odpowietrznik

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne

odpowietrznik




przez Jean-Francois » 04/09/05, 22:50

szybkie pytanie......dlaczego rzekomo konieczne jest umieszczenie odpowietrznika przed wylotem rury reaktora w kanale dolotowym????

Blokuję...
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/09/05, 23:24

Witam,
Bardzo często, aby upewnić się, że reaktor znajduje się w depresji, wprowadza się ograniczenie.
lub zwężkę Venturiego, więc odpowietrznik musi znajdować się przed tym ograniczeniem, w przeciwnym razie ulegnie dobremu zagłębieniu, co grozi zassaniem zbyt dużej ilości oparów oleju lub kropli cieczy, chociaż ostatnio wysłałem wylot odpowietrznika bezpośrednio do wlotu reaktora, co zrobiłem go na jakiś czas i usunąłem, powodem jest to, że gdy reaktor nie jest wystarczająco gorący, gromadzi się olej, a gdy jest gorący, olej gotuje się na pręcie. Ostatecznie nie będę już miał żadnych gier.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 05/09/05, 00:44

dobry wieczór André ......ok, dziękuję za odpowiedź, cóż, w moim przypadku nie ma ryzyka zassania oleju, ponieważ odpowietrznik jest chroniony przegrodami (silnik renault 852-720...trafic 2100diesel atmosfera)

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)

... ______

... / ______ \

. (00 00 = H =)

..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/09/05, 04:16

dobry wieczór, odpowiedź dla Jeffa
W starym Mecedesie odpowietrznik oleju wychodzący z pokrywy zaworów
(osłona wahacza) ten wąż gumowy idzie do oddzielacza oleju. który jest zawarty w filtrze powietrza, więc w zimnym miejscu tworzą się przegrody, pary oleju skraplają się, a ciekły olej wraca przez małą rurkę do skrzyni korbowej, część wody i pary oleju kierowana jest do zasysania turbosprężarki, jest w tej rurze miałem pobierać powietrze do domieszkowania pantone wodą, na początku miało to tylko zalety ciepłego powietrza do reaktora silnik pozostaje czysty, nie ma już wycieków, cała skrzynia korbowa jest w lekkim zagłębieniu, nie ma potrzeby zakładania filtra na wlocie Pantone, dodatkowo spalają się opary oleju, turbosprężarka pozostaje czysta, nie ma oparów oleju na wlocie.
Ale w użyciu jest zupełnie inaczej.
Gdy jest zimny, nie stanowi to problemu, jest bardzo mało oparów oleju, gorzej jest, gdy silnik jest bardzo gorący po podróży i robisz krótkie postoje, olej ochładza się powoli, ale reaktor ochładza się dość szybko i za każdym razem po ponownym uruchomieniu pojazdu opary oleju powstają dość szybko, szczególnie jeśli silnik ma przejechane 300000 XNUMX km
tak więc para ta przechodzi do reaktora, który nie jest wystarczająco gorący, przykleja się do pręta i tworzy skorupę, gdy staje się gorąca.
Zauważyłem to, gdy ostatnio rozbierałem reaktor w celu wprowadzenia modyfikacji.
Zatem przepuszczanie par oleju przez reaktor jest bardzo teoretyczne, działa pod warunkiem, że robisz to tylko wtedy, gdy reaktor jest gorący,
Jest to coś trudnego do osiągnięcia w samochodzie, który potrafi jeździć w trybie stop-and-go i jeździć po mieście.
Zalewając reaktor benzyną lub wodą, wysycha i wszystko wraca do normy, natomiast zalewając reaktor olejem za często, już nie wraca, trzeba go rozebrać i oczyścić papierem ściernym i szczotką.kanon.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 05/09/05, 10:56

Spróbuj sody kaustycznej. Jest zabójcza dla zamarzniętego oleju.
Najlepszy jest ten sprzedawany do udrażniania rur
Przypuszczam, że musi być jeszcze kilka dodatków wspierających
soda.

To jest technologia, której używam do rozbierania frytkownicy.
Podoba mi się, że jest tak czysty w użyciu, jak w ciągu dnia
gdzie to kupiłem.

Uwaga: soda jest bardzo agresywna, należy używać rękawiczek i okularów
przed projekcjami. Próbowałem bez i to nie jest dobry pomysł
, To naprawdę boli.
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223