem wodnym zainstalowanym na silniku cieplnym, gdy jest on włączony:
- Zysk mocy?
- Spadek konsumpcji?
- Spadek zanieczyszczenia?


(*) Małe pytanie techniczne: domieszkowanie wodą wymaga zbiornika na wodę, ale jeśli zbiornik na wodę jest pusty, czy silnik wyposażony w system Pentone może nadal działać?

Innymi słowy, czy można wyłączyć system Pentone, aby silnik powrócił do pierwotnego działania?
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Christophe » 13/12/17, 13:50

Zapewniam was, że producenci silników (przynajmniej nie tak źle, bo nie ma manekinów ^^) są świadomi wtrysku wody, jej zalet i wad ...

Grelinette napisał:Wracam więc do mojego poprzedniego komentarza, ponieważ mogę szukać obiektywnego wyjaśnienia, ale nie mogę tego wyjaśnić dlaczego testy laboratoryjne nie ujawniły żadnych zalet domieszkowania wodą !
Odpowiedź pojawiła się w filmie, który „stanowiska testowe nie są odpowiednie dla tego typu systemu„nie wydaje mi się zbyt wiarygodne. Czy ktoś ma inne wytłumaczenie?


Wydaje mi się, że dawałem je wiele lat temu, więc powtórzę się, ale to dla dobrego powodu ... dziękuję za przekazanie tej informacji (cytując tę ​​wiadomość lub ekonologię, lepiej ...)

Doping wodny działa DOBRY (mówię o zużyciu, na cząstkach działa cały czas) tylko wtedy, gdy silnik jest bardzo naładowany, to znaczy, że wymaga dużej mocy, powiedziałbym przynajmniej 80% maksymalnej mocy, więc jest ogromny, w samochodzie 100 cv oznacza jazdę z prędkością 170-180 km / h ... ponieważ jazda z prędkością 100 km / h wymaga tylko mocy 20 do 30 cv (hej tak ...)

Testy, które przeprowadziłem w kierunku 2005 na ciągniku, rura wydechowa musiała być czerwona, aby zmierzyć efekt (z pamięci uważam, że 35% zmniejszenia zużycia ... zaczerwieniona doniczka!)!

To umiejscawia rzecz dla ciebie ...

Krótko mówiąc, do działania potrzebna jest wysoka temperatura!

Upewnij się, że pomysłodawcy budowniczych wiedzą o tym wszystkim (ale nie chcą tego powiedzieć ... z powodu, którego nie wiem ... podążaj za moim spojrzeniem ...:D) ...

To łatwo wyjaśnia:

a) Niewielka lub brak mierzalnych wyników w samochodach, ponieważ nie wciągamy wystarczająco dużo do środka (z wyjątkiem dużych przyspieszeń) + brak elektronicznego zarządzania

b) Brak wyników w agregacie prądotwórczym, ponieważ silnik nigdy nie przekracza obciążenia 80% ze względów projektowych (silnik przewymiarowany o co najmniej 20% w stosunku do generatora w celu absorpcji prądu szczytowego i uniknięcia rozrząd silnika)

c) Dobre wyniki w przypadku ciągników, ponieważ potrafią „ciężko” pracować

d) Cykle na stanowisku badawczym rzadko są wykonywane przy dużym obciążeniu, zwłaszcza standardowe cykle producentów, wystarczy robić „szczyty” mocy, aby nie uszkodzić silnika (silnik ciągnika, a więc silnik przemysłowy jest zaprojektowany do pracy w 100% „cały czas”, a nie silnik samochodowy) w każdym razie kto ma dostęp do prawdziwej ławki, aby załatwiać sprawy? Że producenci silników i nie chcą tego systemu ...

e) Oficjalne zastosowanie wtrysku wody w silnie obciążonych silnikach: myśliwce 2ieme GM, formuły 1 z lat 80 ... Zobacz:

BMW Megatron: Wody wtryskowe silnikiem pantone / BMW Megatronie turbodoładowaniem benzyny 1450ch jeden natryskiwania i-wody t14238.html
Wtrysk wody przez SAAB: https://www.econologie.com/injection-eau-moteur-saab/
Wtrysk wody przez BMW w 2015: Wody wtryskowe silnikiem pantone / wtryskiwanie mgłą w-BMW-on-a-turbo benzyny t13753.html

f) Ostatnia uwaga: wyścig o moc od producentów samochodów niekoniecznie sprzyja stosowaniu wtrysku wody, silniki są coraz mniej obciążone

Udostępnij tę wiadomość, jeśli chcesz załatwić sprawę ...

Szkoda, że ​​nie udzielono mi wywiadu dla tego filmu ... ponieważ wyjaśniłbym to werbalnie ...
3 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Christophe » 13/12/17, 14:00

Grelinette napisał:(*) Małe pytanie techniczne: domieszkowanie wodą wymaga zbiornika na wodę, ale jeśli zbiornik na wodę jest pusty, czy silnik wyposażony w system Pentone może nadal działać?

Innymi słowy, czy można wyłączyć system Pentone, aby silnik powrócił do pierwotnego działania?


Pantone jest napisane ... :zaszokować: ale wtrysk wody nie jest tak naprawdę systemem pantone to jest pantone gillier (termin, który zdefiniowano tutaj lata temu, aby odróżnić go od "100% pantone", który jest reformowaniem oparów paliwa ), przeczytaj https://www.econologie.com/synthese-fai ... r-pantone/

Aby odpowiedzieć na twoją uwagę, jeśli więcej wody niż wtrysk wody jest oczywiście zerowy:

a) wpływ w wysokiej temperaturze jest ograniczony do wilgotności otaczającego powietrza (niekoniecznie nieistotny)
b) pozostaje efekt „oczyszczania wody”, który będzie się utrzymywał przez pewien czas
c) efekt ten ustanie po kilkuset lub tysiącach kilometrów (w zależności od technologii silnika i zastosowania)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Patrick Lefrere: film dokumentalny o dopingu do wody




przez Gildas » 13/12/17, 19:19

Christophe napisał:...

Doping wodny działa OK (mówię o zużyciu, na cząstkach działa cały czas) ...


Tak, a pomiary zanieczyszczenia wykonane dla Fiata diesel (domieszkowanego wodą) w Véritas dla projektantów Econokit jest przedstawicielem francuskiej floty samochodowej, Dobrze widziane przez osoby odpowiedzialne za ekonokit!
Zobacz tutaj pomiary wykonane na Fiacie:
BUREAU_VERITAS_ECONOKIT_RAPPORT.pdf
(1.63 mln) Pobrane razy 1554

W skrócie: 27% oszczędności w oleju napędowym i bardzo silna redukcja zanieczyszczeń oraz części silnika zabezpieczonych przed osadzaniem się kamienia. FAP i EGR mogą zatkać tysiące euro! okazania ..


Nie zapomnij również o działaniu czyszczącym silnika wytwarzanym przez parę wodną!

Na moim Kangoo zanieczyszczenie cząsteczkami spada o prawie 100% z dopingiem wody!

Grelinette zainstalowała tylko zestaw, aby zrealizować skuteczność domieszkowania wodą.

PS: Nie sprzedaję zestawu.
Ostatnio edytowane przez Gildas 13 / 12 / 17, 19: 26, 1 edytowany raz.
3 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159