Kadafi: rozpoczęła się wojna z tyranią libijską ...

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Kadafi: rozpoczęła się wojna z tyranią libijską ...




przez Lietseu » 19/03/11, 15:55

Pozdrowienia dla wszystkich!

Kiedy zaczynam to pisać, Koalicja Wolnych Krajów rozpoczęła wojnę z dyktaturą przeciwko wariatowi, który przewodzi Libii.

Po tym zielonym świetle ONZ następuje natychmiastowe, choć późne, działanie.

Mając nadzieję, że ta akcja przyniesie oczekiwane efekty, a nie konsekwencją rozpoczęcia bezużytecznej i bratobójczej wojny więcej ...

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/03/11, 16:24

0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 19/03/11, 16:31

Twoim zdaniem Lietseu, czy wojna miałaby jakąkolwiek szansę (jeśli można tak powiedzieć!) na wypowiedzenie jej „dyktatury szaleńca” tylko po to, by chronić ludzi pragnących uzyskać dostęp do większej demokracji? :zmarszczyć brwi:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/03/11, 16:34

Uh jak na pitroule Ahmed? : Chichot:

Świat na żywo:
http://www.lemonde.fr/afrique/article/2 ... id=1481986
Mapa Libii:
http://www.lemonde.fr/afrique/infograph ... _3212.html

Przypomnienie głównych punktów deklaracji N. Sarkozy'ego:

* Francuskie samoloty zapobiegają nalotom na Bengazi
* Są gotowi interweniować przeciwko czołgom armii Kaddafiego
* Kaddafi może „nadal unikać najgorszego”, przestrzegając „niezwłocznie i bez zastrzeżeń” rezolucji ONZ
* „Drzwi do dyplomacji zostaną ponownie otwarte, gdy agresja ustanie”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/03/11, 16:43

Ahmed napisał:Twoim zdaniem Lietseu, czy wojna miałaby jakąkolwiek szansę (jeśli można tak powiedzieć!) na wypowiedzenie jej „dyktatury szaleńca” tylko po to, by chronić ludzi pragnących uzyskać dostęp do większej demokracji? :zmarszczyć brwi:


Niestety nie jestem tak naiwny, żeby naprawdę w to uwierzyć Ahmed!

Ale uważam, że czasy są zbyt trudne do zapisania: że po raz kolejny będziemy świadkami wojny pseudo wyzwolenia uciśnionego narodu ... itd.

To są pobożne życzenia i „marzenia” Nicolasa S .; moje są bardziej różowe niż jego, myślę ...

Na szczęście nie mam obowiązków męża stanu, ten, który biorę, jest dla mnie wystarczający i jest już bardzo trudny ...

Twoja opinia najbardziej mnie interesuje, jeśli mógłbyś się trochę rozwinąć, uszczęśliwiłbym cię, ponieważ twój długopis jest wyraźniejszy i bardziej ostry niż mój!

miauczeć :?
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/03/11, 16:48

Ważne wyjaśnienie, tak naprawdę nie chodzi o wojnę, ale o interwencję militarną ograniczoną do uderzeń na obrońców Kadafiego, atakujących samolotami i czołgami „rebeliantów”, którzy chcą odzyskać pewną wolność słowa i życia .

Wygląda na to, że nie ma mowy o oddziałach lądowych ...



meow
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 19/03/11, 16:50

Kiedy już nie jesteśmy w „pokoju”, bardzo trudno jest ustawić kursor między wojną domową, ludobójstwem i innymi dramatami uciśnionych narodów. Często rozluźnienie Organizacji Narodów Zjednoczonych prowadzi do masakr. Pamiętajmy o Sebrenicy, Ruandzie, a nawet Iraku… Widzieliśmy, że „obowiązek ingerencji”, drogi dr Kouchnerowi, szybko osiągnął granice.

Oto klasyczne pułapki, w które wpada większość „zachodnich demokratów”.

Oczywiście, każdy przestępca musi być postawiony przed sądami swojego kraju. Ale czy powinniśmy zmuszać los „z zewnątrz” i za jaką cenę? Z jakich powodów ... nie mów mi, że to z powodu oleju!

To dobrze, ponieważ wszystko doprowadziłoby nas do zmiany nazwy Kadah, że nadszedł czas, aby się zastanawiać!

Widzimy to, co chcemy zobaczyć z naszym „pochodzeniem Demokratów” ... Ale co z ziemi? Mamy do czynienia ze społeczeństwem plemiennym ... Czy powinniśmy zatem zmusić przeznaczenie do demokracji? Zwłaszcza nie, ponieważ musimy pomyśleć o tym, co mielibyśmy prawo zrobić ... Dopóki nie wiemy, co się tam naprawdę dzieje.

Co byśmy powiedzieli, gdyby te plemienne społeczeństwa - poza tym pod wieloma względami bardzo szanujące naturę - zrobiły to samo z nami w odniesieniu do GMO, zafałszowanych olejów, spekulacji na giełdzie lub na przykład z czymś, co czasami przypomina fałszywy program demokracji, w której żyjemy? I sposób, w jaki zamieniamy kurtki na pytania ekonomiczno-geo-strategiczne (które należy rzucić).

Jedno jest pewne, to nie my decydujemy, ale Lybianie. A kiedy mówię po lybijsku, mam na myśli libów wszystkich pasów!
Wydaje mi się, że różne klany są wystarczająco duże, by wiedzieć, czy nadal chcą tego samego „reżimu” podziału władzy (jeśli władza jest nadal „dzielona”).

Z drugiej strony, jeśli niektórzy pytają, to tak, myślę, że dobrze byłoby pomóc im nie masakrować się nawzajem, ale bez interwencji wojskowej w polu z żołnierzami. A przede wszystkim uważajmy, aby nie dać się wykorzystać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 19/03/11, 17:09

Czekamy na jedno, a widzimy drugie, to szczęście forum :D

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale muszę coś dodać.
Dlatego sparafrazuję jednego z naszych byłych ministrów belgijskich (nazywanych „zębami królika”), pana Verhofstadta, który zachował szczerą mowę, mówiąc, że wstydził się pozwolić tej masakrze trwać, a zatem odwrócić sytuację w inny sposób:
jak moglibyśmy spojrzeć na siebie w lustrze, jeśli pozwolimy żądnemu krwi zabójcy pozwolić eksterminacji całej jego populacji, aby ugasić pragnienie władzy i dyktować populację, która cierpi z tego powodu?

Kto nadal ma wrażenie, że nasza demokracja żyje?

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 413
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 61




przez pogmatwać » 19/03/11, 17:12

Lietseu napisał:Wygląda na to, że nie ma mowy o oddziałach lądowych ...


Brak oddziałów na ziemi oznacza, że ​​Kaddafi może pozostać u władzy, przynajmniej w regionie Trypolisu przez pewien czas (bardzo długo).

Nie rozumiem, jak uratują wojnę, będziemy musieli uzbroić (powstańców), aby zachować równowagę, bałagan, który nieuchronnie się degeneruje, szczególnie w czasie dzielenia się ...
Widzę poważnie przeciętą Libię na pół, raczej postrzegam ten scenariusz jako powtórzenie Iraku, zaczną od stwierdzenia, że ​​Kadafi jest zagrożeniem dla całego Morza Śródziemnego (nie jest źle)
będą zmuszeni je zdobyć.


Kiedy mówię, NIE mają na myśli powstańców ... :D
A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 19/03/11, 17:22

Dziwne jest, że decydują się na strajki, a przypadkiem libijskie podziemie jest pełne ropy ...

Czy chcą uwolnić uciskanych ludzi czy czarne złoto?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 327