Ciągniki z domieszką wody: a ok, ok, a nie stłuczenie

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Frederic Fabre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/02/08, 23:25

Ciągniki z domieszką wody: a ok, ok, a nie stłuczenie




przez Frederic Fabre » 27/02/08, 00:31

Dobry wieczór, zamontowałem dwa silniki Pantonné, pierwszy wypróbowany 3 miesiące temu na silniku 188 o mocy 70 KM z reaktorem z rurą zewnętrzną 21/16 i prętem 14 mm, ten „odizolowany” od rury zewnętrznej za pomocą mosiężnego centrowania i bełkotki podgrzewany spalinami za pomocą termometru do kontroli temperatury, pracuje coraz lepiej i lepiej (brak czarnego dymu, olej silnikowy ledwo brązowy, oszczędność paliwa 30% i przyrost mocy)
W 2 ciągniku renault o mocy 120 KM założyłem 2 reaktory na tej samej zasadzie co poprzednio z osobnym bełkotką podgrzewaną płynem chłodzącym w lekkim kontakcie z wydechem t°65°C werdykt nieco lepszy przy poziomie dymu na wydechu ale zużywa tak dużo i żadnej dodatkowej energii, dlaczego? Również w 2005 roku zamontowałem tam już na szybko pantone z 7 reaktorami, palił się, zdemontowałem bo bełkot nagrzewał się na wydechu i woda się gotowała werdykt martwe zawory i 1 koszula z 6 pęknięta + Woda w oleju, wtedy wszystko wymontowałem i wyrzuciłem. teraz zwracam uwagę na temperaturę bubblera. Jeśli masz rozwiązanie dotyczące montażu, pamiętaj, aby mi powiedzieć, starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/02/08, 01:54

Halo

Długo też myślałam, że wody nie należy gotować
ale przemyślałem to na podstawie doświadczenia.

w szczelnym barborze duże wrzenie, przekraczające zdolność ssania silnika, powoduje wypluwanie kropel wody wraz z parą, która zatapia reaktor i wprowadza ciecz do silnika, ryzyko jest duże, jeśli te krople wody zostaną wyrzucone na gorący części silnika, szczególnie zawór wydechowy, ten nie lubi szoków termicznych.

W każdym razie woda w barborze nie może przekraczać 100 stopni Celsjusza
U mnie (samochód benzynowy) czasami wrze w bełkotce, jest podgrzewany przez wydech. aby uniknąć problemów, potrzebujesz dużej pionowej bełkotki z dobrze oddzielonym wylotem pary, nawet z drobnym filtrem na górze
Wolę ogrzewanie spalinami niż cieczą, które uważam za zbyt ograniczone, w twoim przypadku 65 ° C jest niewystarczające, przyczynia się do oczyszczenia, ale zysk jest bardzo niewielki.
powietrze przepływające przez wodę i parowanie w bełkotce obniżają temperaturę bełkot pobiera dużo ciepła

Bubbler sporych rozmiarów i długi do rozgrzania, ale dość stabilny w czasie jazdy, co robię na początku dolewam trochę wody i wraz z postępem podróży uzupełniam poziom.
Lepiej jest zbudować bełkotkę, która będzie miała dobrą wydajność grzewczą, nawet jeśli oznacza to kontrolowanie jej temperatury poprzez chłodzenie barbotera (duży rozmiar) lub dodanie wody.

Jeśli masz jakieś uwagi na temat zespołu wieloreaktorowego, warto podzielić się nimi, aby dokonać porównania z zespołem jednoreaktorowym.

Zrobiłem duży pręt reaktora 19 mm zamiast 2 po 12 mm

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/02/08, 08:43

Dziękuję za te zeznania. O ile mi wiadomo, jest to pierwsza osoba, która twierdzi, że doszło do szkody w wyniku dopingu wodnego. Masz jakieś zdjęcia tego uszkodzenia?

Czy możesz nam podać brak wyników w przypadku drugiego ciągnika?

1) moce 2 ciągników
2) średnie godzinowe zużycie przed i po montażu?

Dzięki temu łatwo sprawdzimy, czy jest to brak ładowania...
0 x
Frederic Fabre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/02/08, 23:25

pantone: ulepszenia i testy




przez Frederic Fabre » 28/02/08, 23:03

Obraz
Obraz
W ten weekend wysyłam Ci zdjęcie Pantone 188 z reaktorem. Mam zamiar zrobić ten sam montaż na innej 188 (mam dwa z tym samym bełkotką, wszystkie takie same, ale z 4 reaktorami, więc zobaczymy różnicę, zrobię to) umieść tam ten sam, podłączony do maszyny, aby dokonać porównań
Przesyłam również zdjęcia istniejącego montażu pantone w renault bez modyfikacji (jeszcze nie izolowałem bełkotki żeby się nagrzewał)
Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/02/08, 01:19

Halo

Montaż na czerwonym traktorze to bardziej racjonalny kompaktowy bełkot podgrzewany do wydechu, ładne krótkie wyjście do silnika bez zakrętu.
Bełkotka jest wysoka, jeśli reaktor jest długi, pręt musi mieć długość 30 cm? Przy najmniejszym ograniczeniu wystarczy 20 do 25 cm, zwłaszcza jeśli szczelina powietrzna wynosi 1 mm
Montując na żółtym ciągniku, sposób ogrzewania wydaje się być realizowany tylko od dołu? Wydaje mi się, że w przypadku wody silnikowej kanał wylotowy z bełkotki do reaktora jest obarczony dużym ryzykiem kondensacji, prawdopodobnie brakiem ciepła i niskim zużyciem wody, w zależności od obniżenia wlotowego, ten zespół wymaga modyfikacji, aby działał.

Wiadomość będzie następująca

André
0 x
Frederic Fabre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/02/08, 23:25

produkcja kolejnego pantone




przez Frederic Fabre » 01/03/08, 20:24

Pokażę wam przyszłe elementy przyszłego montażu, które zostaną zamontowane na masie 188
Cechy montażu:
-2 reaktory (nie mogę wsadzić 4 z braku miejsca w rurze wydechowej)
-długość prętów 27 cm izolowanych manetycznie
- drążki spoczywają (patrz zdjęcia) na pręcie mosiężnym, pręty o średnicy 14 nie są mocowane, centrują się same
-reaktory znajdują się w rurze 21/16 i są umieszczone pionowo w wydechu
Zdjęcia
Obraz
Jeżeli będzie problem to daj znać zanim jutro zabiorę się za spawanie
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/03/08, 15:39

Halo

Lepsza byłaby wędka mniejsza niż 30 cm 25
W pionie konieczne jest zapewnienie utwierdzenia pręta, który będzie mógł zatkać otwór na dole, tak aby podkładka dystansowa lub jakiekolwiek mocowanie stało się muzyczne, co powoduje wibracje w reaktorze i kończy się zużyciem, a silnik znajduje się za opiłkami.
Uwaga wszystkie składniki dodawane do reaktora muszą być dobrze zespawane i solidne, silnik może połknąć kawałki


André
0 x
Frederic Fabre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/02/08, 23:25

odpowiedz andre




przez Frederic Fabre » 02/03/08, 19:40

Dobrze zrobiłem czekając na odpowiedź w sprawie spawów, naprawię drążek, przynajmniej mam pewność, że nie będzie się ruszał. Nie odpowiedziałem Ci na temat T° wyjścia reaktora w przypadku wadliwego montażu ciągnika renault (żółty), w zasadzie nie mam pojęcia. Odizolowałem bełkotkę i wydech od ciągnika Renault.Zobaczę co się stanie gdy go użyję (nie więcej).
Pytanie: W traktorze odpowietrznik silnika "sika" na ziemię, jeżeli podłączę go do wejścia ssania bełkotki to będzie zasysać czy lepiej?
Moim zdaniem są same zalety:
- Zasysam przefiltrowane powietrze
-j poddaje recyklingowi gazy wylotowe
-j pobiera gorące gazy o prawie stałej kontrolowanej temperaturze T°
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/03/08, 02:37

Halo
Pytanie: W traktorze odpowietrznik silnika "sika" na ziemię, jeżeli podłączę go do wejścia ssania bełkotki to będzie zasysać czy lepiej?
Moim zdaniem są same zalety:
- Zasysam przefiltrowane powietrze
-j poddaje recyklingowi gazy wylotowe
-j pobiera gorące gazy o prawie stałej kontrolowanej temperaturze T°


Co wychodzi z odpowietrznika

para wodna
Gaz spalinowy, który przeszedł przez pierścienie
Olej napędowy, który przekroczył segmenty (w szczególności praca pod obciążeniem i rozruch)
Opary oleju i krople olejów ciekłych, w zależności od wieku silnika.

Idealnie dla nowoczesnych i zdrowych silników, wentylacja skrzyni korbowej jest zwrócona do wlotu,
Jednak w silnikach przemysłowych i samolotach unika się tego ze względów bezpieczeństwa.

W przypadku diesla nie powinniśmy po prostu kierować rury odpowietrzającej bezpośrednio do dolotu, koniecznie należy przepuścić te gazy przez separator oleju, coś w rodzaju małej skrzynki z przegrodami lub cyklonem, lub metalowy filtr, który nie przepuszcza kropli oleju. olej przechodzi przez olej ale tylko część gazową, którą silnik dobrze połyka
silnik, który się przegrzał, że segmentacja jest wątpliwa (oblodzenie, zużycie) istnieje duże ryzyko, że olej napędowy za oparami gorących olejów z silnika zostanie uniesiony aż do jego zniszczenia. (Widziałem korbowody przechodzące przez blok silnika)

Pracowałem jakiś czas nad przepuszczaniem tych oparów, reaktor traktuje je bardzo dobrze, gdy jest gorąco, tych oparów nie należy schładzać przed przejściem do reaktora,
jedyna niedogodność jaką zauważyłem, to po długiej jeździe na gorącym oleju, jeśli silnik stoi na 15 minut, reaktor się ochładza, olej pozostaje gorący przy ponownym uruchomieniu, pary oleju zatykają reaktor, po czym olej gotuje się na tłoczysku, co powoduje sadzę, którą trudno wyeliminować inaczej niż poprzez demontaż.

Jeśli więc zdecydujesz się na ten system, nie możesz przepuszczać tych oparów przez wodę w barboterze.
Nie wysyłaj tych oparów do zimnego reaktora lub takiego, który nie jest wystarczająco gorący.
Wykonanie separatora oleju jest absolutnie konieczne, choćby po to, aby zmniejszyć zużycie oleju silnikowego i uniknąć przedostawania się dużych kropli cieczy do reaktora.

Hej, tak, byłoby miło obejść się bez bełkotki i wykorzystać skrzynię korbową jako dużą bełkotkę : Lol:
Facet z forum MMM stosuje tę zasadę.

André
0 x
Frederic Fabre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 26/02/08, 23:25

Odciągać spaliny z odpowietrznika czy nie?




przez Frederic Fabre » 03/03/08, 22:58

Dziś wieczorem poprawiłem bełkotkę w moim ciągniku Renault, włożyłem dyfuzor powietrza do bełkotki z otworami o średnicy 6. Uzupełniłem izolację bełkotki.
Przyszedł mój kumpel mechanik wagi ciężkiej i poradził mi podobnie jak Andre, abym nie spuszczał gazu z bełkotki, maksymalna temperatura gazu będzie wynosić od 50 do 60°C, co stwarza ryzyko dla uszczelek olejowych silnika, jeśli nie jesteśmy w fazie przy zasysaniu pantonu przy wszystkich prędkościach istnieje ryzyko nadciśnienia lub nadmiernej depresji oprócz ryzyka związanego z olejem wyjaśnionego wcześniej przez andre, więc nie będę podejmować żadnego ryzyka
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174