Efekt Dunninga-Krugera: błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Efekt Dunninga-Krugera: błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Christophe » 03/02/21, 13:20

Trzeci arkusz z serii psycho: efekt Dunninga-Krugera nadmiernej pewności siebie w twojej ... niekompetencji ... ale nadal potrzebujesz kilku podstaw, zanim będziesz mógł pokazać swoją niekompetencję ... : Chichot:

W rzeczywistości, bez bycia specjalistą (ups ...), myślę, że to właśnie ultrakrepidarianizm mediów (łącznie z siecią), który obecnie potępia Étienne Klein: sciences-et-technologies / etienne-klein-les-ingenieurs-szczerze-nie-słyszymy-ich-dużo-t16625.html

Ach tak, po weryfikacji strona Wiki odnosi się do Dunning-Kruger: https://fr.wikipedia.org/wiki/Ultracr%C3%A9pidarianisme (więc nie uprawiałem tam ultrakrepidarianizmu! : Mrgreen: )

We Francji słowo to pojawiałoby się od 2014 roku.

W latach 2019-2020 koncepcja odrodziła się wraz z pojawieniem się Covid-19, choroby początkowo mało znanej ogółowi społeczeństwa, ale szybko komentowanej z zapewnieniem wielu niespecjalistów, bogatych w opinie i nakazy. Fizyk i filozof nauki Étienne Klein w kilku pismach i wywiadach podkreślał tę naturalną, ale nasiloną w kontekście kryzysu zdrowotnego tendencję do mówienia o rzeczach, których się nie wie, często wprowadzając temat formułą: „Ja nie jestem lekarzem, ale myślę, że… ”. Przypomina, że ​​nastawienie poznawcze, które prowadzi najmniej wykwalifikowanych w danej dziedzinie do przeceniania ich kompetencji, zostało zbadane pod koniec XX wieku przez amerykańskich psychologów Davida Dunninga (w) i Justina Krugera. To odchylenie jest znane jako „efekt Dunninga-Krugera”.


.
DunningKruger.jpg (489.43 KiB) Obejrzane 5185 razy
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez eclectron » 03/02/21, 14:21

Na szczęście mamy tutaj Barenboim klimatu, fizyki, medycyny (to bardzo proste, wszystko! : Lol: ) podnosi poziom : Mrgreen:

Przepraszam za ten nadmiar optymizmu, jest tu tylko jeden Barenboim : Wink:
Wiemy, skąd pochodzi B jego pseudonimu ...
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Obamot » 03/02/21, 15:10

Nie wiem dlaczego ( : Twisted: ), ale byłem absolutnie pewien, że pojawi się nowy „wątek psy” ...

Dobrze byłoby sprecyzować, że „wątki psychiczne” są przydatne tylko dla tych, którzy je publikują lub którzy na nie odpowiadają, ale bez „kierowania” przez kogoś są bezużyteczne. Przeważają odruchy ochronne. Widzieliśmy go z tobą i Janicem, który mimo wszystko cię popierał i żeby następnie wystąpił przeciwko tobie, ale to było bezużyteczne. Każdy ma swój problematyczny abecadło, które cytujesz, też ma swoje, ja też nie uciekam ... Dlatego nie ma sensu odpowiadać mi Obraz

Nieumyślnie wskazałeś palcem na najważniejszy problem forum.

Christophe napisał:Trzeci arkusz z serii psycho web

Czy uważasz, że tworzenie tych wątków ma wartość konsultacji terapeutycznej? Mam nadzieję, że nie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Christophe » 03/02/21, 18:25

Obamot napisał:Nie wiem dlaczego ( : Twisted: ), ale byłem absolutnie pewien, że pojawi się nowy „wątek psy” ...


To zabawne !!!

Może gdybyś naprawdę przeczytał to, co piszą inni (a nie krzywo 1 z 3 słów), to rozwiałoby Twoje wątpliwości !! :zaszokować:

Bin tak Podałem, że w tym tygodniu będzie 6 plików ... 1 dziennie. : Chichot: .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Obamot » 03/02/21, 18:37

Ona nie jest „dobra” chodzi o to, że zostałeś poważnie osiągnięty człowieku!

Zatrzymaj je dla siebie eh, nawet jeśli to wszystko jest bardzo interesujące, zatrzymaj je dla siebie, tak jest lepiej.

Lub chcesz przekształcić część swojego forum w gabinecie psychiatrycznym? Obraz Nie wziąłbym udziału!

Niektórzy ludzie zajmowali się tym tematem kilka razy, ale wydaje się, że unikasz tego tematu. (ach nie, zakładasz `` buźki '' ...) : Lol:
Ostatnio edytowane przez Obamot 03 / 02 / 21, 18: 41, 1 edytowany raz.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez eclectron » 03/02/21, 18:41

Obamot napisał:Nie wiem dlaczego ( : Twisted: ), ale byłem absolutnie pewien, że pojawi się nowy „wątek psy” ...

Dobrze byłoby sprecyzować, że „wątki psychiczne” są przydatne tylko dla tych, którzy je publikują lub którzy na nie odpowiadają, ale bez „kierowania” przez kogoś są bezużyteczne. Przeważają odruchy ochronne. Widzieliśmy go z tobą i Janicem, który mimo wszystko cię popierał i żeby następnie wystąpił przeciwko tobie, ale to było bezużyteczne. Każdy ma swój problematyczny abecadło, które cytujesz, też ma swoje, ja też nie uciekam ... Dlatego nie ma sensu odpowiadać mi Obraz

Nieumyślnie wskazałeś palcem na najważniejszy problem forum.

Christophe napisał:Trzeci arkusz z serii psycho web

Czy uważasz, że tworzenie tych wątków ma wartość konsultacji terapeutycznej? Mam nadzieję, że nie.

Do kogo się zwracasz Christophe, albo ja, albo oboje, trudno to zrozumieć.
jeśli to moje, B nie było tym z ABC, ale z oBamot. : Wink:

Janic nigdy nie rozumiała, że ​​mówię o rzeczach, za które NIGDY nie twierdziłem. Osobiście poruszam temat.
To on z góry zakładał, że udaję „przebudzonego” lub „zbawiciela”, kiedy nie, donoszę o sprawach, które wciąż niewiele krążą w opinii publicznej, tak jak zrobiłby to dziennikarz.
Podobnie ABC (i Exnihilo) zakłada, że ​​jestem „zbawicielem” z podręcznikiem idealnego zrównoważonego życia pod klucz.
Nigdy tego nie twierdziłem, po prostu zamierzam o tym pomyśleć, o zamiarze uczestnictwa i skonfrontowaniu pomysłów z konstruktywnym celem. (Miałem : Mrgreen: ... widziałem rzeź ...)
Otrzymuję tylko destrukcyjną krytykę ... normalne odruchy ochronne niektórzy Boomer lub konformiści przeważają. "

Nie podoba mi się bycie napadanym na fałszywe procesy sądowe.
głupotą jest trwanie przy temacie fałszywego procesu. (fałszywy proces = zakładam, że twierdzę ...)

„Przeważają odruchy ochronne”. Oczywiście, i ja też od tego nie uciekam, zwłaszcza gdy wylatujesz za burtę.
Ten arkusz ma przynajmniej tę zaletę, że podnosi świadomość na temat własnego roszczenia i sprawia, że ​​ludzie myślą lub nie ...
Ostatnio edytowane przez eclectron 03 / 02 / 21, 18: 46, 2 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Obamot » 03/02/21, 18:44

Widzisz Christophe ... konsultacje są otwarte i chociaż raz zgadzam się z ABC.
Zgadza się z moją opinią w swojej logice.

Zatrzymuję się tam, gdzie wszyscy zrozumieli ...?
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez eclectron » 03/02/21, 18:48

Obamot napisał:Widzisz Christophe ... konsultacje są otwarte i chociaż raz zgadzam się z ABC.
Zgadza się z moją opinią w swojej logice.

Zatrzymuję się tam, gdzie wszyscy zrozumieli ...?

Nie rozumiem i proszę o wyjaśnienia.
czy planujesz pozostać w trybie „fałszywego tyłka”?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Christophe » 03/02/21, 18:53

Obamot napisał:Ona nie jest „dobra” chodzi o to, że zostałeś poważnie osiągnięty człowieku!


I poważnie trafiłeś w poprzeczkę ... znasz plik z wczoraj: społeczeństwo i filozofia / prawo-brandolini-lub-zasada-asymetrii-du-barratin-des-fake-news-t16737.html : Mrgreen:

Co za idiota wróciłeś do mnie od 2 tygodni przerwy (przepraszam, ale nie ma innego słowa ...) ... inni osądzą ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Efekt Dunninga-Krugera: Błąd zaufania do niekompetencji (ultraprepidarianizm)




przez Obamot » 03/02/21, 18:54

Nie czytałeś dobrze Eclectrona, czy on mówi o ABC ..?
eclectron napisał:[albo nie...
Ponieważ zmusisz mnie do odpowiedzi za mnie, będzie to „pas„Nie sprawia, że„ myśli ”, to intelektualna masturbacja.
Zapomniałeś przeczytać:

Obamot napisał:Dlatego nie ma sensu odpowiadać mi Obraz
... a zresztą pępkowie, najpierw zainteresowani, nic nie rozumieją. Zasadniczo wszyscy kierujecie się logiką „ofiarności” (odpowiadając, ja też nie powinienem : Mrgreen: ) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 289