8000km z retrokitem E45 na Vito 108CDI .....

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Bixente
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/12/05, 20:44
Lokalizacja: Pays Basque

8000km z retrokitem E45 na Vito 108CDI .....




przez Bixente » 16/04/08, 20:23

Wszystko jest prawie powiedziane w tytule ....
Oto montaż, zrobiłem dokładnie taki, jaki jest proponowany na stronie sprzedawcy.

Jednak nie rozpocząłem testu tak jak reszta z was.
To znaczy, że dobrowolnie przejechałem ponad 3000 km z zainstalowanym systemem, ale bezwładnym, innymi słowy bez dopływu wody.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Zrozumiałem mój ból przy pierwszym napełnieniu.
Sam byłem na tyle sceptyczny, aby wstawić ten duży silnik do wydechu i jak niektórzy z was zadawałem sobie wiele pytań na temat zmniejszenia przepływu spalin.

Rzeczywiście, mój Vito, który przed montażem spalał 7.10 l/100 km, nagle zaczął palić 9.3 l/100 km.
To tuż po włożeniu reaktora do układu wydechowego 15 cm od Turbo.

Następnie aktywowałem system autoryzując napełnianie bełkotki wodą. I tu ta sama uwaga, ani jednego procenta oszczędności paliwa, dociskałem eksperyment do przejechanych 8000km modyfikując średnice ssania, regulując regulator przepływu wody, ale nic nie dało.

W zeszłym tygodniu zdemontowałem system.
Oto głowica reaktora z 2 mm więcej sadzy!
Obraz
Obraz
Przy demontażu zauważyłem też wzrost sadzy na wewnętrznych ściankach wydechu. Ośmielam się mieć nadzieję, że żebra mojej turbosprężarki i zawory nie są w tym samym stanie. Ewidentnie układ uniemożliwiał prawidłowy przepływ spalin, stąd nadmierne spalanie.

Nie obliczyłem jeszcze kosztów surowców, więc instalacja systemu nie wiąże się z nadmierną konsumpcją, ponieważ jest to część ryzyka nieodłącznie związanego z realizacją tego typu montażu.


Powodzenia wszystkim, na tym kończę eksperymenty, od strony warsztatowej jestem trochę bezradny, a to doświadczenie mnie zdemoralizowało.

Bixente
0 x
Retrokit w Vito 108 CDI (przez co zużywam więcej paliwa) i bi-fuel HVP w Clio I
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 16/04/08, 21:23

Witam sąsiedzie Bixente

Montaż wydaje się schludny i czysty! 8) Czy mógłbyś dać nam mały ogólny schemat zespołu, abyśmy mogli zorientować się, jak to działa i spróbować się z niego uczyć. Problemy mogą nie być nie do pokonania : Chichot:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 16/04/08, 22:04

powitanie

spójrz na dół tej strony, jest facet, który ogłasza do 40% oszczędności z tym samym systemem co ty, po prostu dodał zamgławiacz 12V
https://www.econologie.com/forums/dopage-d-u ... 7-130.html

w przeciwnym razie musisz spróbować podgrzać bulgotaną wodę

Mam taki sam zestaw jak ty, eksperymentowałem z bełkotką pcv bez rezultatów, potem majstrowałem przy bełkotce stalowej, aby zaoszczędzić 5%, w końcu przeszedłem na gvi z 10% oszczędnością, ponieważ „dostosowałem” mój gvi, aby osiągał znacznie wyższy temperatury na wylocie z reaktora, muszę iść zrobić test zużycia

Nie zauważyłem żadnego wzrostu zużycia, odkąd zainstalowałem zestaw, ale nie zauważyłem też wyraźnego spadku, który będzie kontynuowany
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/04/08, 04:38

Halo

Skontaktowałeś się ze sprzedawcą zestawu i jakie on ci wyjaśnił?

Na pierwszy rzut oka ten system działał ze zbyt dużą ilością wody i zbyt zimną wodą
lub oddany do eksploatacji, zanim reaktor będzie gorący.
Po prostu rób małe spacery od 15 do 20 km
Zbyt dużo wody to nadmierne zużycie

Każda zimna część wydechu staje się czujnikiem sadzy.
Zauważysz, że sadza nie twardnieje na reaktorze za zwykły koszt szmatki, którą zdziera, jest to wskaźnik, że w reaktorze jest zimno, sadza w gorącej części gotuje się i mocno przywiera. .
To samo przydarzyło mi się na początku, wyczyściłem, zmodyfikowałem i włożyłem z powrotem, i zmieniłem sposób obsługi.
Nie zapomnij potępić zastawki ERG podczas chodzenia z dopingiem wodnym..
I nie wierzcie, że silnik spala wodę.. Potrzeba niewielkiej ilości wody, aby działał.
Bełkotka plastikowa, sposób jej grzania nie jest znana, ciekawe czy komuś udało się zrobić co z taką bełkotką? Mam nadzieję, że ci, którzy to oferują, przetestowali to?

Jeśli chodzi o ograniczenie, jakie reaktor wprowadza w wydechu, jestem znacznie bardziej restrykcyjny w moim montażu, jedyną różnicą, że nie jestem już w stanie jechać z prędkością 180 km/h i trochę straciłem na brutalnych przyspieszeniach, ale na spalaniu wygrałem

André

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bixente
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/12/05, 20:44
Lokalizacja: Pays Basque




przez Bixente » 17/04/08, 08:23

Andre napisał:Skontaktowałeś się ze sprzedawcą zestawu i jakie on ci wyjaśnił?

Tak, mam z nimi kontakt od jakiegoś czasu, powiedzieli mi, że nie rozumieją, że to nie działa, bo na innych silnikach wydaje się, że działa dobrze.
Wyposażyłem już ciągnik John Deere w SPAD, który działa poprawnie:
Obraz

Andre napisał:Na pierwszy rzut oka ten system działał ze zbyt dużą ilością wody i zbyt zimną wodą
lub oddany do eksploatacji, zanim reaktor będzie gorący.
Po prostu rób małe spacery od 15 do 20 km
Zbyt dużo wody to nadmierne zużycie

Za dużo wody i za zimno, chyba nie, bo w końcu jechałem bez wody, więc nie ma powodu, żeby chłodzić silnik. Jeżdżę tylko na trasach krajowych i autostradowych.

Jime napisał:spójrz na dół tej strony, jest facet, który ogłasza do 40% oszczędności z tym samym systemem co ty, po prostu dodał zamgławiacz 12V
https://www.econologie.com/forums/dopage-d-u ... 7-130.html

Skończysz mnie żałowaniem, że go zdemontowałem i zabrałem majstrować

Flytox napisał:Cześć sąsiedzie

RE-sąsiad
Nie mogę już znaleźć schematu montażu, muszę spojrzeć trochę więcej!
Bonne Journée
Bixente
0 x
Retrokit w Vito 108 CDI (przez co zużywam więcej paliwa) i bi-fuel HVP w Clio I
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 17/04/08, 08:45

Bixente napisał:Już wcześniej wyposażyłem ciągnik John Deere w ich SPAD, który działa poprawnie

Jakie wyniki w John Deere?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 17/04/08, 10:18

bonjour,
wydaje mi się, że silniki DCi nie rosną bardzo w T°C, co uzasadnia ich dobrą wydajność i niskie zużycie/wydajność.

temperatura musi być niewystarczająca, aby reaktor działał?

elektronika jest problemem (sonda lambda)?

André> dlaczego zawór ERG musi być odłączony? inaczej gazy nie nagrzewają reaktora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bixente
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/12/05, 20:44
Lokalizacja: Pays Basque




przez Bixente » 17/04/08, 10:27

jonule napisał:wydaje mi się, że silniki DCi nie rosną bardzo w T°C, co uzasadnia ich dobrą wydajność i niskie zużycie/wydajność


Dokładnie!
Temperatura silnika mojego silnika oscyluje wokół 70°C.

bham napisał:Jakie wyniki w John Deere?


Około 20% oszczędności paliwa i 10% przyrostu mocy.
Wyniki potwierdzone przejściem na ławkę.

Bixente
0 x
Retrokit w Vito 108 CDI (przez co zużywam więcej paliwa) i bi-fuel HVP w Clio I
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 17/04/08, 11:23

eee nie 70°C to musi być T°C płynu chłodzącego (+ jest niski tym lepsza wydajność), tam rozmawialiśmy o T°C na wylocie spalin = T°C w cylindrach silnika, to raczej między 200 a 300°C! bo wtrysk bezpośredni...
wtryski pośrednie (z komorami wstępnymi spalania dla turbulencji, wtryskiwacz jednootworowy, "wolne" świece żarowe) wzrastają do 1-600°C.

Zmniejszona T°C na wylocie = zwiększona wydajność... ale trudno w tym przypadku "zawiesić" reaktor!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/04/08, 15:47

Halo
Właśnie przeczytałem silnik DCI
trzeba by było zobaczyć tych co robili montaż na tych silnikach
Zobacz te z Vitry na temat jakiego rodzaju silnika i jakie wyniki

Ale konieczne jest, aby system przed silnikiem wysyłał dobre wilgotne powietrze niezależnie od silnika.

Przy 70 C dla LDR jest raczej zimno dla silnika
temperatura LDR utrzymywana dobrowolnie przez producenta ma chronić słabość głowicy cylindrów
Praktycznie niemożliwa obsługa bełkotki
trzeba liczyć się z dobrym wymiennikiem na LDR dyferencjał 10c co daje 60c w palniku..
Na Mercedesie 300D zainstalowałem calorstat 90 C.
Nie jestem fanem grzania palnika LDRem, szczególnie w samochodzie grzanie wydechem jest dużo wydajniejsze i szybsze.

Dotknij swojego ciągnika kanałem wylotowym reaktora, a swoim samochodem dotknij kanału wylotowego reaktora, a zobaczysz różnicę.

Reaktor zatkany sadzą traci wydajność cieplną
(na początku miałem wyniki na pierwszym wyjściu, potem jak wszyscy (przesadnie łowiłem) więcej wody, dolałem do 2,5 l na 100km i nawet więcej, później jak chciałem wrócić do swoich ustawień to już nie działało , demontaż, oczyszczenie i zamontowanie ograniczeń w wylocie, aby skierować ciepło na reaktor.
Nie zapominaj, że po turbo nie jest bardzo gorąco
Spójrz na zdjęcie czerwona farba na wydechu nie jest spalona..
jak dostać się do silnika? przed turbo, ale gdzie?

André> dlaczego zawór ERG musi być odłączony? inaczej gazy nie nagrzewają reaktora?


Zawór ERG zawraca część spalin, aby rozcieńczyć tlen w powietrzu i uzyskać chłodniejsze spalanie, ostatecznie zmniejszając emisję Nox (niekoniecznie wydajność, jeśli jest źle zarządzana)
Chociaż nie znam roli pary wodnej w czasie spalania, myślę, że trzeba pracować z jednym lub drugim

Zrobiłem więcej dopadów w wodzie z silnikiem benzynowym z ERG i bez ERG, lepiej działa bez ERG.

W dieslu potępiłem ERG od początku dopingu do wody i nie chcę go ponownie uruchamiać. (zobacz kupę, którą to generuje w kolektorze dolotowym)

André
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156