Montaże Pantone w regionie Centrum

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Montaże Pantone w regionie Centrum




przez Christophe » 08/11/04, 21:02

To tutaj ludzie mieszkający w wielkim centrum Francji mogą się zorganizować!


Dziękuję wskazuje w komunikacie 1er:
- Dokładną lokalizację
- Środki (ludzkie Sprzęt finansowa) chcesz wnieść do budynku
- Na jakim poziomie chcesz ingerować w "związku"
- Pamiętaj, aby myśleć o znajomych, którzy może być brak dostępu do internetu i mówić w ich imieniu.
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 05 / 13, 09: 42, 3 edytowany raz.
0 x
Ulysse19
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/11/04, 22:20




przez Ulysse19 » 10/11/04, 22:28

econology napisał:To tutaj ludzie mieszkający w wielkim centrum Francji mogą się zorganizować!


Dziękuję wskazuje w komunikacie 1er:
- Dokładną lokalizację
- Środki (ludzkie Sprzęt finansowa) chcesz wnieść do budynku
- Na jakim poziomie chcesz ingerować w "związku"
- Pamiętaj, aby myśleć o znajomych, którzy może być brak dostępu do internetu i mówić w ich imieniu.

Ulysse19, 37 lat, z wykształcenia inżynier. Jestem blisko Tulle w Corrèze. Projektem Pantone interesuję się dopiero od 1 miesiąca. A mam zamiar sprawdzić zasadę działania na silniku diesla. Jestem gotów podzielić się doświadczeniem. A dlaczego nie wziąć udziału w tworzeniu stowarzyszenia na rzecz promocji PKW.
0 x
Pascal B
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/11/04, 18:20




przez Pascal B » 19/11/04, 18:46

pascal B, 45-letni mechanik z regionu Bourges
Zrobiłem już „pantomizację” generatora benzynowego. Wyniki były niejednoznaczne, z pewnością z powodu
zły stan silnika.
Obecnie zajmuję się produkcją elektroniki diesla
Jestem gotów spotkać się z każdym zainteresowanym, aby wymienić się naszą wiedzą i entuzjazmem.
bardziej
Pascal
0 x
Retroloc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/04, 16:09




przez Retroloc » 25/11/04, 16:31

Witam,
Ze swojej strony jestem w Nevers. O PMC dowiedziałem się i zrobiłem pierwszą kosiarkę w 2001 roku.
Koszt i zanieczyszczenie kosiarki jest mało interesujące w porównaniu z kosztami samochodu lub domowego kotła.
Robię też postępy w kierunku adaptacji drogi.

Potrzeby, praca na biegu jałowym, pełne obciążenie, okresy przejściowe, praca na gorąco i na zimno, wysokość itp. sprawiają, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku silnika stałego z jedną prędkością roboczą i mocą o mniejszym znaczeniu.

Kilka miesięcy temu pojechałam na festiwal, żeby zobaczyć prace „Pantone”. Byłem oszołomiony kiepską jakością edycji. Uważam, że kiedy uczestniczysz w wystawie, kiedy dajesz z siebie przykład i kiedy próbujesz przekonać, jesteś winien minimum.
Ogólne wrażenie jest takie, że majsterkowicze, którzy opanowują tylko część tego, co modyfikują, próbują eksperymentów na wózkach, które są bezwartościowe i nic nie ryzykują.
Wpływ na liczbę odwiedzających był prosty: dla ciebie za darmo, ale nie dla mojego samochodu...
Wydaje mi się, że bardzo często działacze na rzecz ochrony środowiska próbowali przekształcić swoje pojazdy, niekoniecznie znając ich specyfikę i wszystkie związane z nimi ograniczenia.

Moje podejście jest odwrotne.
Znam się na samochodach, próbowałem je prowadzić odkąd byłem nastolatkiem, używając wszystkiego, co nie jest benzyną ani olejem napędowym. Stworzyłem doktrynę majsterkowania, a nawet autarkii. Jeśli jest czystość, to nawet lepiej, ale nie oszukujmy się, praktycznie wszystko jest czystsze niż benzyna i olej napędowy.

W AFPA w Nevers-Magny-Cours, gdzie pracuję, prowadzone są szkolenia dla techników zajmujących się odbudową silników i techników jazdy próbnej silnika (wyjątkowe we Francji). Nie sądzę, aby środki te mogły być wykorzystane do innych celów niż misja edukacyjna, ale będę się starał, aby każdy wykwalifikowany technik odszedł, aby ułożyć sobie życie w branży, wiedząc o istnieniu i widząc działający „Pantone”.
Nie martw się, nie są głupi i bardzo często osobisty projekt zaczyna się w dniach następujących po informacji!
Dopóki siejesz, równie dobrze możesz wybrać dobrą glebę!
0 x
Retroloc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/04, 16:09




przez Retroloc » 25/11/04, 16:37

Ulisses19 napisał:
econology napisał:.

Ulysse19, 37 lat, z wykształcenia inżynier. Jestem blisko Tulle w Corrèze. Projektem Pantone interesuję się dopiero od 1 miesiąca. A mam zamiar sprawdzić zasadę działania na silniku diesla. Jestem gotów podzielić się doświadczeniem. A dlaczego nie wziąć udziału w tworzeniu stowarzyszenia na rzecz promocji PKW.

Jeśli zachowasz wtrysk resztkowy, aby pełnić rolę świecy zapłonowej, będziesz potrzebować paliwa.
Mogę zaoferować kilka miesięcy surowego oleju roślinnego w dużych ilościach w okolicach Masseret (45Km?).
Nasiona są natychmiast zbierane i przechowywane, ale prasa jest powolna.
W przyszłym roku obsialiśmy kolejną 1/3 powierzchni, aby sprostać nieograniczonemu rynkowi śruty i oleju opałowego.
0 x
Rock Fred
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/09/05, 22:39




przez Rock Fred » 20/09/05, 22:56

Witam wszystkich
to moja pierwsza wizyta w tym forum
możesz sobie wyobrazić, że moje odkrycie tego procesu nastąpiło niedawno
Mieszkam niedaleko Orleanu i chciałbym utworzyć małą grupę badawczą dla alternatywnego rozwiązania problemu zanieczyszczenia i napiwku „pełnego garnka”
Już mogę postawić następującą małą myśl:
;)
samochód: silnik spalinowy, paliwo konwencjonalne, konwencjonalny utleniacz.

doping wodny!

ile wody a może w jakim procencie?

wiedzieć, skąd pochodzimy; mierzyć wartości

1-moc mechaniczna,

2-zużycie paliwa,

3-utleniacz,

Oświadczam, że nic nie wniosłem do debaty!

ale w fazie dostosowań być może nie rozważono jeszcze następującej procedury

1- Przepływomierz na wlocie filtra powietrza

2-Przepływomierz i pompa dozująca paliwo

3-Przepływomierz i pompa dozująca do wody

4- obrotomierz silnika

5- miernik momentu obrotowego

6- Pomiar temperatury spalin silnika

7- niezależne ustawianie (i pomiar) temperatury wody

najwyraźniej przy założeniu, że zapotrzebowanie na paliwo w stosunku do wody może być uzależnione od obciążenia mechanicznego, temperatur silnika i wtryskiwanej wody

rozważ testy w różnych temperaturach przy różnych obciążeniach dawkami wody i sformalizuj krzywą, aby uzyskać najlepsze wyniki

teraz, dla zabawy, moglibyśmy połączyć funkcję elektrolizy między reaktorem a gaźnikiem, a nawet stworzyć kuchenkę mikrofalową w tym czy innym miejscu, a nawet jeśli to nie to samo, aby przynieść tę dopingującą wodę

Nie wszystko rozumiałem na temat emisji NOX, ale myślę, że i one powinny być brane pod uwagę; moim pierwszym pomysłem jest mniejsze zanieczyszczenie bez wykluczania zmniejszenia mojego udziału w zyskach grup naftowych

Nie jestem inżynierem (szkołę skończyłem z czapką elektromechaniczną dopiero w 1983 roku), ale chętnie wysłucham krytyki moich pomysłów

hej, czy już ci mówiłem, że bardzo podoba mi się twoja strona?

niech żyje planeta ;)
0 x
hitih
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/09/05, 13:21
Lokalizacja: Clermont-Ferrand




przez hitih » 04/10/05, 13:17

Halo
1 nowy kawałek więcej na forum ;)

Odkryłem proces pantome około 1 rok temu na stronie quanthome, ale z braku czasu i wiedzy nie zagłębiałem się w to więcej. A szukając informacji na temat budownictwa ekologicznego trafiłam na tę świetną stronę

Dosyć gadania, mam 24 lata, mieszkam niedaleko Clermont-Ferrand.

Na co dzień jeżdżę 405 z LPG i mam kolejną benzynową 405, która "śpi" (tak naprawdę nawet po bardzo niskich cenach nie mogę jej sprzedać) u moich rodziców w Orleanie.

Dlatego byłbym zainteresowany utworzeniem grupy do przetestowania doposażenia tej 405, która mi nie służy, pozwoli mi dostać w swoje ręce pojazd, który niczego się nie boi.

Następnie, jeśli doświadczenie jest rozstrzygające, chciałbym wyposażyć 405 GPL w ten sam sposób, ale nie wiem, czy jest to możliwe, a nawet czy już to zostało zrobione.

Uwaga dla amatorów ;)
0 x
electropop
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/09/05, 09:51




przez electropop » 05/10/05, 17:48

Witam,

Mieszkam między Tours a Saumur, szczerze mówiąc nie znam się za bardzo na mechanice, a zasadę pantone odkryłem niedawno. Ale jestem gotów pomagać, uczestniczyć w apelach, informować, wymieniać.

Pomysł stworzenia stowarzyszenia wydaje mi się ciekawy. lub grupa robocza, w której każdy dzieliłby się swoją wiedzą
idealnym sposobem, aby stowarzyszenie działało, byłoby organizowanie płatnych staży, to sfinansowałoby projekty, ale i zdemokratyzowało tę rzecz!
0 x
hitih
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 16/09/05, 13:21
Lokalizacja: Clermont-Ferrand




przez hitih » 06/10/05, 06:03

tak, ale może również odstraszyć tych, których ta rzecz nie pociąga lub którzy mają mniej szczęścia :(
0 x
electropop
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/09/05, 09:51




przez electropop » 12/10/05, 17:54

no cóż, na początku robimy okrągłe stoły wokół dobrej butelki, żeby się poznać. :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178