Praca, kolejny przekręt? Doc: Zabijanie pracy

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Praca, kolejny przekręt? Doc: Zabijanie pracy




przez Lietseu » 26/10/09, 23:15

Niewiarygodnie precyzyjny i przenikliwy, dzisiejszy pokaz Fr3 był WSPANIAŁY, czyli dowiedzieliśmy się, że podstawową zasadą systemu jest tworzenie
1°: zawsze większy zysk w przypadku dużych warzyw

2°: dzielenie świata pracy lub wyjaśnianie, dlaczego i jak, menedżerowie wybierają jedną osobę bardziej niż drugą… czy są zjednoczeni, czy zamierzają się wzajemnie donosić?najbardziej kruchy lub najbardziej fałszywy dupek i nowicjusze (lub społecznie wrażliwi, a więc podatni na manipulację) zostaną zatrudnieni… : Evil:

3°: stworzyć totalną separację między jednostkami, stosując znaną anglosaską taktykę „dziel i rządź”, tak więc na koniec krótkiej debaty, która nastąpiła po filmie dokumentalnym, psycholog dał jasno do zrozumienia: „oni” (ofiary systemów) już nawet nie wiedzą, co ich tam sprowadziło i nawet nie zdają sobie sprawy, że są manipulowani, aby nie mieli kontaktu ze swoimi kolegami… a także prześladować ich, aby uniemożliwić im życie…
I dobry człowiek, by powiedzieć na zakończenie, że nigdy w latach przed i po wojnach (14/18 i 39/40) nie udałoby nam się tak dobrze podzielić robotników, ponieważ w tym czasie ludzie mieli jeszcze solidarność, którą nasi drodzy „wybrani” próbują nam odebrać na wszelkie sposoby.


ciąg dalszy nastąpi....



miauczeć :P


Odbicie wieczoru, czy ludzie naprawdę muszą tracić życie, żeby... na nie zasłużyć? i to u progu XXI wieku?
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 26/10/09, 23:32

Obecnie praca jest bardzo niepewna.
Trzeba uważać, żeby nie wydawać za dużo pieniędzy, bo żyjemy w systemie kapitalistycznym (po ludzku bardzo trudnym) już dawno przestarzałym.
Więc zrób to sam (ucz się przez internet we własnym tempie), wydawaj mądrze, pracuj na własną rękę na kilku stanowiskach, nie marnuj czasu na chęć zmiany świata, bo to musi się zmienić, biorąc pod uwagę niemożliwe równanie.
Nie sądzę, żebym publikował cokolwiek innego jako komentarz, ponieważ wchodzimy w politykę (równanie bez rozwiązania).

chris
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 27/10/09, 00:51

Chciałbym zamieścić tutaj cytat z tak zwanej „matki” w Indiach, która była uczennicą Sri Aurobindo, joginem i znanym tam rewolucjonistą:
Zmarła w 1973 roku.

„XXI wiek będzie XIX wiekiem pracy”.

Wizjoner, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/10/09, 09:08

Praca to zdrowie dizti!! To waloński... : Mrgreen:

Zawsze będzie więcej jutro wieczorem na FR3. Nagraliśmy pierwszą część.

Oto kilka fragmentów: http://programmes.france3.fr/mise-a-mort-du-travail/

Na ten sam temat kolejny dobry dokument: Mam ból w pracy, o którym rozmawialiśmy tutaj: https://www.econologie.com/forums/j-ai-tres- ... t4233.html

Doniesienia na temat złego samopoczucia w pracy są niezwykle rzadkie, ale dotyczą większości osób: kto tak naprawdę cieszy się, że idzie do pracy? Moim zdaniem mało osób...(w szkole jest jeszcze kilka ale to głównie z punktu widzenia nauczycieli a nie uczniów...osobiście i nie jestem sam myślę: CO JA WYJEBAŁEM W SZKOLE kosztem społeczeństwa!!!)

Najwyraźniej jest to tabu w taki sam sposób, jak śmierć, którą najbardziej cyniczni materialiści (kapitalizm zobowiązuje) tłumaczą jako jedyną „utratę wszystkich naszych dóbr materialnych (ponad?) zgromadzonych podczas materialnego życia”… trochę zmniejszająca, ale nie tak znacząca utrata orientacji naszego społeczeństwa!

W skrócie: czy śmierć niszczy pracę? Hej, to byłby dobry przedmiot na filozofię na maturze!! : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/10/09, 09:56

...wydawać by się mogło, że im przyjemniejsza praca, tym lepsze wynagrodzenie... : Mrgreen:

(ze złotym spadochronem itp....)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/10/09, 10:03

Ach tak słoń, słuszna uwaga!

W szkole jest tak samo: duzi i silni co na małych naciągali, założę się, że szkołę lubią bardziej niż mali : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/10/09, 11:02

Christophe napisał:
Zawsze będzie więcej jutro wieczorem na FR3. Nagraliśmy pierwszą część.

:


też bym chętnie zobaczyła jeszcze raz.

Faktycznie bardzo mocne...

Jednak rozszerzenie refleksji (to wcale nie jest wada): musimy mieć świadomość, że za tę cenę wszyscy mamy komfort matériel z których korzystamy...

Czy jako konsumenci mamy pewność, że nie będziemy narzekać, gdy w firmie Carglass naprawa trwa dłużej niż 24 godziny???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 27/10/09, 12:13

Proponuję inny temat, proszę pana : Chichot:

Czy śmierć potępia szaleństwo świata...?

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 27/10/09, 12:19

Mmm, nie jestem pewien, powinien porównać się z innymi krajami o poziomie życia równoważnym z poziomem życia Francji ...

Ponieważ kwestia „nękania” i odwrotnie „onmedoitca” (ponieważ jest to „społeczny aquis” i odmawiam kwestionowania tego nawet w tak poważnym kryzysie i nawet jeśli moje własne dzieci za to zapłacą ...) Francuzi nie są źle ulokowani ... Myślę!

Lietseu Nie rozumiałem twojego przedmiotu filozofii, ale nigdy nie byłem mocny w tym przedmiocie : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 27/10/09, 12:46

Jaka skromność!

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199