Pantone na rtęci 316CDI?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Pantone na rtęci 316CDI?




przez bleusideral » 14/04/18, 11:00

Witam wszystkich

Jestem trochę zagubiony w świecie pantone, dużo do przeczytania i zrozumienia, a mimo to chciałbym mniej zanieczyszczać i zużywać mniej z moim piecem olejowym, którego używam tylko w okresie letnim, stąd małe zanieczyszczenie, 130 000 km .... i biorąc pod uwagę nowe ograniczenia CT, trochę się boję !!!!

Widziałem reklamę: https://www.hybridforall.fr , ale waham się: czy cena jest uzasadniona (ok. 480 € TTC) i czy wydajność jest odpowiednia dla Ciebie, dla tych, którzy mogli tego doświadczyć?

Jeśli nie to czy ktoś z Was robił to do tego typu silnika: 5cyl z 316CDI? być może znaleźć optymalny plan ... w każdym razie jestem trochę zagubiony, jeśli mógłbyś mi pomóc ...!

Merci d'Avance
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez Flytox » 15/04/18, 23:24

bleusideral napisał:Witam wszystkich

Jestem trochę zagubiony w świecie pantone, dużo do przeczytania i zrozumienia, a mimo to chciałbym mniej zanieczyszczać i zużywać mniej z moim piecem olejowym, którego używam tylko w okresie letnim, stąd małe zanieczyszczenie, 130 000 km .... i biorąc pod uwagę nowe ograniczenia CT, trochę się boję !!!!

Widziałem reklamę: https://www.hybridforall.fr , ale waham się: czy cena jest uzasadniona (ok. 480 € TTC) i czy wydajność jest odpowiednia dla Ciebie, dla tych, którzy mogli tego doświadczyć?

Jeśli nie to czy ktoś z Was robił to do tego typu silnika: 5cyl z 316CDI? być może znaleźć optymalny plan ... w każdym razie jestem trochę zagubiony, jeśli mógłbyś mi pomóc ...!

Merci d'Avance


W przypadku reklamy robią to samo, co inni, z równie nieuzasadnionymi cenami. Krótko mówiąc, nic nowego pod słońcem.
Tak, może filtr węglowy na wlocie do bąbelka..... użytkowy ?????? Już jednym z problemów jest niski przepływ powietrza, które dostaje się do bełkotki, jeśli dodatkowo spowalniają go filtrem ....????
Kolejny problem, ich wymiennik jak te innych marek z płaskim dnem, stawiając go na cylindryczny wydech, będzie bardzo źle niósł i prawdopodobnie nie będzie się wystarczająco nagrzewał, więc mało pary a co za tym idzie ryzyko wysyłania "dużych" kropel wody na wlot do turbo i tam jest do bani......
Tylko jedna rada, edytuj sam, masz wystarczająco dużo dokumentów na econo, żeby to zrobić.
Dobra mechanika.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez bleusideral » 18/04/18, 15:22

Dziękuję za te wszystkie wskazówki! Chcę to zrobić sam, ponieważ mam umiejętności spawania różnymi technikami, po tym czuję się jak w strasznym studium co do rozwoju i co prawda przydałby mi się feedback na temat tego typu silnika 2 cm686 z dokładniejszymi planami...
Jeśli chodzi o ten zestaw, to zwracam uwagę na "poszycie" reaktora na rurze wydechowej, ale myślę, że można by to zintegrować z wycięciem w omawianej rurze z uszczelnieniem wysokotemperaturowym (czy nie doszłoby do zatkania spalin?)... Kontynuuję badania, ale jestem otwarty na wszelkie dyskusje!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez bleusideral » 18/04/18, 16:04

Wracam do tematu, biorę przykład realizacji, 2 rodzaje montażu: zestaw ECONOKIT i ECOPRA, według tego przykładu realizacji, który z nich jest najlepszy? ECOPRA wydaje się bardziej kompletna...
Wydaje się również, że preferowana jest stal nierdzewna, również woda demineralizowana, ale jakiego zużycia wody to wymaga?
Przepraszam za te wszystkie pytania, ale zanim zacznę produkcję, zbieram mnóstwo informacji!!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez Flytox » 18/04/18, 22:50

bleusideral napisał:... po, czuję ogromne studium, jeśli chodzi o rozwój, i to prawda, że ​​​​chciałbym otrzymać informację zwrotną na temat tego typu silnika o pojemności 2 cm686 z bardziej precyzyjnymi planami ...

Istnieje wiele różnych silników i bardzo mało montażu opisanego wyraźnie… to nie jest wygórowane, ale rzeczywiście musisz wpaść na rozwój.

bleusideral napisał:Co do tego zestawu, to zwracam uwagę na "poszycie" reaktora na rurze wydechowej, ale myślę, że dałoby się to zintegrować z wycięciem w omawianej rurze z uszczelnieniem wysokotemperaturowym (czy nie doszłoby do zatkania spalin?)

Tak, może ogrzewać znacznie wydajniej. W przypadku niedrożności przypuszczam, że przekrój przejścia gazu nie powinien być zmniejszony o więcej niż 1/4?
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez Flytox » 18/04/18, 23:14

bleusideral napisał:Wracam do tematu, biorę przykład realizacji, 2 rodzaje montażu: zestaw ECONOKIT i ECOPRA, według tego przykładu realizacji, który z nich jest najlepszy? ECOPRA wydaje się bardziej kompletna...

Nikt jeszcze nie zrobił tego porównania na poważnie, przynajmniej na Econo.


bleusideral napisał: Wydaje się również, że preferowana jest stal nierdzewna, również woda demineralizowana, ale jakiego zużycia wody to wymaga?
Przepraszam za te wszystkie pytania, ale zanim zacznę produkcję, zbieram mnóstwo informacji!!


Stal nierdzewna rozwiązuje problemy związane z korozją. Woda zdemineralizowana ogranicza problemy z osadami, ale… może nie być najlepszym rozwiązaniem dla wydajności Gillier Pantone. André wolał zbierać wodę ze strumieni itp., aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Zużycie wody jest bardzo zależne od montażu, ogrzewania, przepływu gazu, długości rur (spadek ciśnienia) itp.
Może się to wahać od zera (zestawy umożliwiające poprowadzenie kilkumetrowego węża między reaktorem a wlotem), do kilku litrów na 100 km. Przepraszam, że nie jestem bardziej szczegółowy, ale „dobre” zużycie wody ma miejsce wtedy, gdy działa. Kiedy w ogóle nic nie zużywa, mam duże wątpliwości….wbrew twierdzeniom niektórych. : Mrgreen: Kiedy dojdziemy do kilku litrów na 100 km, powinniśmy to zredukować np. do pojemności silnika, żeby wiedzieć, o czym mówimy. Na moim montażu R19 to nie przy + dużym zużyciu wody uzyskałem najlepsze osiągi a raczej największe czkawki i inne utonięcia Gillier Pantone. : Mrgreen: (zarządzanie pracą chaotyczną).
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Pantone na merco 316CDI?




przez bleusideral » 29/04/18, 19:49

Z małym opóźnieniem dziękuję Flytox za komentarze, które bardzo doceniam!

Na razie zadowolę się zebraniem innych informacji zewsząd, zanim poważnie zabiorę się za produkcję reaktora, zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary zgodne z moją mocą silnika, ustawienia trochę mnie przerażają, zobaczę później, a tymczasem będę pracował na 20% oleju roślinnego, na to lato...
Bonne kontynuacja
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134