generatory impusions

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 27/11/04, 01:06

Witam, jak zapewne widzicie, jestem dla was nowy forum

Tutaj mam proste małe pytanko jak mogę uzyskać generator impulsów, aby móc sterować wtryskiem na pmc.... to jedyna rzecz, która utkwiła mi w głowie, ponieważ w moim pojeździe naprawdę nie mam miejsca na zainstalowanie gaźnika, a tym bardziej bełkotki
Poza tym mam wszystkie akcesoria do stworzenia układu wtryskowego: regulator pompy boch wtryskiwacze elektromechaniczne węże wszelkiego rodzaju itp itd....

Więc tutaj buduję PMC na nissan sunny 2.0l16S

zawoalowane voilou
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
m136044
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/11/04, 11:54




przez m136044 » 27/11/04, 09:47

Halo
Jeśli ma być zamontowany na silniku ze stałą prędkością roboczą jak na generatorze, można zrobić generator impulsów wokół małego układu scalonego tanio i łatwo znaleźć NE555 (0.50 euro). 555 da ci sygnały, które będą musiały zostać wzmocnione, na przykład przez przekaźnik statyczny tranzystora MOS-FET typu IRLR lub IRFI (1.00 do 2.50 euro), aby dać sygnał do elektrozaworu między pompą wysokiego ciśnienia a wtryskiwaczem.
Jeśli ma być montowany na silniku ze zmienną prędkością obrotową, tak jak w samochodzie, sterowanie wtryskiem musi być funkcją prędkości obrotowej silnika, a przepływ jest funkcją podciśnienia dolotowego.

Jeśli masz miejsce na zamontowanie pompy + 1 wtryskiwacz, powinieneś znaleźć miejsce na mały gaźnik lub bełkotkę.
Na czym chcesz zamontować PMC? łatwiej będzie zobaczyć, co możesz zrobić.

Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 27/11/04, 21:15

Witaj m136044, więc dla mojego montażu jest to zainstalowanie tego na nissanie słonecznym GTI16S (model n14), więc w tego rodzaju modelu naprawdę nie ma miejsca, jest to rodzaj samochodu w tym stylu, jeśli chcę zdemontować pompę wodną lub pompę olejową DA, muszę wyjąć silnik (lub przynajmniej przesunąć go w komorze silnika)

więc do montażu gaźnika czemu nie odpalać postaram się znaleźć miejsce między blokiem silnika a zderzakiem auta

jak nie iść na wtrysk to elektromechaniczny zostawiam na + później chyba pomyślę raczej nad układem z wibrującym auto wtryskiwaczem ( k-jetronic z golfa np..... jest masa pęknięć)

w przeciwnym razie nadal zwracam uwagę na elementy, które mi dałeś

gdyby nie samo PMC to cały czas zastanawiam się ile dławików muszę zainstalować bo to dość mocny młynek ale myślę że z 2 powinno wystarczyć (myślę o podstawie z prętami wewnętrznymi 250mmX14mm)

zawoalowane voilou
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)

... ______

... / ______ \

. (00 00 = H =)

..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79136
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 28/11/04, 00:08

Myślę, że łatwo znajdziesz to w sieci, trochę szukając (założę się, że jest taki na stronie Jeana Louisa Naudina lub na stronach entuzjastów elektroniki) ... ale jak działają wtryskiwacze? gramy na delcie (czasie wtrysku w okresie) czy na częstotliwości?

W przeciwnym razie montaż Spirit of mat (patrz quanthomme) tak zwanego silnika wodnego to głupi generator impulsów, w którym delta i częstotliwość są zmienne (jeśli dobrze pamiętam, zrobiłem to 2 lata temu, ale bez rezultatu w zakresie elektrolizy ...)
0 x
m136044
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/11/04, 11:54




przez m136044 » 28/11/04, 12:18

Witam,
Jeśli naprawdę nie masz miejsca, najprostszym i najmniej kłopotliwym jest domieszkowanie wodą, przy czym reaktor zasilany jest małym węglowodanem.
Zobacz montaż nr 50 na Mercedesie 207D http://quanthomme.free.fr/pantone/realisat.../FrancePMC6.htm

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 28/11/04, 20:05

Cześć

Elektroniczne układy wtryskowe montowane od około trzydziestu lat w silnikach benzynowych (DS 21 w 1969 r.) i ostatnio w silnikach wysokoprężnych (TDI) służą do sterowania wtryskiwaczami elektromechanicznymi (właściwie elektrozaworami działającymi wszystko lub nic).
W przypadku TDI nie wiem dokładnie, jak działa ten system, ale w przypadku benzynowych zasada jest dość prosta, realizacja znacznie mniej: Bosch potrzebował około dziesięciu lat, zanim sprzedał swój pierwszy system elektroniczny.
operacja
A) System musi w jakiś sposób mierzyć ilość powietrza dostającego się do silnika (jest to zawsze pomiar podstawowy, który zostanie skorygowany o inne pomiary):
- bezpośredni pomiar za pomocą przepływomierza żaluzjowego.
- pomiar pośredni przepływem masowym (gorący drut) lub ciśnieniem (powietrze, które wchodzi, jest pod takim ciśnieniem, silnik o znanej pojemności obraca się z taką prędkością, że dostaje tyle powietrza).
B) Następnie system mierzy temperaturę powietrza w celu określenia jego gęstości, temperaturę płynu chłodzącego (do pracy na zimno), temperaturę głowic cylindrów.
C) W niektórych modelach w rurze wydechowej na wylocie z silnika znajduje się również sonda lambda, która mierzy poziom tlenu w celu udoskonalenia ustawień i zapobieżenia pogorszeniu stanu katalizatora w przypadku usterki zapłonu.
Wszystkie te pomiary służą do określenia ciężaru powietrza wchodzącego do silnika, a tym samym ciężaru benzyny, która musi zostać wtryśnięta.
Istnieje również test położenia przepustnicy, aby móc na przykład wzbogacić mieszankę przy przyspieszaniu lub odciąć wtrysk przy zwalnianiu.
Obwód paliwowy składa się z pompy elektrycznej, regulatora ciśnienia (zwykle 2 lub 3 bary) i wtryskiwaczy. Ponieważ ciśnienie paliwa jest stałe, ilość wtryskiwanego paliwa zależy od czasu otwarcia wtryskiwaczy: przeliczenie masy powietrza zasysanego przez silnik przekłada się na czas otwarcia wtryskiwaczy.
Liczba wtrysków na jeden obrót silnika jest zawsze taka sama. Rozpoczęcie wtrysku może być zgodne z fazą pracy silnika (odbywać się w określonym czasie dla każdego cylindra) lub być poza fazą.

Wszystko to świadczy o tym, że prosty generator impulsów nie wystarczy dla silnika o zmiennej prędkości.
Jeśli Jean-François chce zamontować wtrysk, musisz kopać na złomowisku, aby go zdobyć lub jest jeden open source w sieci (w języku angielskim)
Zastrzyk Megasquirt
Wszystkie informacje są na stronie. Korzystanie z programów jest bezpłatne
Skrzynka elektroniczna jest w sprzedaży w pobliżu Genewy, jeśli nie możesz jej zrobić sam
antyczna maszyna

Więc powodzenia
Swoją drogą, czy Nissan nie jest oryginalnym wtryskiem?

Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 29/11/04, 23:58

dobry wieczór więc do mojego pmc mam zamiar zrobić układ z podwójnym reaktorem z prętami 300mmX14mm a co do zasilania zacznę od zaatakowania 12 lub 15 carb (no co uda mi się znaleźć) potem chyba wezmę wtryskiwacz golfowy sterowany korektorem ogrzewania na przepływ (nie ma potrzeby elektroniki do tego układu tylko trzeba pobawić się zagłębieniami płucami sterującymi klimatyzacją do golfa 2)

W przeciwnym razie, gdy system będzie działał, wypróbuję różne długości wędek, aby zobaczyć, czy może to wszystko poprawić

w przeciwnym razie dla mojego nissana jest to etapowy wtrysk pośredni

voila voilou to coś więcej niż spawanie :rolleyes:
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)

... ______

... / ______ \

. (00 00 = H =)

..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 131