Być sędzią we Francji...

filozoficzne debaty i firm.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Być sędzią we Francji...




przez phil59 » 23/11/22, 21:16

Zgodnie z tym, w co „wierzyłem lub nie”, nawet we Francji, aby być sędzią, nie trzeba mieć specjalnej wiedzy prawniczej, ale raczej dobrą wiedzę ogólną, dobrą otwartość umysłu, dobrą znajomość prawa prawa...

Co o tym sądzisz?

Myślę sobie, coś głupiego...

Wiele nowoczesnych pojazdów zgłasza przekroczenie białej linii lub niewłaściwe zarządzanie strefą jazdy, a wiele z nich, elektrycznych lub nie, jest podłączonych do serwera...

Stamtąd możliwe byłoby egzekwowanie „kodeksu”, „głupio i podle”, a każde odstępstwo można by zwerbalizować.

Mały przykład, ponieważ mając tylko pojazd, moglibyśmy opodatkować tego samego kierowcę kilka razy dziennie. To, co może być, zostało już zrobione w innych proporcjach, niekoniecznie będąc tym, co nazywa się „publicznym zagrożeniem” dla innych.

Czy konieczne jest egzekwowanie prawa za wszelką cenę i stawianie bez analizy maszyny, która wydaje bez względu na to, czy jest winny, czy nie, czy też stawianie człowieka ze wszystkimi jego wadami, wadami, uprzedzeniami, a ponadto człowiekiem, aby ocenić sytuację?

Szokujące, tak, to na pewno.

Czy zakładamy, że linia prosta jest najkrótszą drogą, zapominając o wszystkich „dziurach”, które mogą być, czy też możemy trochę zobaczyć, aby zrobić pewne objazdy i nie wpaść we wszystkie dziury?

Nie wiem, ale przynajmniej mieszanka może być rozwiązaniem, czy nie?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Być sędzią we Francji...




przez jean.caissepas » 23/11/22, 22:17

Mój kuzyn studiował prawo ponad 30 lat temu, aby zostać sędzią.

Z dostępnych miejsc w konkursie 80% było zarezerwowanych dla synów sędziów....

Najwyraźniej kolejna mafia…

Nie udało im się i zajęli się czymś innym, bo zawód prawnika jej nie interesował.
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Być sędzią we Francji...




przez phil59 » 23/11/22, 22:25

Teraz pewnie dużo mniej, ale tak jest łatwiej.

A przygotowania do zawodów w Bordeaux są trochę... specjalne, powiedzmy.

Ale nie jest to również miejsce godne pozazdroszczenia dla kogoś, kto bierze sobie swoją pracę do serca.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Być sędzią we Francji...




przez Christophe » 24/11/22, 09:09

phil59 napisał:Zgodnie z tym, w co „wierzyłem lub nie”, nawet we Francji, aby być sędzią, nie trzeba mieć specjalnej wiedzy prawniczej, ale raczej dobrą wiedzę ogólną, dobrą otwartość umysłu, dobrą znajomość prawa prawa...


Źle myślałeś...

Nie, po prostu trzeba iść do szkoły sądownictwa… dedykowanej najlepszym, którzy ukończyli wstępne studia prawnicze (licencjat, magister…)… więc jeśli musisz mieć „pewną wiedzę” prawniczą ... .
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Być sędzią we Francji...




przez phil59 » 24/11/22, 10:27

Aby przejść konkurencję, absolutnie nie.

Selekcja dokonywana jest na kulturę G, a otwartość, prawo jest tam bardzo mało.

W szkole sędziowskiej to inna historia, ale trzeba przejść przez konkurencję.

Rywalizacja, po „jeśli wszedłeś na kort”, możesz zdać wewnętrznie, z dość dużą skutecznością.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Być sędzią we Francji...




przez Christophe » 24/11/22, 11:48

Ach, a więc myślisz, że w szkole sądowniczej nie uczymy się prawa zgodnie z Twoim pierwszym przesłaniem powyżej? : Lol: : Lol: : Lol:

To prawda, że ​​w szkołach inżynierskich tak naprawdę nie uczymy się już mechaniki...
(Jestem jednym z ostatnich ocalałych! : Lol: : Lol: : Lol:)

ps: czy masz przykład konkursu, żebyśmy mogli... OCENIĆ dla siebie, ponieważ wygląda na to, że go widziałeś? : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Być sędzią we Francji...




przez phil59 » 24/11/22, 12:47

Mam jedno z moich dzieci, które ma tytuł magistra prawa, studiowało w Bordeaux, zawiozłem je tam raz czy dwa, kiedy skorzystałem z okazji, aby spędzić kilka dni w okolicy z żoną ...

Zobaczę się z nią w niedzielę, zapytam, czy ma jeszcze tematy.

Ale z tego, co mi powiedziała, jest pewne, że prawo, w końcu jej dogłębna wiedza, nie było czystym tematem.

Było, z grubsza mówiąc, około pięćdziesięciu dzieł kultury G, na których mogła się oprzeć, aby poprzeć „swoje słowa”.

Największy sukces odnieśli na przykład ludzie, którzy studiowali w Sciences-Po.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250