Dokonywanie domu przeżycia (SDF)

filozoficzne debaty i firm.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Dokonywanie domu przeżycia (SDF)




przez lejustemilieu » 04/12/14, 09:09

Witam z Belgii,
Żyjemy w śmiesznym świecie, który z czasem nie poprawia się.
Od czasu do czasu pomagam na swój sposób najbiedniejszym, z sukcesem + -.
:D
Na przykład udało mi się wydobyć 6000 euro od mojego szefa, aby zbudować szkołę w Indiach, kupiłem też krowę od wdowy jeszcze w Indiach, dałem pieniądze Cyganowi (nigdy więcej ).
Podarowałem piękny świąteczny posiłek osobie, która mieszkała w przyczepie bez ogrzewania (został zamordowany, pcq jego bezdomni przyjaciele myśleli, że ma pieniądze ...)
Pomaganie jest czasem dobre, a czasem niebezpieczne ...
To było wprowadzenie : Chichot:
Oto mój ostatni pomysł:
Zbuduj przestrzeń przeżycia dla osób bezdomnych
Główną ideą jest skorzystanie z parkingu samochodowego, aby umieścić ten dom.
drugim pomysłem jest to, że ten dom powinien zmieścić się w przyczepie. (historia łatwego przenoszenia)
Nie spieszy mi się z ukończeniem tego projektu.
Trzeci pomysł: spraw, aby te piękne domy były identyczne (aby mniej przeszkadzać bogatym)
Innym pomysłem jest zaproponowanie „dużym sklepom” zainstalowania tylko jednego z tych mieszkań wstydu, na ich parkingu jedna osoba dziennie może wydać posiłek lub lepiej, supermarket może zaoferować towar „przestarzały”.
Nie chcę majstrować, chcę „dobrze zrobionego” miejsca do przetrwania
Dlatego potrzebuję twoich pomysłów.
Przykład: zainstaluj detektor Co na wypadek, gdyby ...
Kolejny przykład: umieść kosz, który nie zajmuje miejsca
Lub połóż stolik na zewnątrz, który pozwala ci pisać, co chcesz, na przykład jestem bezdomny i szukam pracy, lub boli mnie głowa, miałbyś dla mnie dafalgan ,
Krótko mówiąc, potrzebuję pomysłów pod każdym względem, na przykład krytykując mój pomysł lub wspierając go, ale musimy pamiętać o głównej idei, czyli przenośnym module przetrwania, który zastępuje miejsce parkingowe.
Artysta dokonał tego rodzaju realizacji:
http://dailygeekshow.com/2014/05/13/dec ... sans-abri/
Do twoich ołówków proszę
dziękuję
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/12/14, 17:46

Myślałem też o tym kilka tygodni temu.

Istnieje już pomysł recyklingu pojemników.

Lub samonośna rzecz wykonana z płyt poliuretanowych.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/12/14, 09:01

Mała osobista refleksja po raporcie na temat Peru (rodzaj telewizji reality)
W wiosce położonej wysoko, 4500 metrów, ludzie pomagają sobie nawzajem,
nazywają to wzajemnością ...
Ale choroba zaczyna wpływać na tę wioskę, nazywa się ją pieniędzmi. Pracuję dla ciebie, pod warunkiem, że dasz mi pieniądze.
Trochę mi smutno, że ta zasada wzajemności stała się tak rzadka w naszych czasach.
Postanowiłem pomóc przy pomocy moich środków, ale pewnego dnia będę bardziej niż na pewno miał kłopoty, ponieważ obecny system psuje rodzinę.
I nie będzie nikogo, kto mógłby mi pomóc.
Szalony przykład: w Polsce piekarz dawał biednym swój niesprzedany chleb, w prezencie otrzymał duży migdał (kadzi itp.)
Medytować :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 05/12/14, 21:24

W odpowiedzi na koniec Twojego przesłania nasze firmy przyjmują darowizny (odliczenie podatku, pod pewnymi warunkami!), Ale nie bezinteresowne, co jest sprzeczne z tworzeniem wartości: hojność jest niezgodna z rynkiem!

Z zainteresowaniem śledziłem lokalną inicjatywę instytucjonalną dotyczącą tymczasowego zakwaterowania pewnej kategorii bezdomnych, która nie odpowiadała zwykłym rozwiązaniom.
Odszedł z doskonałymi uczuciami i został wdrożony przez ludzi (przynajmniej niektórych ...), ten projekt zmaterializował się w mobilnym domu umieszczonym w bezpiecznej obudowie i obłożonym kamerami monitorującymi, z surowymi przepisami, które idzie w parze ... Krótko mówiąc, coś, co jest dokładnym przeciwieństwem pierwotnego celu.

Najbardziej zaskoczyła mnie jednogłośna satysfakcja, w tym osób, które były naprawdę zaangażowane i współczujące ... ale całkowicie obce tematowi ich obaw.
Dobra marnotrawstwo zasobów i zaangażowania wolontariuszy.

Wygląda na to, że poza dobrym wsparciem komunikacyjnym znalazłby pracę w tymczasowej recepcji rodziny ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/12/14, 23:03

Cześć Lejuste

Te „mieszkania” są „dobrym” rozwiązaniem… na bardzo krótką metę. Na podstawie problemu nie poprawi to znacznie ich stanu ...

W rzeczach, które mi przeszkadzają, jest też, gdy jest zbudowany z bardzo łatwopalnego materiału (drewno, plastik itp.), Mieszkaniec raczej w pozycji leżącej (biorąc pod uwagę wzrost), który się nagrzewa nie wiem za dużo jak w dobrze ciasnej przestrzeni… Niektórzy mają „komplementarną” pigułkę rozgrzewającą / nasenną, z alkoholem, który rozpuszcza się w ilości przechodzącej bezpośrednio za krawatem. Są wszystkie składniki powodujące wypadki / dramaty ... :|

Zobacz także:

https://www.econologie.com/forums/systeme-an ... 13354.html
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 06/12/14, 01:42

To może być prostsze.

W moim kącie schrony ochrony ludności (schrony atomowe, które każdy właściciel ma obowiązek budować zgodnie z prawem, aaah paranoik ...) są wykorzystywane dla bezdomnych w okresie zimowym.

A także bardziej skomplikowane, ale lepiej dostosowane: należy przede wszystkim (i moim skromnym zdaniem) upierać się, że te projekty mogą być tylko "kciuki do góry„tymczasowe” (podczas zimnej pory roku). Ponieważ nie jest pożądane - dla „wspomaganych” samych siebie - zajmowanie miejsca opatrznościowej sytuacji, która kończy się ciągnięciem (dobrze byłoby, gdyby rodzaj umowy „ze sobą”, aby wyrazili wolę przetrwania i perspektywy, które sobie wyobrażają, czy coś ...) Bo inaczej szybko podejmujemy ryzyko, że otrzymana osoba nie kończy „ustatkować się” w tego typu sytuacji (pomimo ograniczeń, jakie sugeruje tego typu sytuacja), nawet jeśli (a zwłaszcza jeśli) jest to uważane za niepewne…!

Tak więc - oprócz ciężkiej pracy wynikającej z budowy tego rodzaju siedlisk - w każdej gminie muszą rzeczywiście znajdować się lokale, które nie pełnią żadnej funkcji w zimie i które można by przekształcić w schrony na noc (takie jak odkryte baseny i inne zewnętrzne kąpiele w pobliżu wody, często znajdują się kabiny prysznicowe, toalety, recepcja itp., a ponieważ w pobliżu zawsze jest duży parking, pozostaje tylko „aby zainstalować te domy tymczasowe). Na trasie wakacyjnej znajdują się również miejsca do odpoczynku i bardzo rzadko wykorzystywane w zimie (tutaj również są infrastruktury, WC, bieżąca woda, parking itp.), A gmina może dokończyć dostęp lub zezwolić na dostęp. częściowe w okresie zimowym ... Na przykład armia z pewnością ma akademiki / szpitale polowe, które można transportować i / lub zdejmować, co może być odpowiednie. Byłoby to ćwiczenie dla wojska (co nie byłoby wtedy zupełnie bezużyteczne, tak jak robią wojska w czasie pokoju, tylko po to, by je zająć ...).

W zimie są też opuszczone miejsca turystyczne. Idem tam, istnieją infrastruktury, takie jak prawdopodobnie zamknięte kempingi (tam trzeba uzyskać wyjątki). Lub niektóre kempingi letnie (zamknięte zimą). A nawet nieczynne lub zamknięte hotele w tych porach roku, które mogłyby znaleźć nowe sezonowe powołanie ...

Pomysł posiadania infrastruktury jest interesujący, ponieważ mogą wtedy być ochotnicy, którzy będą pilnować zboża (bezpieczeństwo, spokój, w razie potrzeby wymaga pomocy, zgodność z zasadami obowiązującymi w obozie! Bezpieczeństwo itp.)

Pomysł umieszczenia tego w wymiarze pasującym do miejsca parkingowego jest interesujący, zwłaszcza, że ​​możemy postawić ten dom na 4 palach (na przykład 4 przyspawane IPN + przykręcone do podwozia kontenera dobry). Problem, żadna infrastruktura nie jest dostępna na parkingu, mogą być skargi od sąsiadów i deprecjacja na regularnie zaparkowanych pojazdach, nawet jeśli nie pochodzą one od osób bezdomnych, zostaną natychmiast wyróżnione.

I nie jestem pewien, czy osoba bezdomna osiągnie poziom odpowiedzialności wystarczający do zarządzania własnym domem, który zostanie mu udostępniony. Ci ludzie potrzebują stałej pomocy (stąd wypadki, które znamy, kiedy są zmuszeni do samodzielnej walki: pożary, hipotermia, alkohol, narkotyki, a nawet przemoc zewnętrzna spowodowana nadzwyczajnym zachowaniem, bez nawet liczyć kradzieże, a nawet ataki fizyczne!) Są inni, którzy muszą zmierzyć się z polem wyzwań i tak wieloma innymi sprawami, wszystkie bardziej heterogeniczne od siebie.

Powiedzmy, że aby nie musieć ponownie uczyć się wszystkich wymagań wstępnych do zarządzania tego rodzaju projektem, być może zaoszczędziłby czas na skontaktowanie się z usługami, które już się nim zajmują, będą mogli rzucić nieco światła na trudności, które można napotkać, a także odkryć obowiązki prawne, przed którymi należy się starać, aby nie narażać się na trudności jako inicjator!

Fajny projekt, który oczywiście należy zasalutować wielkim kapeluszem! Obraz tyle, ile potrzeba duszy, aby o tym pomyśleć, zaplanować ją i osiągnąć pożądany rezultat! Czapka Le_Juste.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/12/14, 07:07

Bonjour à tous,
+ 1 za inteligentne odpowiedzi,
Zacznę od pytania rady lokalnych służb społecznych.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Produkcja domu przetrwania (SDF)




przez 1360 » 06/12/14, 09:19

Witam,

lejustemilieu napisał: Oto mój ostatni pomysł:
Zbuduj przestrzeń przeżycia dla osób bezdomnych
Główną ideą jest skorzystanie z parkingu samochodowego, aby umieścić ten dom.
drugim pomysłem jest to, że ten dom powinien zmieścić się w przyczepie. (historia łatwego przenoszenia)

Trzeci pomysł: zrób te ładne domy, zobacz identyczne .....

Nie chcę majstrować, chcę „dobrze zrobionego” miejsca do przetrwania ....

ale musimy pamiętać o głównym pomyśle, jakim jest przenośny moduł przetrwania, który zastępuje miejsce parkingowe.


To, o czym myślisz, już istnieje, nazywa się karawaną! Przypuszczam, że twój projekt opiera się na (bardzo) ograniczonym budżecie, ale istnieją niedrogie używane przyczepy kempingowe, które będą miały tę zaletę, że zostały już zatwierdzone do użytku drogowego, co ułatwi podróż.




lejustemilieu napisał: Dałem pieniądze Cyganowi (nigdy więcej).


:D

Granie w Saint-Bernarda jest dobre, ale wkładanie palców do gniazdka boli !!! Nigdy tego nie rób Obraz

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/12/14, 10:55

Jako prosta, wydajna, szybka i niedroga obudowa dla SDF, ale nie to, moim zdaniem, jest bardzo interesujący utwór: przyczepy kempingowe, które zostaną złomowane.

Kilka lat temu zaparkowałem swoje konie w odizolowanych miejscach, na pożyczonych mi polach i gdzie trudno było przechowywać żywność chronioną przed wiatrem, deszczem i wilgocią (pasze, zboża , granulki itp.). Miałem pomysł, aby przejść się po lokalnych kempingach i zapytać, czy nie mają jednej lub więcej przyczep kempingowych, które obciążałyby ich do przechowywania żywności: są ich setki, które nie są już używane i które są złomowane, a które zostały mi dane!

Większość kempingów, z którymi się skontaktowałem, są szczególnie zainteresowane, ponieważ płacą za każde usunięcie. Ogólnie rzecz biorąc, to właściciel przyczepy kempingowej, klient kempingu, ponosi ten koszt przeprowadzki, a jest on dość drogi: około 500 € za przeprowadzkę. Bezpłatne pozbycie się karawany jest więc interesujące dla kempingu, który jest gestem dla jego klienta i właściciela, który nic nie płaci.

Generalnie zdarza się, że: zagraniczni turyści (angielski, niemiecki, holenderski, ...), nawet francuscy, są wiernymi klientami kempingowymi i pozostawiają swoją przyczepę kempingową na miejscu przez cały rok, aby uzyskać bardzo niski czynsz. Pewnego lata przybywają z nową, bardziej nowoczesną, wygodniejszą, większą przyczepą i proszą kemping, aby pozbył się starej.

Niektóre kempingi dzwonią do mnie pod koniec sezonu, aby zaoferować przyjście i zebranie niektórych, które muszą wyjść przed przerwą.

Najbardziej uszkodzone przekształciłem w przyczepy (uwaga, demontaż przyczepy kempingowej to gazownia, jest wszystko: tworzywa sztuczne, metale, wełna szklana, styropian, drewno, szkło, a czasem nawet azbest lub materiały radioaktywne : niektóre stare zagraniczne czujniki dymu!)

Przekazałem dziesiątki przyczep kempingowych, zwłaszcza stowarzyszeniom, przyjaciołom, ośrodkom jeździeckim (domom stażystów na miejscu) lub potrzebującym. Kiedy zamieściłem ogłoszenie na LBC i karawana wyjechała w ciągu godziny!

Uświadomiłem sobie, że wielu wnioskodawców (studenci, niepewni pracownicy, bezdomni) to ludzie, którzy przez cały rok mieszkali na kempingach, wolnych działkach lub na prywatnych gruntach pozostawionych do ich dyspozycji.

Na kempingach, które pozbywają się przyczep kempingowych, jest także wiele osób, które mają przyczepę kempingową w swoim ogrodzie i oferują ją każdemu, kto ją odbierze. Niedawno w moim mieście zamknięto kemping: kilkadziesiąt przyczep kempingowych i przyczep stacjonarnych znalazło się na pustej działce, zanim zostało zniszczone i ewakuowane.

Dziwi mnie, że ten tor nigdy nie był wykorzystywany przez stowarzyszenia lub służby społeczne poszukujące rozwiązań w zakresie zakwaterowania w nagłych wypadkach, ani nawet że służby państwowe nie są bardziej zaniepokojone zniszczeniem tych potencjalnie przyczep kempingowych bardzo zanieczyszczający.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 06/12/14, 11:36

Tak, zaczynając od tego, co już istnieje, jest to dobry trop (rzadko badany przez instytucje, które mają obsesję na punkcie standardów i wolą bardziej prestiżowe projekty).

Za to czego się boisz Obamot, ryzyko, że te tymczasowe rozwiązania przeciągną się i że konieczne będzie dobrowolne podejście do wyjścia z niepewności, powinieneś wiedzieć, że znaczna część tej populacji cierpi na zaburzenia psychiczne (przyczynę lub konsekwencję), które stanowią znaczną część ta nadzieja iluzoryczna.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235