Opel Manta

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Mantalenker
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/04/08, 19:07
Lokalizacja: Alzacja

Opel Manta




przez Mantalenker » 26/04/08, 18:17

Bonjour à tous,

Pochodzę z Alzacji i ostatnio zainteresowałem się silnikiem Pantone.
Jestem kolekcjonerem i posiadam dwa Opla Manty, które chciałbym zmodyfikować.
Mają silniki benzynowe o pojemności 1800 cmXNUMX z podwójnym gaźnikiem.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zainstalowania systemu Pantone na takim silniku, a jeśli tak to jak się do tego zabrać.
Zaczynam od środka.

Dzięki,
Matt.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 27/04/08, 09:16

Witam i zapraszam do siebie.
Zapraszam do dobrego obejrzenia forum na interesujący Cię temat, bo znajdziesz tam schematy i objaśnienia.
Dla twojego samochodu nie ma nic skomplikowanego. Zrób sobie swój wymiennik umieszczając reaktor jak najbliżej kolektora wydechowego w zakręcie rury wydechowej. Obraz
Zainstaluj natychmiastowy generator pary wokół dwuściennego wylotu, zasilany przez pływak o stałym poziomie.
test wideo na warsztacie kliknij tutaj
Obraz
W moim R5 zasysałem parę nad pierwszym korpusem gaźnika tuż nad zwężką Venturiego. Można również użyć rurek odpowietrzających (ostrożnie) lub pozwolić parze wejść bezpośrednio przez kolektor dolotowy (z regulacją zgodną z przyspieszeniem).
Stosunek powietrze/gaz jest modyfikowany przez dodanie pary wodnej. Dlatego będziesz musiał ponownie wyregulować nawęglanie. Zwykle możesz zubożyć swoje ustawienie w porównaniu do normalnego. Ustawienie będzie zbyt ubogie, jeśli jeździsz bez reaktora, ale będzie z tym dobrze.
0 x
Mantalenker
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/04/08, 19:07
Lokalizacja: Alzacja




przez Mantalenker » 28/04/08, 10:45

Dzięki,

Ale nadal mam problem ze zrozumieniem systemu. Szczególnie chciałem wiedzieć, czy jest to możliwe na moim silniku przed wejściem do niego.
Teraz, kiedy już się uspokoiłem, zamierzam przestudiować to wszystko trochę poważniej.
Jeszcze nie zrozumiałem różnicy między prętem a wymiennikiem... : Chichot: i wiele więcej. Istnieją już określone warunki, które zostały zainstalowane na tej stronie i które zasługują na trochę uwagi przed kontynuowaniem.

Matt
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 28/04/08, 16:42

Halo
Dla mnie wymiennikiem jest reaktor jako całość. Jest to rura włożona do wydechu, wewnątrz której znajduje się pręt. GVI to natychmiastowy generator pary.
Aby reaktor działał w dobrym stanie, musi być zasilany wodą w postaci mgły.
Podstawowy system wykorzystuje bełkotkę. Generuje parę wodną poprzez wymianę z chłodziwem (najczęściej).
Zamiast bełkotki możemy również użyć rozpylaczy wody, które nazywamy zwężką Venturiego lub gaźnikiem wodnym.
A ostatnio niektórzy z nas przyjęli GVi.
Jest to niewielka rura utworzona z podwójnej ścianki, która umożliwia wymianę ciepła ze spalinami.
Działanie jest identyczne jak w przypadku ekspresu do kawy, znacznie zmniejsza rozmiar systemu w porównaniu z bełkotką i eliminuje niektóre wady węglowodanów wodnych.
0 x
Mantalenker
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/04/08, 19:07
Lokalizacja: Alzacja




przez Mantalenker » 02/05/08, 20:29

Dziękuję za te wyjaśnienia, widzę trochę jaśniej.
Już napotykam pierwszy problem: mam silnik wzdłużny, więc wydech nie przechodzi pod silnikiem. Oznacza to, że za kolektorem nie ma pionowej rury wydechowej. Cylindry są pogrupowane w pary, a dwie rury spotykają się pod samochodem. Mam tylko wydech poziomy. Czy w tym przypadku nadal działa?

Matt
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 02/05/08, 22:05

dobry wieczór

tak możliwe że zrobiłem taki montaż na płasko w swoim aucie.trzeba wiedzieć ile cm od silnika stykają się 2 rury w y, mój reaktor jest montowany 70-80 cm od kolektora wydechowego
0 x
Mantalenker
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/04/08, 19:07
Lokalizacja: Alzacja




przez Mantalenker » 05/05/08, 21:10

Dwa wyjścia spotykają się na 60 cm i wtedy mam długość 60 cm poziomej linii przed przerywaczem płomienia (pierwsze naczynie relaksacyjne nazywa się tak jak na Mancie). Wierzę, że będę miał dużo rurki do zrobienia do czasu przyjęcia :zaszokować: . Z drugiej strony pod maską mam tyle miejsca ile chcę, możemy zmieścić skrzynkę narzędziową z każdej strony silnika.

Matt
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 05/05/08, 21:18

należy wziąć pod uwagę, że rury między reaktorem a wlotem muszą być jak najkrótsze, aby uzyskać lepszą wydajność.

Czyli 20cm myślę że jest super i 80cm będzie znośne, może do 1m, w moim przypadku mam duże sześćdziesiąt cm między reaktorem a czerpnią

a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/05/08, 22:45

Cześć
Powinieneś zrobić nam schemat lub zdjęcie swojego silnika i wydechu, abyśmy mogli Ci jeszcze lepiej pomóc.
Ale nie ma problemu z zamontowaniem dławika w prostym odcinku wydechu.
Najważniejsze, aby mieć maksimum ciepła i nie blokować zbytnio wydechu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163