Pantone dla Patrol 2.8L td

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
wilcoyot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/05/09, 21:31
Lokalizacja: Bagneux

Pantone dla Patrol 2.8L td




przez wilcoyot » 04/05/09, 22:52

bonjour,
Mam dla ciebie wyzwanie
Przepraszam, Wilfried de Bagneux 92, nowy na stronie tego wieczoru,
O systemie pantone myślę od kilku lat, a dokładniej od czasu zakupu mojego patrolu dla Gujany, 4x4 odpływa łodzią 15 czerwca 2009 roku.
wyzwanie: montaż wydajnego i niedrogiego systemu pantone (dziękujemy MAAF :)) na czas.
Mogłem zobaczyć pewną spójność ze strony członków serwisu, chciałbym wiedzieć, czy są ludzie charytatywni gotowi wesprzeć mnie w tym projekcie, co, przyznaję, wydaje mi się trochę szalone z uwagi na opóźnienie (aby zobaczyć czy jak wskazano w temacie patrolowego pantonu, jeżeli nie jest możliwe wykonanie systemu kołnierzowego dla rury wydechowej, to wydłuży to opóźnienie do 30 lipca 2009r.)
Dziękuję za odpowiedzi (tak czy inaczej, jeśli to nie zadziała, zrobię to w Kourou, będę musiał znaleźć jakiś sprzęt do demontażu na Ariane ... :)
kolejne pytanie: czy ktoś kiedykolwiek słyszał o systemie pantone w silniku pracującym na oleju do smażenia poddawanym recyklingowi jako główne paliwo?
to prowadzi mnie do kolejnego pytania, które mogę zadać tylko obiektywnej publiczności (nie tłustej, która będzie chciała tylko wypowiedzieć wynik) Czy istnieje ryzyko uruchomienia silnika, np. Nissan 2.8 l td :) wyłącznie w oleju? (wiedząc, że konieczne jest utrzymanie 50% zbiornika oleju napędowego 50% do temperatury roboczej silnika ...)
Jeszcze raz dziękuję za światła!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pantone for Patrol 2.8l TD




przez Flytox » 05/05/09, 10:06

wilcoyot napisał:... chciałbym wiedzieć, czy są osoby charytatywne, które są gotowe wspierać mnie w tym projekcie, co przyznaję, wydaje mi się trochę szalone, biorąc pod uwagę opóźnienie (aby sprawdzić, czy jest to wskazane w temacie patrolu pantone, jeśli nie ma możliwości wykonania systemu kołnierzowego do rury wydechowej, co wydłuży okres do 30 lipca 2009r.)

Jest wielu ludzi dobrej woli w ekonologii, którzy mogą ci pomóc, ale możesz nam powiedzieć wyraźniej, co dokładnie zamierzasz zrobić (system kołnierzowy?). Czy chcesz działać według tego samego schematu, co temat, który podajesz?


kolejne pytanie: czy ktoś kiedykolwiek słyszał o systemie pantone w silniku pracującym na oleju do smażenia poddawanym recyklingowi jako główne paliwo?

Nie widziałem konkretnego przykładu tego typu (poza André!?), Ale z pewnością jest to jedno z najlepszych rozwiązań do rozważenia w celu pogodzenia oszczędności zanieczyszczeń i żywotności silnika. Wydaje mi się, że w końcu wielu z nas będzie próbowało to zrobić.

Czy istnieje ryzyko uruchomienia silnika, np. Nissan 2.8 l TD :) wyłącznie w oleju? (wiedząc, że konieczne jest utrzymanie 50% zbiornika oleju napędowego 50% do temperatury roboczej silnika ...)

W Gujanie spędzasz mniej czasu niż my usuwając śnieg z przedniej szyby rano, nie wiem na ile to pozwoli Ci przekroczyć limity wyznaczone przez tłustych ludzi ...: Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
wilcoyot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/05/09, 21:31
Lokalizacja: Bagneux




przez wilcoyot » 11/05/09, 23:19

Dobry wieczór,

przepraszam za ciszę radiową, ale biorąc pod uwagę mało czasu jaki mam w tej chwili ze względu na przygotowania do wyjazdu, myślę, że pozostanę mądry i poczekam, aż będę w Gujanie przed jakąkolwiek zmianą czy to oleju czy pantonu na patrol.
z drugiej strony na pewno kupię niezbędne przed 15 czerwca, żeby nie musieć szarpać się w Kourou.

Tak mało pytań: gdzie mogę znaleźć składniki potrzebne do produkcji wtórnego układu paliwowego w atrakcyjnej cenie i jakości? (w szczególności elektrozawory 3-drogowe i płytowe wymienniki ciepła? + jeśli masz dobre plany co do orurowania, pompy wspomagającej, zaworu zwrotnego ... na pewno zapomnę ...)

strona pantone: jeśli ktoś może mi doradzić w sprawie materiałów do wykonania reaktora (np. czy stal nierdzewna (rura i / lub pręt?) jest skuteczna, mimo że jest niemagnetyczna?), jakich wymiarów użyłbyś, aby dostosować go do 2; 8l td patrolu?

Mam generator na świnkę morską, jeśli to może uspokoić najbardziej przerażonych, którzy widzą mnie już robiąc korbowody z zaworami :)
czekając na Twoje odpowiedzi, Twoje pytania, może Twoje przemyślenia, na razie nie mam zbyt wiele czasu, stąd wiadomość trochę niechlujna ... dobry wieczór
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 12/05/09, 08:44

Cześć
Aby uniknąć zbytniego kłopotu z samochodem, może powinieneś robić rzeczy pojedynczo. Zacznij od dodania oleju i zwiększaj dawkę w miarę upływu czasu. Na razie możesz jeździć bez dokonywania ciężkich modyfikacji. Najtrudniejsze będzie filtrowanie oleju i regularna wymiana filtra oleju napędowego.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak długo, jak jesteś we Francji, znaleźć drugi zjazd spalin Patrole na złomowisko, aby rozpocząć montaż reaktora.
Kiedy skończysz swój reaktor, będziesz musiał zdemontować oryginalne obniżenie wydechu i zastąpić je zmodyfikowanym obniżeniem.
Użyj produktów łatwych do znalezienia na rynku, aby wykonać swój reaktor. Stalowa rura grzewcza i pręt ze stali nierdzewnej, armatura hydrauliczna, gumowa rura samochodowa (wąż chłodziwa i benzyny).
Twój samochód zajmie ważne miejsce w Twoim codziennym życiu, ponieważ będziesz musiał dbać o olej i wodę, którą zużywa.
Powodzenia i powodzenia w nowym miejscu docelowym. 8)
0 x
wilcoyot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/05/09, 21:31
Lokalizacja: Bagneux




przez wilcoyot » 04/06/09, 14:12

Halo,
Myślę nad tym,
czy absolutnie konieczne jest zainstalowanie podgrzewacza oleju, gdy temperatura wynosi 25 ° ..?
0 x
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 04/06/09, 14:25

zależy od tego, który% ...

nadal jest tak, że ten silnik (wtrysk pośredni + pompa na licencji Bosh) będzie pracował bez obaw na 70-80% bez najmniejszej modyfikacji na tych szerokościach geograficznych ...

należy jednak uważać na wszelkie krople oleju roślinnego w misce olejowej, szczególnie w przypadku silnika turbo
0 x
wilcoyot
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/05/09, 21:31
Lokalizacja: Bagneux




przez wilcoyot » 04/06/09, 16:11

gaston13 napisał:zależy od tego, który% ...


należy jednak uważać na wszelkie krople oleju roślinnego w misce olejowej, szczególnie w przypadku silnika turbo


to jest do powiedzenia? ryzyko awarii silnika? dlaczego olej miałby spaść?
dziękuję
0 x
gaston13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 31/07/08, 15:47




przez gaston13 » 04/06/09, 17:02

Istnieje możliwość zejścia oleju w przypadku złego spalania (zimny silnik)

olej roślinny pogorszy wówczas właściwości smarne oleju mineralnego lub syntetycznego ...

jednym z rozwiązań jest zastosowanie olejów smarowych pochodzenia roślinnego typu Biolub

To powiedziawszy, zjawisko to jest dalekie od systematyczności
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109