Antropozofia wciąż aktualna

filozoficzne debaty i firm.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Antropozofia wciąż aktualna




przez izentrop » 13/03/19, 01:45

Nękanie sądowe przeciwko Grégoire Perra i nowy apel o darowizny
Opublikowany na 12 March 2019 przez gperra
https://www.okpal.com/soutenir-le-lance ... e-perra/#/

Drodzy przyjaciele, drodzy czytelnicy moich blogów,

Z przykrością informuję, że przeciwko mnie została złożona nowa skarga. Ta druga skarga w ciągu trzech miesięcy pochodzi od osoby należącej do ruchu szkół Steiner-Waldorf i Anthroposophy. Jest nawet osobą wysoko w tych szeregach. Jest ona reprezentowana, jakby przypadkiem, przez tego samego prawnika, co antropozoficznych lekarzy, którzy apelują do mnie o zniewagę i zniesławienie, zgodnie z moim artykułem: „Moje doświadczenie z medycyną antropozoficzną”. https://veritesteiner.wordpress.com/201 ... -aux-dons/

Gorący temat tutaj. Ostatni został zamknięty Firma i-Filozofia / wpływy-from-antropozofia dzisiaj-hui-t14731-130.html

Ponieważ jest to duży biznes pieniężny oparty na łatwowierności, nie rozumiem, dlaczego o tym nie mówić.
https://anthroposophie.fr/
https://www.weleda.fr/qualite-et-fabric ... posophique
https://eliant.eu/fr/contact/partenaire ... rnational/
https://www.liberation.fr/checknews/201 ... te_1688775
Obraz
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez izentrop » 17/05/20, 01:35

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez GuyGadebois » 17/05/20, 12:31

Dziękuję mistrzowi rolnictwa chemicznego i GMO za to, że podjąłeś prawie niezdrową opiekę nad odkręceniem czegoś, czego nie rozumie, z ilustracjami tak pustymi jak jego paranoiczny mózg.
Ps: Zanim włożysz go z powrotem na dywan: Jemioła jest uznanym lekiem przeciwnowotworowym. Ach, a raport Arte zaczyna się źle: jeśli rzeczywiście nauczyciel podąża za dziećmi w wieku do 14 lat, jest między innymi ich głównym nauczycielem. Co do drugiego idioty (Grégoire Pera prawdziwy oszust), który wzywa darowizny do zapłaty za przegrany proces, pozwól mu odejść i zobaczyć siebie i swoje kłamstwa. : Mrgreen:


Dotknięcie seksualne nieletniego
Aby zrozumieć pochodzenie podejścia Grégoire'a Perry, wróćmy do 2007 roku, roku jego rezygnacji ze szkoły Steiner-Waldorf w Chatou. Prawdziwy powód jego odejścia (który w rzeczywistości jest zwolnieniem zamaskowanym jako rezygnacja) dotyczy szeregu problematycznych zachowań z jego strony. Zgodnie z naszymi informacjami zdarzało się na przykład, że spychał swoich uczniów przeciwko ich rodzicom i, regularnie, przeciwko swoim kolegom. Organizował także liczne wyjazdy, podczas których czasami przedstawiał swoim studentom antropozofię. Osoba w tym czasie opisała go jako „prawdziwego guru, jedynego, którego spotkałem w środowisku antropozoficznym”. Ale jest gorzej.
W oficjalnym dokumencie, którego kopię udało nam się uzyskać, Mathilde Quétineau, była uczennica swojej klasy, która w chwili faktów miała 17 lat, opisuje, że doznała seksualnego dotknięcia Grégoire Perra podczas wycieczki szkolnej w Musée d'Orsay w listopadzie 2006 r. Jego budujące świadectwo zostało zarejestrowane w 2013 r. podczas procesu wniesionego przez Federację Szkół Steiner-Waldorf. Oto fragment: „… ręką (Grégoire Perra, nes) zaczął głaskać moje udo (sic). Zupełnie spetryfikowany i nie mogąc zareagować, początkowo byłem całkowicie sparaliżowany. Musiałem zebrać całą swoją siłę umysłową, aby odważyć się zmienić pozycję, aby odwieść go od kontynuowania pieszczot. Ale pomimo mojej wyraźnej odmowy wyrażonej tym ruchem, tym razem cofnął ręce. Zniosłem jego dotyk, który przeszedł od mojej pachwiny do kolana w wyraźnie seksualny sposób. Jeszcze kilka razy zmieniałem pozycję, ale on także przeniósł się, aby dostosować się i kontynuować swoje pieszczoty. W tym momencie modliłem się, aby ktoś interweniował. „

Kilka dni później dziewczyna zwierza się swojemu przyjacielowi. Opowiada o tym rodzicom, którzy ostrzegają dyrektora szkoły. Mathilde Quétineau pisze, że „byłem bardzo poruszony pewnością, jaką nauczyciele Perceval (szkoła Steiner-Waldorf w Chatou, nes) dali mi do donosu i reagowaniem na ich procedury administracyjne. „W liście z 27 marca 2007 r. Skierowanym do jego ucznia Grégoire Perra uznaje swoją winę i przeprasza:„ Musisz wiedzieć, że teraz w pełni rozumiem dwuznaczny i agresywny charakter moich działań i że będę gotowi rozpoznać je przed (sic) Sprawiedliwością, jeśli Ty lub Twoi rodzice chcieliby złożyć skargę. „Później nadal pisze:„ Powiem ci po prostu: jestem chory. To nie jest nowe. Myślę, że mam głęboką nerwicę lub coś w tym rodzaju. Mniej poważne, ale podobne zdarzenia, które powinny mnie ostrzec, zaczęły mnie uświadamiać. Dodaje, że zaczął konsultować się z psychoanalitykiem, aby „poprawić się”.

https://www.redacteur-independant.ch/20 ... ire-perra/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez izentrop » 17/05/20, 22:42

GuyGadebois napisał:Jemioła jest lekiem przeciwnowotworowym
Co to ma wspólnego z kapustą? ... Ach! w rzeczy samej
Geneza obecnego użycia jemioły sięga Rudolfa Steinera, filozofa. Urodzony w Chorwacji i ukończył filozofię. Urodził się w teorii antropozoficznej (12), inspirowanej innymi filozofami, takimi jak Goethe.

Według Bramly Serge, pisarza, ruch ten ma na celu połączenie duchowych myśli człowieka z metodą naukową (13). W swojej książce Rudolf Steiner, Prorok nowego człowieka stwierdza: „Ojciec antropozofii miał misję: zjednoczyć naukę i religię. (13). Stąd rozbieżność między lekami alopatycznymi i antropozoficznymi, które różnią się głównie w jednym punkcie: dla lekarzy antropozoficznych dobre samopoczucie pacjenta jest równie ważne jak choroba. Aby wyleczyć pacjenta, należy zmaksymalizować jego komfort, aby uzyskać optymalne wyniki leczenia. Musimy zatem rozważać człowieka jako całość, duchowość, duszę i ciało.

Medycyna antropozoficzna wpisuje się zatem w tradycyjną medycynę, włączając idee Steinera (14).
Następnie, co cytujesz, prawdopodobnie oszczerstwo. Stawką są wielkie interesy, jak wyjaśniono na filmie.
GuyGadebois napisał:przegrany proces
Możliwe jest, że jeden człowiek stanie przed takim zaufaniem.

W każdym razie Steiner bardzo sprytnie przekazywał religię dla nauki.
Doktryna New Age stworzona od podstaw z elementów, które działają w innych religiach. Skuteczna gloubi-boulga, ponieważ nawet dziś ta mgławica wciąż się rozwija.

Napisałeś, że twój dziadek pochodził z Demeter ... https://www.demeter.fr/biodynamie/
Wierzyć, że nadal masz interesy, biorąc pod uwagę zjadliwość, którą włożyłeś w ich obronę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez GuyGadebois » 17/05/20, 23:59

Ponieważ zrozumiałeś, o czym mówiłem w odniesieniu do jemioły (rozmawiałeś o tym szeroko w swoim poprzednim zgniłym uzależnionym temacie, który został zamknięty), rzeczywiście Weleda dobrze sprzedał produkt oparty na tej roślinie do celów przeciwnowotworowych . Ale to nie jedyny.
Wyciągi z jemioły (album Viscum) były stosowane jako suplementy w leczeniu raka od początku XX wieku. Kilka wyciągów z komercyjnie dostępnej rośliny jemioły (ANOBAViscum®, Cephalektin®, Eurixor®, Helixor®, Iscador®, Isorel®, Lekinol®) testuje się w badaniach klinicznych. Te wyciągi są zawsze z jemioły europejskiej. Jemioła amerykańska służy wyłącznie do celów dekoracyjnych.

https://www.cancer.be/complementsalimentaires/20471
oraz:
https://hal.sorbonne-universite.fr/hal- ... Viscum.pdf
Lub (losowo):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?Db= ... d_RVDocSum
Co do reszty, nie widzę w imię tego, co można by orzec, że ta filozofia czy religia, która nie jest ani wojownicza, ani prozelita, która jest ekologiczna i prawie niewidoczna, powinna cierpieć gniew tego, kim jest. Nikt nie może winić antropozofów za udział w świętych wojnach, „konkwistach” i innych krucjatach w imieniu jakiegokolwiek Boga, ani za zmasakrowanie lub zniszczenie biotopów, ani za zmuszanie dzieci do robienia trampek. ...
Ps: Mój dziadek nie był antropozofem, ale prawosławnym z kościoła ormiańskiego.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez Exnihiloest » 18/05/20, 18:19

W antropozji nie ma nic więcej do zrozumienia niż w hieroskopii. Nie dziwi mnie, że reakcyjni kantorzy anty-chemiczni, przeciw GMO lub przeciw szczepionkom mogą uwierzyć, że przyniosłoby to efekty operacyjne wynikające z tej pseudonaukowej nauki, z wyjątkiem placebo na łatwowiernych oświeconych i pozbawionych magiczny świat.
Ostatnio edytowane przez Exnihiloest 18 / 05 / 20, 18: 28, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez GuyGadebois » 18/05/20, 18:26

Exnihiloest napisał:Nie ma już nic do zrozumienia antropoza ...

Zacznij rozumieć andropauzy, już zobaczymy.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez Exnihiloest » 18/05/20, 18:29

Fakt, że ci sekciarze nie rozpoczęli wojny religijnej, nie usuwa ich w żaden sposób. Nadal jest to kryminalny obskurantyzm, ponieważ ryzyko odciągnięcia pacjentów od prawdziwej medycyny, jak pokazano w aktach Quebecu z Press Press, Exemple.
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez GuyGadebois » 18/05/20, 18:36

Exnihiloest napisał:Fakt, że ci sekciarze nie rozpoczęli wojny religijnej, nie usuwa ich w żaden sposób. Nadal jest to kryminalny obskurantyzm, ponieważ ryzyko odciągnięcia pacjentów od prawdziwej medycyny, jak pokazano w aktach Quebecu z Press Press, Exemple.

Jeśli nie zachęcają do szczepień, pozostawiają ludziom swobodę wyboru (na szczęście!). Jak w niektórych krajach *, które według ciebie byłyby nieczystymi kryminalistami, ponieważ nie ma obowiązku szczepienia niemowląt ... AH LES SALAUDS !!! Wszyscy antropozofowie, lewacy, ekolodzy i przeciw postępom. : Mrgreen:

* Niemcy, Austria, Cypr, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Holandia, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Antropozofia wciąż aktualna




przez Exnihiloest » 18/05/20, 19:11

GuyGadebois napisał:...
Jeśli nie zachęcają do szczepień, pozostawiają ludziom swobodę wyboru (na szczęście!). Jak w niektórych krajach *, które według ciebie byłyby nieczystymi kryminalistami, ponieważ nie ma obowiązku szczepienia niemowląt ... AH LES SALAUDS !!! Wszyscy antropozofowie, lewacy, ekolodzy i przeciw postępom. : Mrgreen:

* Niemcy, Austria, Cypr, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Irlandia, Islandia, Litwa, Luksemburg, Norwegia, Holandia, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja

"Jeśli chodzi o mnie", nie. Tylko zgodnie z nieuczciwością, która powoduje, że przypisujesz mi idee, które nie są moje (błąd stracha na wróble).

Żaden z wymienionych krajów nie zniechęca do szczepienia, wręcz przeciwnie, informuje, doradza i zachęca. Odejście od szczepienia nie ma nic wspólnego z pozostawieniem go zaszczepionym czy nie. Tylko zniechęcanie do szczepień jest przestępstwem, to dezinformacja może zabić. Czy zmieniłeś strony? Janic cię przekonał? Czy jesteś teraz w obskurantyzmie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 231