Wideo: Krzyżówka na temat kryzysu naftowego ...

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Wideo: Krzyżówka na temat kryzysu naftowego ...




przez Rulian » 08/05/06, 01:46

Chcę tylko zaznaczyć, że będziemy mieli Poniedziałek, 8 maja o 22:35 „Krzyżówka” zatytułowana: „Olej w oczekiwaniu na wyczerpanie się paliwa…"
Prezentuje ją znakomity Yves Calvi, który wykonuje także „C dans l'Air”.

Zatem za kilka dni prawdopodobnie będzie można zobaczyć ten numer online! Poza tym, gdyby ktoś mógł to wszystko nagrać i opublikować... byłoby wspaniale!!

Edycja: zobacz tutaj: https://www.econologie.com/mots-croises- ... -2932.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 08/05/06, 09:13

Tak, Rulian, jest o tym w wiadomościach :)

Jeśli jest zarchiwizowany na stronie, nie ma potrzeby nagrywania, myślę, że uda nam się odzyskać strumień...

W przeciwnym razie mam nadzieję, że będzie trochę więcej „treści” niż Ripostes, bo nawet jeśli był to dobry program, to nadal brakowało prezentacji alternatyw i przypuszczam, że Mots Croissanty zaproszą niemal ten sam typ osobowości (zielonych polityków, koncerny naftowe, dystrybutor oleju itp.)...

Ale nie popadajmy w samozadowolenie, bo chociaż raz będziemy mieli 2-godzinny program, który dotyczy PRAWDZIWEGO podstawowego problemu w naszym społeczeństwie…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/05/06, 00:15

Właśnie się skończyło, nie było źle… ale znalazłem Riposty trochę mniej zagracone (Calvi nie był zbyt pewny siebie w porównaniu z jego nawykami…)… Jancovici musiał mówić w sumie przez 5 minut. szkoda...

Spróbujemy odzyskać film, aby zapisać go w trybie ekonomicznym na później...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 09/05/06, 00:19

Świetnie, był Janco! !
Woohoo!!!!!

Mimo to miło jest zobaczyć kolejny program, który w końcu mówi o PRAWDZIWYCH PROBLEMACH!!

Na marginesie zaznaczę, że jedynym potencjalnym kandydatem na prezydenta, który jasno i uczciwie podchodzi do tych problemów jest tzw Yves Cochet obecny w programie „Riposta”

Jeśli wygra prawybory Zielonych, mój głos będzie prawie przesądzony : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/05/06, 00:22

Cochet był tego wieczoru znacznie lepszy niż poseł Zielonych „Benamihas” (czy coś w tym rodzaju)… Z drugiej strony Lepage powiedział kilka miłych rzeczy…

We wszystkich przypadkach zapomnieli o dominującym czynniku w poszukiwaniu „ekonomicznych” rozwiązań: inercji przemysłu i wpływie grup nacisku spowalniających innowacje…

ps: szkoda, że ​​nikt nie powiedział: „Wyobraźcie sobie sytuację, olej kosztuje 3 €/l, a samochody zużywają 2 l/100…”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 09/05/06, 00:30

Cóż, nagrałem to z freeboxa, ale ostateczny plik to 1,33 GB. Jest zbyt duży, aby umieścić go w Internecie!

To plik .mpg. Muszę znaleźć coś, żeby go zmniejszyć.

Jeśli ktoś już robił coś takiego, czy mógłby mi pomóc?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6933
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2871




przez gegyx » 09/05/06, 00:35

Zauważyłem mężczyznę (Pascala Bonifacego, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Strategicznych-IRIS), inteligentny szef podwójnego agenta, który we wszystkich swoich wywodach przedstawiał tezy i uzasadnienia „Głosu Ameryki”, z oficjalnym sosem francuskim…
(Przykład tego, jak USA zdecydowały się kontrolować media w krajach wschodzących, tak jak dobrze sobie poradziły u siebie…)
--
Lepage, często mówi miłe rzeczy...
--
Bądź szczęśliwy, ponieważ Wielki Marabout Yves Cochet chce 100 na autostradzie, 60 na lądzie i 30 w mieście… aby zmniejszyć zużycie o 10%…
--
DZIAŁ X podzielić przez dziesięć...
Ostatnio edytowane przez gegyx 09 / 05 / 06, 18: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/05/06, 00:42

gegyx napisał:inteligentny szef podwójnego agenta, który we wszystkich swoich argumentach przedstawiał tezy i uzasadnienia „Głosu Ameryki” w oficjalnym francuskim sosie…


Um... nie jestem pewien, czy widziałem ten sam program co ty...

gegyx napisał:DZIAŁ X podzielić przez dziesięć...


Nie, tylko do 3, jeśli zaczniesz od skompresowanego już pliku .mpg... chyba że jest to mpeg2 (standardowy format DVD)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 09/05/06, 00:43

W przeciwnym razie istnieje pewne „Wydarzenie towarzyskie„z forum oleocene, który go zapisał i oferuje udostępnienie pliku jutro na P2P. Jestem za forum i będę Cię informować.

Jeśli wszyscy się zaangażujemy, plik zostanie pobrany i rozprzestrzenił się dość szybko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 09/05/06, 00:48

Z pewnością dowiedzieliśmy się nieco więcej, ale dyskusje były jałowe i zbyt wielu bohaterów zabiło debatę, a oddawanie losu ropy i zanieczyszczeń w ręce polityków nie jest właściwym rozwiązaniem, kryzys naftowy i globalne ocieplenie nie są niczym nowym, tworząc biedne ludzi i przemocy, oni wiedzą, jak sobie z tym lepiej, pozwala nam to osiągnąć bezpieczeństwo społeczne i bezpieczeństwo.
Jeśli chodzi o oszczędzanie energii, będzie to jak opodatkowanie, zawsze atakujemy te same rzeczy, nie było żadnej prawdziwej dyskusji na temat rozwiązań po naftowych i alternatywnych.

Więcej czasu i energii poświęconej na krążące w sieci informacje z odpowiednimi liczbami.

Ale cóż, pozostaje „informacją” telewizyjną, trzeba ją wziąć i zostawić, a kiedy wystrój (publiczny) odważy się ujawnić? Nie mogę się doczekać powrotu programów w stylu „Michela Pollacka”.

GEO : Idea: .
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 294