Świat po koronawirusie

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Świat po koronawirusie




przez Christophe » 21/03/20, 01:58

Temat, o którym nie myślałem tak wcześnie ... niektórzy przewidywali: https://www.atlantico.fr/decryptage/358 ... -alexandre

GENERALIZOWANA UPADEK BANKOWY
Zmienić model po Covid-19… czy zmienić tych, którzy rządzą Francją od 30 lat?

W obliczu kryzysu i uwięzienia Coronavirusa coraz więcej Francuzów wydaje się kwestionować system liberalny, system kapitalistyczny naszej demokracji. Czy bankructwo modelu jest główną przyczyną tej nieufności? Czy odpowiedzialna jest klasa polityczna?
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Po koronawirusie




przez Janic » 21/03/20, 07:23

do odwołania, wirusy nie mają etykiety politycznej. To prawdziwa demokracja, każdy bez wyjątku może z niej skorzystać! To jest nawet darmowe! 8)
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Po koronawirusie




przez Forhorse » 21/03/20, 07:36

Mam nadzieję, że nic się nie zmieni, aw każdym razie nie dogłębnie (nawet jeśli to prawda, że ​​będzie to okazja), ponieważ podpisałem nowy samochód tuż przed rozpoczęciem powstrzymywania. Jeśli wszystko złamie mi twarz, nie wiem, jak mam to zrobić ...
0 x
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Po koronawirusie




przez Eric DUPONT » 21/03/20, 07:44

Po COVID19 jest CO2, a potem koniec świata.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6514
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Po koronawirusie




przez Macro » 21/03/20, 07:52

Przed końcem świata ... Myślę, że rzeczywiście zmienimy nasz model i że wybuchnie nacjonalizm w Europie (cóż, co z niego pozostanie) ...

Naucz się unosić wysoko rękę podczas uprawiania sportu w domu ....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Po koronawirusie




przez Janic » 21/03/20, 08:14

Naucz się unosić wysoko rękę podczas uprawiania sportu w domu ....
środkowy palec uniesiony i inne palce złożone? : Chichot:
Nie mniej niż 8 osób na tej stronie dla tego wirusa, będzie przynajmniej zajęte i nadal będzie zajmowało ograniczoną liczbę. :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Po koronawirusie




przez izentrop » 21/03/20, 08:32

Christophe napisał:W obliczu kryzysu i uwięzienia Coronavirusa coraz więcej Francuzów wydaje się kwestionować system liberalny, system kapitalistyczny naszej demokracji. Czy bankructwo modelu jest główną przyczyną tej nieufności? Czy odpowiedzialna jest klasa polityczna?
Doskonały artykuł z ciekawymi odpowiedziami:

O naszej reakcji na epidemię
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia grypa z 1957 r. Zabiła dwa miliony. Wydaje się, że Francja poniosła dziesiątki tysięcy zgonów, ale nie było żadnego ograniczenia ani dystansu. Konsekwencje gospodarcze były prawie zerowe: kontynuowaliśmy przygotowania do otwarcia Wspólnego Rynku Europy w dniu 7 w 1958 r. Gazety tamtych czasów nie mówiły wiele o tej masakrze. W niektórych krajach, takich jak Szwecja, widzimy zdjęcia ogromnych hangarów, w których zaparkowano ludzi, ponieważ szpitale były bardzo nasycone.
Chińscy naukowcy zsekwencjonowali genom koronawirusa siedem dni po pierwszych przypadkach: to ogromny wyczyn.
Może nawet przed obejrzeniem artykułu przez AIMSIB : Twisted:

W przeciwieństwie do tego, co często się powtarza
Kapitalizm jest systemem gospodarczym opartym na prywatnej własności środków produkcji i akumulacji kapitału. Nie jest ani ideologia, ani doktryna, w przeciwieństwie na przykład do socjalizmu. Jest to praktyka biznesowa.

Obecny kryzys niesłusznie nazywany jest „kryzysem kapitalizmu” i / lub można go przypisać liberalizmowi: współczesna era nie jest ani liberalna, ani kapitalistyczna w sensie „kapitalizmu wolnego rynku”. Gospodarka nie jest stała i niezmienna, globalizacja giełd stworzyła nowe zasady, firmy dostosowują się lub znikają. Tylko państwo się nie dostosowuje. W rzeczywistości mamy do czynienia z kryzysem modelu organizacji państwa, który nie dostosowuje się do ewolucji świata. Ten kryzys to interwencjonizm państwowy.
Oczywiste jest, że wpisywanie długu za każdym razem, gdy jedna kategoria ludności krzyczy głośniej niż inna, nie może trwać w nieskończoność ...

Zatrzymuję się tam
Makro napisał:Przed końcem świata ... Myślę, że rzeczywiście zmienimy nasz model i że będziemy mieli skok w nacjonalizmie w Europie
Jest to najgorsza rzecz do zrobienia, ale tak naprawdę wszyscy głoszą dla swojej parafii i chcą, aby jego część ciasta była jak gdyby
nie zdawałem sobie sprawy, że jest zmniejszona jak skóra smutku ... Rozumiem siebie :|
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Po koronawirusie




przez Ahmed » 21/03/20, 09:04

Kapitalizm jest systemem gospodarczym opartym na prywatnej własności środków produkcji i akumulacji kapitału. Nie jest to ani ideologia, ani doktryna, w przeciwieństwie na przykład do socjalizmu. To praktyka biznesowa.

Ale oczywiście ... : Lol:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Po koronawirusie




przez ABC2019 » 21/03/20, 09:30

Całkiem celowe jest powiązanie polityki z koronawirusem. Jeśli coś trzeba zmienić, jest to reakcja zdrowotna na nową epidemię. Reszta to wybory polityczne, które nie zależą od Covida-19
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Po koronawirusie




przez izentrop » 21/03/20, 09:38

ABC2019 napisał:Całkiem celowe jest powiązanie polityki z koronawirusem. Jeśli coś trzeba zmienić, jest to reakcja zdrowotna na nową epidemię. Reszta to wybory polityczne, które nie zależą od Covida-19
Jest to jednak faktem przy wyborze zabezpieczenia i ekonomii. :zaszokować: Poznałem cię tam z twoimi małymi zdaniami do podrapania. : Mrgreen:

Ahmed, to fakt : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231