Gillier-pantone + gaz LPG

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia

Gillier-pantone + gaz LPG




przez Yael » 04/02/10, 09:04

Z góry przepraszam, jeśli to pytanie już było, ale nie udało mi się nic znaleźć przez wyszukiwarkę...
I dlatego moje pytanie brzmi:
Czy w pojeździe zasilanym gazem LPG można zastosować domieszkę wodną typu Gillier-Pantonne???
Merci par Avance.
Yael.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/02/10, 11:09

: Mrgreen: Bonjour et bienvenue Yael.

Ten pomysł był także częścią moich projektów. : Arrowl:
Byłem bardzo ciekaw, co to może zrobić.
Mam kilka duplikatów części do konwersji na safrane 2.2, jeśli jest wyposażony w LPG, ale nie próbowałem tego...
:? (brak czasu)
Ponieważ coraz rzadziej jeżdżę tym samochodem, ponieważ mam pojazdy elektryczne, wyniki testów będą mniej jednoznaczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Gillier-Pantone + gaz LPG




przez Flytox » 04/02/10, 19:26

cześć yael
yel napisała: Czy w pojeździe zasilanym gazem LPG można zastosować domieszkę wodną typu Gillier-Pantonne???


Interesujące pytanie! 8)

Założenia:
Jeśli chodzi o wzrost emisji zanieczyszczeń, musi to być mniej spektakularne niż w przypadku starego diesla. : Mrgreen:
Mieszanina jest „jednorodna” i tworzy bardzo niewiele oryginalnych cząstek.

W przypadku produktów niespalonych i CO dozowanie ilości oparów musi być tak dokładne, jak w przypadku benzyny Gillier Pantone, szczególnie biorąc pod uwagę możliwe przerwy w zapłonie.

W przypadku NOx powinno to ulec poprawie.

W aspekcie zużycia, przy jednorodnej mieszance gazów??? Mikrowybuchy kropelek wody nie rozdzielą kropelek gazu... Czas zapłonu/spalania również może się zmienić, ale okaże się, czy będzie to korzystne.
Zwykły wniosek, trzeba spróbować : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 04/02/10, 19:29

Na LPG powinno działać lepiej niż na dieslu... o ile jest regulowane.

Temperatura spalania LPG jest (nieco) wyższa niż benzyny, która jest wyższa niż oleju napędowego. Jednakże komora T° jest niewątpliwie jednym z głównych parametrów skuteczności domieszkowania wodą w silnikach. Więc tak, będzie dobrze działać na LPG... pod warunkiem, że dostosujesz wtrysk.

Bez regulacji doping wodny jest bezużyteczny... nie można zaobserwować żadnej skuteczności. W dieslu reguluje się to konstrukcją pomp wtryskowych (reguluje mniej więcej dobrze + zmienne obciążenie = wyjaśnienie rozbieżności w wynikach), ale nie w silniku zapłonowym... trzeba więc pobawić się ustawieniami „zastrzyk...

Innymi słowy: aby domieszkowanie wodą zadziałało na LPG, trzeba będzie przechylić silnik...najlepiej poprzez przerobienie mapy...ale to trudne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 04/02/10, 20:19

...więc trzeba pobawić się ustawieniami wtrysków...

Innymi słowy: aby domieszkowanie wodą zadziałało na LPG, trzeba będzie przechylić silnik...najlepiej poprzez przerobienie mapy...ale to trudne...


Rzeczywiście trudne, trzeba oszukać informację docierającą do jednostki wtryskowej. Podobnie jak wmawianie, że jest bardzo gorąco albo że ciśnienie w kolektorze dolotowym jest niższe. Wszystko to za pomocą sondy lambda, która dostarcza własnego sprzężenia zwrotnego w pętli regulacyjnej. Możemy też oszukać reakcję sondy lambda...

Zawsze jest tak samo, na starych maszynach z małą ilością elektroniki lub bez niej jest pole manewru....na nowszych maszynach wtrysk cieczy itp...poziom trudności wzrasta bardzo znacząco :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/02/10, 21:11

: Arrow: Wszystkie moje auta na LPG (mam już tylko jeden) były wyposażone w wielopunktowy wtrysk LPG w fazie gazowej (EGI firmy NECAM KOLTEC). Wtryskiwacze pasywne są umieszczone na rurze dolotowej, na tym samym poziomie co wtryskiwacze benzynowe, w pobliżu kaplic.
Regulacja wtrysku LPG wykorzystuje dedykowane mapowanie dla każdego modelu samochodu.
Komputer LPG współpracuje z takimi informacjami jak podciśnienie dolotowe, położenie przepustnicy, obroty silnika czy sonda lambda.

Ma jednak zdolności „samoadaptacyjne”. To samo dotyczy kalkulatora benzyny, który jest „emulowany”. W trybie LPG emulator przełącza wyjścia wtryskiwaczy komputera benzynowego na dławiki, sprawiając, że komputer benzynowy sądzi, że w dalszym ciągu steruje wtryskiem, w związku z czym komputer benzynowy nadal zarządza resztą pracy silnika (zapłon, regulacja biegu jałowego, sterowanie akcesoriami, takimi jak klimatyzacja itp.)

Więc tak naprawdę nie zadawałem sobie pytania o modyfikację ustawień GPL za pomocą dopingu Gillier-Pantone…

Moją główną troską było dozowanie gazów Pantone. :?
Zatracając się w domysłach, nie drążyłem dalej... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 04/02/10, 22:07

Witam Citro
Citro napisał:Regulacja wtrysku LPG wykorzystuje dedykowane mapowanie dla każdego modelu samochodu.
Komputer LPG współpracuje z takimi informacjami jak podciśnienie dolotowe, położenie przepustnicy, obroty silnika czy sonda lambda.

Ma jednak taką zdolność „samoadaptacja”.
Więc tak naprawdę nie zadawałem sobie pytania o modyfikację ustawień GPL za pomocą dopingu Gillier-Pantone…


To właśnie te zdolności „samoadaptacji” być może pozwalają nam funkcjonować bez modyfikowania kartografii czy elektroniki.
GVI + reaktor zasilany wyłącznie wodą (bez dodatku powietrza wtórnego) nie powinien zakłócać bogactwa na wejściu, o ile nadejście pary następuje za różnymi czujnikami (temperatura, jeśli występuje, i ciśnienie wlotowe).

Później zawsze możemy spróbować ubożeć mieszankę wprowadzając powietrze przez Gillier Pantone. (Obawiam się, że dostosowanie stanie się ostre bez regulacji, jak powiedział Christophe).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/02/10, 22:32

Cześć Flytox
Flytox napisał:To właśnie te zdolności „samoadaptacji” być może pozwalają nam funkcjonować bez modyfikowania kartografii czy elektroniki.
GVI + reaktor zasilany wyłącznie wodą (bez dodatku powietrza wtórnego) nie powinien zakłócać bogactwa na wejściu, o ile nadejście pary następuje za różnymi czujnikami (temperatura, jeśli występuje, i ciśnienie wlotowe).

Później zawsze możemy spróbować ubożeć mieszankę wprowadzając powietrze przez Gillier Pantone. (Obawiam się, że dostosowanie stanie się ostre bez regulacji, jak powiedział Christophe).
W każdym razie ten projekt nie znajduje się już w kolejce. :?
0 x
Yael
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/02/10, 09:08
Lokalizacja: północna Tajlandia

Gillier Pantone o benzynie.




przez Yael » 09/02/10, 08:34

Widzimy, że śledzisz, to przyjemność!!! Nie spotykam tu w Tajlandii wielu pantonistów, chociaż zaczynają się prace nad zestawami wodorowymi, ale i tak za 400 euro!!!
Wydawałoby się zatem, że nie warto łączyć Gillier-Pantone i GPL.
Nadal będę kontynuował montaż w innym pojeździe: benzyna 1400 cm4 z gaźnikiem, bardzo prosta (jak silnik XNUMXL) z nadzieją, że regulacje nie będą niemożliwe.
wszystkie twoje rady są mile widziane.
Mechanicy są w trakcie modyfikacji kolektora wydechowego, planuję zgrupować 4 wydechy w jeden z wylotów bloku silnika i przejść przez reaktor pośrodku (powinien być więc ciepły i bardzo blisko gaźnika)... Do dostarczania mieszaniny powietrza i wody do reaktora pomyślałem o gaźniku motocyklowym o pojemności 125 cmXNUMX, zasilanym grawitacyjnie wodą ze zbiornika i połączonym kablem z drugim gaźnikiem (więc naciskając pedał, działałbym na oba węglowodany jednocześnie ), żeby było prosto. ...jak myślicie jak ustawić bogactwo mieszanki na paliwo małe, bogate w wodę czy mało???
w załączeniu zdjęcie silnika w razie potrzeby...
https://www.econologie.info/share/partag ... 3xS1uJ.jpg
0 x
Gdzie jest wola, tam jest sposób.
Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/02/10, 20:39

Halo
Mechanicy są w trakcie modyfikacji kolektora wydechowego, planuję zgrupować 4 wydechy w jeden z wylotów bloku silnika i przejść przez reaktor pośrodku (powinien być więc ciepły i bardzo blisko gaźnika)... Do dostarczania mieszaniny powietrza i wody do reaktora pomyślałem o gaźniku motocyklowym o pojemności 125 cmXNUMX, zasilanym grawitacyjnie wodą ze zbiornika i połączonym kablem z drugim gaźnikiem (więc naciskając pedał, działałbym na oba węglowodany jednocześnie ), żeby było prosto. ...jak myślicie jak ustawić bogactwo mieszanki na paliwo małe, bogate w wodę czy mało???


Konstrukcja reaktora nie nastręcza trudności jeśli jest zgodna z wymiarami (przynajmniej szczelina powietrzna pręta reaktora)
Problemem w silniku z motylkiem przyspieszającym jest to, gdzie wprowadzasz silnik powyżej lub poniżej przepustnicy?
Powyżej niskiego obniżenia na niskich obrotach, poniżej wysokiego obniżenia na biegu jałowym, więc sterowanie jest zupełnie inne.
Jeśli wybierzesz opcję nad motylkiem, zapomnij o pomyśle z gaźnikiem.
Preferowana jest bełkotka lub generator pary
W przypadku regulacji pary nie jest to tak delikatne, sprawia, że ​​działa przy 100 km/h, nadal będzie w miarę funkcjonalne przy 70 km/h i 120 km/h.
Przed przystąpieniem do pracy nad nalewką należy uruchomić system tak, aby przy danej pojemności zużywał nieco mniej niż 0,5 litra wody na 100 km, zamontować mały zawór na wylocie bełkotki, aby zmniejszyć i wyregulować zużycie „wody”.
Jeśli chodzi o silnik na propan, nie mam doświadczenia z domieszkowaniem wody w tych silnikach.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84