Gillier pantone: pytanie techniczne i prawne

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne

Gillier pantone: pytanie techniczne i prawne




przez Bądź dobry42 » 11/04/08, 11:21

Witam wszystkich,

Przede wszystkim dziękuję za to forum bardzo interesujące. Mam nadzieję, że nie umieściłem swojej wiadomości w złym miejscu, w przeciwnym razie z góry przepraszam, ale to mój pierwszy post na tej stronie.
Obecnie posiadam licencję techniczno-handlową na zmianę (między IUT w Roanne a firmą sprzedającą sprzęt rolniczy w Feurs nad Loarą) W ramach szkolenia muszę zrealizować projekt w mojej firmie. Dlatego mój szef poprosił mnie, abym poszukał sposobów na dywersyfikację jego działalności. Przechodząc od strony do strony, natknąłem się na Twoją forum bardzo kompletny, co naprawdę sprawiło, że chciałem nakłonić mojego szefa, aby przeprowadził kilka testów i, jeśli okażą się rozstrzygające, zaczął go promować.

Mimo wszystko jeszcze długa droga przede mną, aby go przekonać. W tym celu poprosił mnie o odpowiedź na wiele pytań, które Państwu zwracam. Oczywiście poszukam odpowiedzi na swojej stronie, ale mam nadzieję, że chociaż podsuniesz mi kilka wskazówek, jak na nie odpowiedzieć. Oto moje pytania:

- czy marketing tego produktu podlega przepisom? (patent itp.)
-Czy stwarza to jakieś problemy w zakresie homologacji lub ubezpieczenia, jeśli taki system jest zamontowany w naszych ciągnikach?
-Ile czasu zajmuje zbudowanie systemu identycznego z tym, który zamontował Camel1 w 205?
- jakich materiałów potrzebujemy do jego wykonania? (gratownik, szlifierka itp.)
-Czy system jest skuteczny w najnowszych ciągnikach? (to pytanie zostało już zadane, jeśli dobrze pamiętam, ale nie widziałem żadnego montażu w najnowszych pojazdach, więc wzmocnienie zawsze pozostawało jedynie teoretyczne, czy zostało zastosowane w praktyce?)
- czy możliwe jest zwymiarowanie różnych części (reaktor i SG), aby mieć o tym pojęcie, czy też wszystko odbywa się metodą prób i błędów?
-Czy ktoś z Loary montował już ten system lub podobny system w ciągniku? (nowy lub stary)
- czy jest realny wzrost zużycia paliwa przy zachowaniu tego samego momentu obrotowego i mocy, czy też jego 2 ostatnie zmienne maleją, czy raczej nadal rosną?

Wydaje mi się, że nie mam już więcej pytań (jest ich już sporo, lol). Z góry dziękuję za odpowiedzi (nawet jeśli są to tylko ścieżki odpowiedzi, też je biorę, lol). Świadomy wagi życia A forum Będę oczywiście na bieżąco informował o postępie projektu (mając nadzieję, że mój szef da mi zielone światło na eksperymenty, które jeszcze się nie kończą). W przeciwnym razie ojciec jest zainteresowany swoim systemem, ale brakuje mu czasu, więc być może na wakacjach spróbuję montażu na starych ciągnikach (co i tak dalekie jest od tego, że jestem na umowie o pracę na studiach i dlatego pracuję krócej niż rok)

PS: tę stronę polecił mi mój były nauczyciel termodynamiki (nauczyciel słonecznika na forum) któremu dziękuję.
0 x
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne




przez Bądź dobry42 » 11/04/08, 11:50

Zapomniałem jeszcze o jednym małym pytaniu (i tak, jeszcze jedno, aby kultywować niewykształconego lol)

Ile kosztuje dostawa systemu tego typu, wiedząc, że jako firma będziemy pracować z nowymi częściami i jakiego rodzaju materiały należy zastosować (stal nierdzewna, stal itp.)

Mam nadzieję, że nie mam więcej pytań. Życzę miłego dnia
0 x
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne




przez Bądź dobry42 » 14/04/08, 08:42

nikt nie ma odpowiedzi?
tanpi Będę nadal szukać po mojej stronie
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/04/08, 10:46

Przepraszam, ale obawiam się, że tego typu montaż nie nadaje się ani do nowoczesnych silników (ryzyko pęknięcia), ani nie pozwala na zachowanie oryginalnych osiągów, wszystkie testy przeprowadzone na poważnie wykazały utratę mocy i momentu obrotowego (pomiary na stole), ponadto regulacja jest niezwykle trudna do uzyskania, co tłumaczy jej niestosowanie przez producentów...
Montaże nigdy nie wyszły poza etap wesołych eksperymentów i przypadkowych majsterkowania... z czasami pozornymi sukcesami, ale systematycznie twierdzeniami bez dowodów i niemożliwymi do odtworzenia...
0 x
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne




przez Bądź dobry42 » 14/04/08, 11:08

bonjour,
czy masz przykłady awarii silnika w najnowszych silnikach i ich przyczyny? (zawsze mówiono mi, że silnik wysokoprężny działał lepiej, gdy mieszanka zawierała procent wody)
masz linki do poważnych testów bo wszystkie które znalazłem nic nie wykazały lub były niekompletne
dziękuję za odpowiedź, może zrobię test prywatnie, zanim przetestuję go w skrzynce, w której pracuję
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/04/08, 13:50

Nie mam przykładu awarii, bo nikt nie jest na tyle szalony, żeby majstrować przy nowym silniku po 10 000 euro za sztukę (zobacz dużo więcej...), ale pracując w branży, mogę Cię zapewnić, że tolerancje eksploatacyjne nowoczesne silniki nie pozwalają na wiele odchyleń... : Mrgreen:

Tylko aquazol lub EEG (13% emulsja wodna + emulgator) dały interesujące wyniki z punktu widzenia zanieczyszczenia (silnie zmniejsza emisję NOx i cząstek stałych), ale jest on stosowany tylko w starych dieslach, w szczególności w starych autobusach... Zużycie oleju napędowego jest równoważne (wzrost prawie zerowy), całkowite zużycie wzrasta o 10%... Możemy zatem sobie wyobrazić, że system pantone Gillier ma ~ takie same efekty przy zasadzie innego wkładu wodnego...
0 x
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne




przez Bądź dobry42 » 14/04/08, 14:33

to samo widziałem w silnikach samochodowych. Mianowicie prawie identyczne zużycie i tylko spadek zanieczyszczeń.
Różnica jest taka, że ​​będę pracował tylko na silnikach ciągników, które pracują najczęściej (widać prawie cały czas) na stałych obrotach i pod obciążeniem, co widocznie daje lepsze efekty.

Nie jestem specjalistą od silników (tylko kilka godzin nauki podczas mojego DUT : Chichot: ) Nie rozumiem, w jaki sposób wtrysk pary wodnej do układu dolotowego powietrza może uszkodzić silnik, więc jeśli możesz mi to szybko wytłumaczyć, byłoby miło (pójdę spać mniej głupi : Lol: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 14/04/08, 15:09

Chatham napisał:ponieważ nikt nie jest na tyle szalony, aby majstrować przy nowym silniku za 10 000 € (zobacz znacznie więcej...)


Aha i to jest miękka cielęcina: https://www.econologie.com/forums/vehicules- ... t5080.html ?

Chatham napisał:Tylko aquazol lub EEG (13% emulsja wodna + emulgator) dały interesujące wyniki z punktu widzenia zanieczyszczenia (silnie zmniejsza emisję NOx i cząstek stałych), ale jest on stosowany tylko w starych dieslach, zwłaszcza starych autobusach...Zużycie oleju napędowego jest równoważne (zysk praktycznie zerowy), zużycie całkowite wzrasta o 10%...Możemy więc sobie wyobrazić, że system pantone Gilliera ma ~te same efekty przy innej zasadzie wprowadzania wody...


Często doceniam Twoje techniczne interwencje, ale naprawdę mówisz bzdury... Czy to nie twoi „szefowie” przez przypadek wypełnili twoje luzy? : Mrgreen:

https://www.econologie.com/par-elf-l-aqu ... es-72.html
http://www.industrie.gouv.fr/energie/pe ... e_aqua.htm

Być dobrym wiele odpowiedzi na Twoje pytania jest już na forum lub serwisu prosimy o skorzystanie z wewnętrznej wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/04/08, 15:25

Christophe napisał:
Aha i to jest miękka cielęcina: https://www.econologie.com/forums/vehicules- ... t5080.html ?


Często doceniam Twoje techniczne interwencje, ale naprawdę mówisz bzdury... Czy to nie twoi „szefowie” przez przypadek wypełnili twoje luzy? : Mrgreen:



Dla miękkiego cielęcia to nonsens, niezweryfikowana gadka, a dla aquazolowych silników to statystyki całej floty autobusów RATP = 2% wzrostu zużycia oleju napędowego: to prawie znikome... z drugiej strony duża poprawa zanieczyszczeń. ..
0 x
Bądź dobry42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/04/08, 09:11
Lokalizacja: Roanne




przez Bądź dobry42 » 14/04/08, 15:27

Właściwie moje najważniejsze pytanie brzmi: czy istnieje możliwość wprowadzenia na rynek tego systemu dopingu wodnego? Ponieważ widziałem wiele osób, które to zrobiły, ale z profesjonalnego punktu widzenia wszystko zależy od tego, którą stronę przeglądasz. Jeden powie, że nie ma potrzeby posiadania licencji, a drugi, jeśli d lub moja prośba o informację.
co do reszty, w szczególności przyjrzałem się montażowi 205 i merco, co pozwala mi powiedzieć, że nie wymaga dużego sprzętu, dobrego stanowiska spawalniczego i nie posiadania dwóch lewych rąk : Lol: .
Teraz pozostaje tylko uzyskać odpowiedź z centrali naszej marki, aby dowiedzieć się, jak zatwierdzić taki system i przekonać szefa, ale dla żadnego z nich nie jest to wygrana.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169