Woda doping Mercedes C 250 1997 TD IIBP

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Tibo1987
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 30/07/10, 19:51
Lokalizacja: Tuluza

Woda doping Mercedes C 250 1997 TD IIBP




przez Tibo1987 » 10/03/11, 13:34

Witam wszystkich,

Nazywam się Thibaud Mam lat 24, mieszkam w Tuluzie, niedawno zmieniłem samochód, już pracuję na dwupaliwach z olejem roślinnym pochodzącym z recyklingu i chciałbym (tak naprawdę chcę) zwiększyć go do woda z generatorem pary + zespół reaktora.

Myślę, że mój reaktor będzie w kolektorze wydechowym tuż przed wylotem głowicy cylindra (stąd pochodzi pikowanie EGR); Muszę zsiąść, aby sprawdzić, czy jest dostępny z tyłu. (i robić zdjęcia).

Następnie do generowania pary, bez bełkotki, ponieważ nie ma miejsca i nie lubię bezwładności tego systemu; Myślę o rzeczach 2: z jednej strony prawdziwy GVI; ale trochę boję się uboju mojego tłumika (nie wiem jak spawać!) lub systemu z miedzianą cewką wokół garnka (bof) lub generatora pary przez mgłę z możliwością aktywacji / wyłączyć mgłę za pomocą skoku linki przepustnicy.

Tutaj potrzebuję twojej opinii, aby ulepszyć mój projekt.

Pozdrowienia
Ostatnio edytowane przez Tibo1987 10 / 03 / 11, 15: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Olej Mets!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/03/11, 13:58

Nie wiem jak spawać

Łatwiej się nauczyć?
Trudno jest mieć dobre kontakty termiczne bez spawania.
0 x
Tibo1987
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 30/07/10, 19:51
Lokalizacja: Tuluza




przez Tibo1987 » 10/03/11, 15:31

Cześć dedeleco

dobrze zauważony, to część moich projektów w tym roku: zainwestuj w małą pracę i naucz się z niej korzystać.

Po tym, jak jestem biegły w przynajmniej możliwej masakrze na oryginalnych częściach, co moim zdaniem jest gwarancją niezawodności, myślę też o odsprzedaży i przywracam jej pochodzenie.
0 x
Olej Mets!
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 25/04/11, 20:58

Nic nie zostawiasz tibo!
Wszędzie szukałem, czy ktoś próbował zarządzać swoim pantone za pomocą zaworu EGR, aby kontrolować przepływ w zależności od temperatury, ale nic nie znalazłem.
Szkoda, że ​​działanie EGR może pomóc w regulacji przyjmowania oparów zamiast spalin, ale najwyraźniej nikt nie próbował tego eksperymentu.

Cóż, wracam, żeby dokończyć bicarburation ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Tłumienie wodą w Mercedesie C 250 TD IIBP 1997




przez Flytox » 25/04/11, 21:27

Tibo1987 napisał:Następnie do generowania pary, bez bełkotki, ponieważ nie ma miejsca i nie lubię bezwładności tego systemu; Myślę o rzeczach 2: z jednej strony prawdziwy GVI; ale trochę boję się uboju mojego tłumika (nie wiem jak spawać!) albo system z miedzianą cewką wokół garnka (bof) lub generator pary zamgławiającej z możliwością aktywacji / odcięcia nebulizatora za pomocą skoku linki przepustnicy.


Witaj w klubie Tibo1987. Próbowałem i nie udało mi się zmusić go do pracy w przypadku miedzianej cewki wokół buszu. Luty regularnie pękały, a wymiana ciepła jest ponadprzeciętna ... Ponadto, jeśli średnica miedzi jest niewielka (4 mm do 6 mm wewnątrz), para wypycha przed nią małe paczki wody i operacja nie jest najbardziej regularna… poza tym, że nie wytwarza „dobrej” pary :zmarszczyć brwi: :P

W przypadku nebulizatora szybko ogranicza nas przepływ wody, który jesteśmy w stanie „rozpylić” nawet przez pomnożenie liczby nebulizatorów. (obliczyć, aby uzyskać 1 litr godziny ...)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 25/04/11, 21:29

Za masakrę oryginalnych części poświęciłem duplikaty, które znalazłem jako złomowane. Więcej stanu umysłu ... : Mrgreen: I łatwo wrócić.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
alaniesse
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 19/03/11, 10:47
x 2




przez alaniesse » 26/04/11, 00:44

Dokładny
w przypadku generatora pary jednym z najlepszych systemów jest elektryczna mgiełka:
Głowica 1: 1 / 3 litra wody na godzinę (silnik rzędu mniej niż 2 litrów pojemności silnika)
Głowice 3: litr wody 1 na godzinę (silnik rzędu 5 do litrów pojemności silnika 6)
używaj tylko wody destylowanej / osmozy (osmoza Auchan / duża dystrybucja: euro 50) i miej puszkę osmozy wodnej w bagażniku, aby uzyskać dodatkowe.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/04/11, 22:07

alaniesse napisał:w przypadku generatora pary jednym z najlepszych systemów jest elektryczna mgiełka:
Głowica 1: 1 / 3 litra wody na godzinę ( silnik rzędu mniej niż 2 litrów pojemności silnika)
Głowice 3: litr wody 1 na godzinę ( silnik rzędu 5 do 6 litrów pojemności silnika).


Skąd bierzesz te wartości? Wykonałeś montaż i możesz nam go pokazać, jak doszedłeś do tych postaci? :?

używaj tylko wody destylowanej / osmozy (osmoza Auchan / duża dystrybucja: euro 50) i miej puszkę osmozy wodnej w bagażniku, aby uzyskać dodatkowe.

Czy próbowałeś wody z kranu lub deszczu?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155