Niebezpieczeństwo związane z Facebookiem i (a) sieciami społecznościowymi

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Niebezpieczeństwo związane z Facebookiem i (a) sieciami społecznościowymi




przez Christophe » 04/12/08, 21:33

Dobry reportaż na Facebooku został właśnie wyemitowany w Envoyé Spécial. To niesamowite, jak naiwni mogą być ludzie, rejestrując się i uczestnicząc w takich witrynach... Zwykle krzyczymy o „nadużyciach” Google, ale Facebook to Google^10!

Halucynacyjny fragment: były członek, który miał dość, poprosił o usunięcie. Po 6 miesiącach „procedur” (raport nie precyzuje, czy postępowanie sądowe) otrzymuje dokument oznaczony jako „Poufne” ze 170 stronami dotyczącymi jego życia prywatnego: zdjęcie, czat, e-mail… Krótko mówiąc, wszystko, co powiedział lub umieścił na stronie w tym czy innym czasie, zostało zapisane w jednym pliku… Oszałamiające…

Kilka morderstw też już miało miejsce za sprawą facebooka...

Krótko mówiąc, unikaj lub uciekaj!

Planeta Facebooka Raport autorstwa Jérémie Drieu i Matthieu Birdena

"Jesteś na Facebooku?" : pytanie w formie okrzyku bojowego dla całej planety... Ze 150 milionami użytkowników na całym świecie i ponad 4 milionami we Francji, Facebook stał się fenomenem społecznym. Ta witryna społecznościowa pozwala stworzyć wokół siebie prawdziwą społeczność, aby rozmawiać ze znajomymi, znajdować przyjaciół z dzieciństwa, dzielić się zdjęciami, plotkować i wiele innych rzeczy. W ciągu zaledwie dwóch lat strona zrewolucjonizowała sposób komunikacji, taki jak telefon komórkowy czy poczta elektroniczna w swoim czasie. Za tym sukcesem stoi młody człowiek, Mark Zuckerberg, który w wieku 24 lat został miliarderem i który wpadł na ten genialny pomysł w swoim pokoju studenckim na kampusie prestiżowego Uniwersytetu Harvarda. Dziś nawet Barack Obama przyjął go do kampanii i został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Specjalny wysłannik stworzył profil na Facebooku, aby spróbować zrozumieć, co wyjaśnia entuzjazm wokół witryny, ale także zagrożenia dla prywatności wszystkich.


Prawdopodobnie dostępne w Streamie w ciągu najbliższych kilku dni:
http://envoye-special.france2.fr/index- ... brique=686

Aby zobaczyć!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/12/08, 21:48

Uh zapomniałem: czy są tu ludzie, którzy są na fessebooku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 05/12/08, 08:49

Facebook to naprawdę oszustwo!

Jakbyś mógł afiszować się ze swoim życiem prywatnym na oczach całego świata bez żadnych problemów... : Evil:

Poważnie, czy poszedłbyś na środek publicznego placu, aby wszystkim opowiedzieć swoje małe życie???
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/12/08, 10:09

Cóż, facebook i youtube (i ich odpowiedniki) grają mniej więcej na tym samym poziomie psychologicznym: pragnienie bycia widzianym w cyberświecie = duma

Im więcej masz przyjaciół, im więcej oglądasz filmów/zdjęć, tym jesteś szczęśliwszy… ale to wciąż liczba, która ostatecznie daje ci co?

Cóż, przyznaję, że na pewno sprzyja kontaktom międzyludzkim... w ich dobrych, ale i złych aspektach... A subskrybenci facebooka wydają się być na tyle naiwni, żeby to ignorować...
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 05/12/08, 10:11

niekoniecznie jest też lepszy niż wszystkie gry sieciowe, na które nie masz wpływu, prawda? (na przykład WOW)
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 05/12/08, 10:14

Preferuje kontakty wirtualne bardziej niż kontakty ludzkie.
Co więcej, kiedy kontakt staje się rzeczywisty, często staje się bardzo gwałtowny, ponieważ mamy tendencję do idealizowania tej osoby, a potem często kończy się to rozczarowaniem…

Wreszcie, wszystkie te rzeczy, to fuj kupa!!!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 05/12/08, 10:27

O, spojrzałem...

Podobały mi się 2 15-latki, które paliły, kręciły się i publikowały swoje kobiece atuty... Trochę więcej wysiłku i chodnik niedaleko, młode dziewczyny...

Niebezpieczeństwem jest nerwica, która nie jest wirtualna. To rodzaj drugiego życia, które paradoksalnie przecina świat.

Zgromadzenie 500 osób, które bawiły się posągami... Jaki interes? Ci ludzie przybyli, nie znając się ani nie rozmawiając ze sobą, i wyszli podobnie.

W przeciwnym razie widzieliśmy, że Facebook jest przede wszystkim wykorzystywany przez reklamy i ogólne informacje...


: Chichot: Nie ma to nic wspólnego z debatą, ale... Dla faceta, który chciałby trafić do sieci...

kaucja www.fac-ebook.com sprzedawać książki studentom, którzy bez przerwy wchodzą na facebooka w celu innym niż czytanie książek... : Chichot:

Ktoś już o tym pomyślał :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/12/08, 10:33

renaud67 napisał:niekoniecznie jest też lepszy niż wszystkie gry sieciowe, na które nie masz wpływu, prawda? (na przykład WOW)


Cóż, w innym życiu dużo grałem w CounterStrike w latach 1999-2004... i kilka innych gier sieciowych. Oto, co z niego biorę:
a) Można łatwo wpaść w pułapkę i spędzić tam godziny (na przykład 12-letnie dziecko nie ma takiej siły psychicznej, jaką miałem w wieku 20 lat)

b) W swoim klanie spotykasz pewnego ducha koleżeństwa, który jest naprawdę doskonały (wdrożenie taktyk przygotowawczych, mikrofon, forum...). Zawsze bylam z facetami po 30tce byla fajna atmosfera. Och, w każdym razie, dobrze się bawiliśmy

c) Ale w jaki sposób ostatecznie wpłynęło to na moje życie prywatne (oczywiście poza „utraconym” czasem)? Miałem IP, numer identyfikacyjny (antypiracki) i pseudonim. Jedyne informacje, które możesz zebrać, to dość dokładne statystyki (spędzony czas, wyniki, zgony, ulubiona broń...)... Niewiele z tego może być wykorzystane przez innych...

Dla Wow jest trochę gorzej na poziomie adict...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/12/08, 10:35

Remundo napisał:kaucja www.fac-ebook.com sprzedawać książki studentom, którzy bez przerwy wchodzą na facebooka w celu innym niż czytanie książek... : Chichot:

Ktoś już o tym pomyślał :D


Cóż, najwyraźniej jest zajęty...

Inaczej pomyślałem www.fessebook.com który jest również wzięty hihihihihi idź zobaczyć!

Swoją drogą, głupie pytanie: czy Mark Zuckerberg, jej założyciel, jest na Facebooku? To samo pytanie do ich pracowników, którzy naprawdę wiedzą, co się dzieje z wiadomościami?
Obraz

Ultra-targetowana reklama jest tym, co od razu przychodzi na myśl i jest wierzchołkiem góry lodowej, i na koniec uważam, że ta kwestia jest pozytywna: zmniejszy „marnotrawstwo reklamowe”…

Co do reszty: uważaj...

Podobał mi się wywiad z inżynierem z Facebooka, który powiedział w istocie: „Swobodnie zbieramy informacje o twoim życiu prywatnym, co jest tolerowane w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli rząd chce zajrzeć do naszej bazy danych, będzie musiał podjąć kroki prawne”.

Innymi słowy: nie róbcie nam tego, co my robimy innym!

Niegrzeczne, prawda?
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 12 / 08, 10: 41, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 05/12/08, 10:37

Zawsze są to historie o seksie : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx, sicetaitsimple i goście 377