Pantone Problem Silnik ssący

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
JeanBa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/08, 21:58

Pantone Problem Silnik ssący




przez JeanBa » 22/02/08, 17:44

: Mrgreen: : Mrgreen:
Witam wszystkich

Właśnie skończyłem montaż na generatorze i mam problem z podłączeniem powrotu mojego bubblera do ssania.

Gaźnik zostawiłem a układ pantom podłączyłem na ssaniu. więc zaczynam swoją grupę normalnie od benzyny i jak odetnę benzynę i założę układ na silnik to wyłącza się jak tylko włączę wylot bełkotki który odparowuje mieszankę

czy znajdzie się ktoś kto mi pomoże

dziękuję
0 x
nowy pantomeur w poszukiwaniu informacji
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Silnik ssący pantom pb




przez Andre » 22/02/08, 19:22

Halo


Właśnie skończyłem montaż na generatorze i mam problem z podłączeniem powrotu mojego bubblera do ssania.

Gaźnik zostawiłem a układ pantom podłączyłem na ssaniu. więc zaczynam swoją grupę normalnie od benzyny i jak odetnę benzynę i założę układ na silnik to wyłącza się jak tylko włączę wylot bełkotki który odparowuje mieszankę

czy znajdzie się ktoś kto mi pomoże



Musisz podać więcej szczegółów, aby zrozumieć swój problem.

100% panton z bełkotką paliwa czy mały gaźnik panton na wlocie?
Jeśli wysokość barbotażu cieczy i wlot lub wylot powietrza zewnętrznego w bełkotce?
silnik jednocylindrowy?
gdzie jest miejsce ssania reaktora? szeregowo przez gaźnik równolegle?
jest tak wiele zmiennych, że aby dobrze cię poinformować, musiałbyś
Więcej szczegółów ..
Mile widziany mały szkic odręczny..

André
0 x
JeanBa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/08, 21:58




przez JeanBa » 23/02/08, 09:33

cześć andre i dziękuję za odpowiedź

więc powiem ci wszystko

moja jednostka to jeden cylinder
Reaktor zamontowałem szeregowo z gaźnikiem, czyli po stronie ssącej, gaźnik zostawiłem na swoim pierwotnym miejscu, a wlot powietrza został umieszczony w reaktorze.
bełkotka ma wysokość cieczy 10 cm, a zasysanie to powietrze odparowane z pojemnika przez spaliny, które kąpią się w cieczy.

schemat jest taki, jak na stronie quanthomme.fr ma gotowy szczegół c, że ssanie przechodzi przez gaźnik

jeśli chcesz więcej informacji, daj mi znać

dziękuję
0 x
nowy pantomeur w poszukiwaniu informacji
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/02/08, 16:29

Halo

Zespół, który wykonałeś, jeśli w celu eksperymentowania i zrozumienia systemu Ok, zrozumiesz, że obsługa tego zespołu wymaga częstych regulacji w zależności od stanu cieczy w bełkotce.
Teraz, jeśli chcesz stworzyć funkcjonalny zespół do użytku z generatorem, coś, co działa z innymi paliwami, olejem, alkoholem, lepiej byłoby zrezygnować z bełkotki i zastąpić go małym gaźnikiem przy wejściu do reaktora.
zużywać trochę wody, można to również zrobić za pomocą tego zestawu, ale ilość wody musi być minimalna.
jeśli chodzisz z alkoholem, 10% woda idzie bardzo dobrze bez potrzeby stosowania bełkotki.

Przejdź do Wiki, znajdziesz plany, które dadzą ci pomysł

André
0 x
JeanBa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/02/08, 21:58




przez JeanBa » 23/02/08, 17:40

ok, ale mój problem polega na tym, że kiedy podłączam przewód powrotny bełkotki, mój silnik dusi się i zatrzymuje
masz rozwiązanie?

jeśli nie, czy masz jakieś linki do przykładowych planów?
0 x
nowy pantomeur w poszukiwaniu informacji
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/02/08, 03:13

Halo

Mój montaż, drążek może być dłuższy ale nie większy niż 300mm, przedsionek może być dłuższy jeśli zamierzasz używać paliwa cięższego od diesla, mały gaźnik jeśli nie masz cierpliwości kupować go w pomniejszonym modelu, na generator dobrze pasuje, jeśli obciążenie pozostaje stałe, ale jest dobrze kontrolowany przez przepustnicę mocy 2 bez zbytniego wpływu na stosunek powietrza 1

André

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213