Gillier-Pantone: zdjęcia zestawu eCOPRA firmy COPRA

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Gillier-Pantone: zdjęcia zestawu eCOPRA firmy COPRA




przez Christophe » 13/12/07, 11:58

Zgodnie z obietnicą, oto kilka zdjęć dokumentów przesłanych mi przez COPRA na temat ich zestawu Gillier-Pantone do samochodów i silników przemysłowych.

Ten zestaw jest sprzedawany online tutaj (nie mamy żadnych powiązań handlowych, jest to wyjątkowo całkowicie bezpłatna reklama)

Oryginalność polega na tym, że jest to "zewnętrzna" wytwornica pary... Mam nadzieję, że kalorii wystarczy...

Oto 2 zdjęcia projektu generatora i 2 zdjęcia zaczerpnięte z instrukcji montażu.

Edycja w dniu 24 czerwca 2008 r.: zobacz reportaż o nowościach TF1

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 05 / 13, 10: 22, 6 edytowany raz.
0 x
sami56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/12/07, 14:42

systemem pantonów




przez sami56 » 13/12/07, 15:02

Witam, właśnie zobaczyłem Twój temat dotyczący silnika pantone z zestawem eCOPRA. Z naszą klasą mechaników ciężkich pojazdów BTS, chcemy umieścić system pantone na silniku Xantia 2.0l td, który jest w mojej szkole. Przy współpracy Twojej i mojego trenera prosimy Cię o przesłanie nam większej liczby dokumentów niż ta, która jest wyświetlana na stronie forum. Gdzie mogę się skontaktować z COPRA?Dziękuję za zrozumienie. Jeśli możesz mi odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe, proszę
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/12/07, 16:00

Halo

Widziałem już zdjęcia zestawu
jedyną kwestią, która wydaje mi się niejasna, jest część reaktora
Aby odbyć podróż w obie strony z dwoma wspólnymi wyjściami, potrzebujesz pustego pręta lub zewnętrznego koncentrycznego mocowania, które nie zapewnia dobrego zwrotu, pustego pręta, z którym eksperymentowałem i zamieściłem zdjęcia na forum , nie daje tak dobrych osiągów jak standardowy montaż, montaż kamienia węgielnego w U i bardziej odpowiedni (chociaż odgałęzienie U wchodzące do reaktora będę musiał skierować w części wyjściowej reaktora, aby maksymalnie wykorzystać ciepło reaktor.

Ten montaż jest bardziej skoncentrowany na prostocie instalacji, a zatem jest bardziej opłacalny dla osoby posiadającej niewiele narzędzi do szybkiego montażu. Byłbym zdziwiony, gdyby plony osiągnęły 30%

Obraz


André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/12/07, 16:16

Andre napisał:Widziałem już zdjęcia zestawu
jedyną kwestią, która wydaje mi się niejasna, jest część reaktora


Ach cóż, gdzie widziałeś?

Myślę, że używają reaktora hypnow ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 13/12/07, 16:27

To chyba dobry pomysł, ale obawiam się, że w zależności od pojazdu, montaż na wydechu i dolocie nie zawsze jest MOŻLIWY w przypadku problemów MIEJSCA, chyba że COPRA robi inny zestaw w zależności od modelu samochodu.

Podniosłem sporo osłon i zmontowałem i zdemontowałem wiele części, w tym wydech, aby powiedzieć, że każdy różni się od drugiego, zwłaszcza wyloty silnika wydechowego: za kolektorem wydechowym często są zakręty, a kilka miejsc wokół.
Aby znaleźć prostą część, musisz wejść pod samochód i oddalić się od źródła ciepła oraz potrzebujesz miejsca wokół niej.

Mogę być pesymistą, ale widziałem tak wiele różnych wersji, że standardowy zestaw pozostawia mnie nieco sceptycznym.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
sami56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/12/07, 14:42




przez sami56 » 13/12/07, 16:36

Widziałem twoją odpowiedź, ale chciałbym uzyskać więcej informacji: rozmiar wszystkich części, jeśli je znasz i jeśli możemy skontaktować się z COPRA
Ostatnio edytowane przez sami56 13 / 12 / 07, 16: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79328
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/12/07, 16:38

Na żółtych stronach, prawda?

W przeciwnym razie jeden z ich członków jest na forum: https://www.econologie.com/forums/foreste-cl ... t4422.html

Skontaktuj się z nim przez jego profil lub e-mail.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/12/07, 16:57

można znaleźć ich zestaw na sprzedaż na aeden.fr ;-)
0 x
kopry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 09/12/07, 10:38

kopry




przez kopry » 16/12/07, 16:16

odpowiadając na Wasze pytania dotyczące zestawu ecopra to 100% domieszka wody bez paliwa
używamy reaktora hypnow + zewnętrznego generatora
długość całkowita nie przekracza 170mm, a wymiar osiowy generatora wynosi tylko 120mm, należy wybrać odpowiednie położenie pionowe lub poziome, do którego dostosowuje się generator
zestaw można połączyć 2 obroże lub nie 4 obroże
jeśli jest wyposażony w mostek, nie ma demontażu garnka
już zrobione bez demontażu...
taille des pots 40/45/50-53/55/60/65/70/75/80
cc
0 x
economiecologiequitable
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

Odp .: kopra




przez rodibruno » 17/12/07, 03:11

copra napisała:odpowiadając na Wasze pytania dotyczące zestawu ecopra to 100% domieszka wody bez paliwa
używamy reaktora hypnow + zewnętrznego generatora
długość całkowita nie przekracza 170mm, a wymiar osiowy generatora wynosi tylko 120mm, należy wybrać odpowiednie położenie pionowe lub poziome, do którego dostosowuje się generator
zestaw można połączyć 2 obroże lub nie 4 obroże
jeśli jest wyposażony w mostek, nie ma demontażu garnka
już zrobione bez demontażu...
taille des pots 40/45/50-53/55/60/65/70/75/80
cc


Witam:
Czy mają test pewności sporządzony na podstawie zużycia i wydajności?
czy istnieje strona internetowa ze zdjęciami zestawów Copra?
dziękuję

Rodolfo Bruno
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 237