Ryzyko nuklearne we Francji według GreenPeace ... przerażające!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20

Ryzyko nuklearne we Francji według GreenPeace ... przerażające!




przez kumkat » 28/11/11, 10:03

Kliknij, wpisz numer swojego oddziału, rozgłaszaj i módl się...

http://www.greenpeace.fr/nucleaire/ppi/
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/11/11, 11:25

Szaleństwo Francuzów, którzy od 60 lat stawiają na energetykę jądrową, którzy uważają, że nie da się tego szaleństwa nie kontynuować, skoro przez te 60 lat mieli już mnóstwo szczęścia, że ​​nie było we Francji Fukushimy-Czarnobyla, cały region ewakuowano, opróżniano i sterylizowano przez wieki.

Zapominają powtarzam, że obszary te zostaną ewakuowane, opróżnione z populacji i przez wieki nienadające się do uprawy w wyniku nadmiernego skażenia losowo ukształtowany jak lampart, wcale nie okrągły!!!

Nie słyszeli www.dlsc.ca zastąpić ogrzewanie elektryczne na zawsze bez zanieczyszczeń, czy nie!
Godny pożałowania!!

Nie słyszeli o możliwości magazynowania ciepła słonecznego pod ziemią o temperaturze 300°C, tak jak ma to miejsce w przypadku wulkanu, w celu oszczędzania tej energii od dnia do nocy, od lata do zimy oraz o ciągłej produkcji energii za pomocą elektrowni słonecznej 24 godziny na dobę, nawet w pochmurne dni, tanie magazynowanie!!! (do opatentowania)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/11/11, 11:38

Ciekawe, ale takie pesymistyczne...

Szacunkowa liczba ludności na 300 km wydaje mi się nieco przesadzona, prawda?

Weźmy elektrownię Paluel w 76, która daje 57.8 mln mieszkańców w odległości 300 km? :zaszokować:

Choć w okolicy jest Paryż i Bruksela, to wydaje mi się, że to dużo. Czy się mylę?

Co oznacza strefa PPI?
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 28/11/11, 12:13

Niezależnie od dokładnej liczby, pomysł rozpowszechniania jest taki, że nikt nie jest bezpieczny przed promieniowaniem, jeśli się pogorszy, niezależnie od tego, gdzie we Francji mieszkasz…
Wszyscy znajdujemy się w promieniu 100–300 km od elektrowni jądrowej i istnieje ryzyko, że dojdzie do sytuacji w Fukushimie lub Czarnobilu, kropka.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/11/11, 12:22

Jeśli wręcz przeciwnie, myślę, że to ma znaczenie.

Kłamstwa poprzez wyolbrzymianie populacji mówią wiele o innych liczbach, które mogą ogłosić, i ich metodach... i dyskredytują Greenpeace jako całość!!

W Chooz byłoby to 80 milionów??? Liczymy krowy i króliki???

Więc może to ja jestem do bani z geografii?

: Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/11/11, 12:27

z ryzykiem wystąpienia sytuacji w Fukushimie lub Czarnobilu, kropka.

ryzyko, które z pewnością wystąpi prędzej czy później i nieuchronnie, ponieważ my, ludzie, nie jesteśmy nieomylni na zawsze, nie jesteśmy nieomylnymi nadludźmi niczym bogowie, jak chcą, żebyśmy w to wierzyli nasi przywódcy, twierdząc, że musimy kontynuować przeszłość, mimo że w ciągu tych 60 lat kilka razy byliśmy o krok od katastrofy!!

Tego rozumowania nigdy nie pisali nawet ekolodzy, chociaż stanowi on podstawę prawdopodobieństw.
A prawdziwe awarie w Fuushimie-Czarnobylu dowodzą, że prawdopodobieństwo to nie jest bez znaczenia, jak nas okłamywano przez 60 lat!!

To tak samo, że nie jesteśmy nieomylni w uniknięciu wypadku samochodowego na drogach, nawet jeśli zachowamy szczególną ostrożność!!!
Jeśli chodzi o energię jądrową, chcą, abyśmy wierzyli, że coś takiego nigdy nie nastąpi!!
Ostatnio edytowane przez dedeleco 28 / 11 / 11, 12: 30, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 28/11/11, 12:29

Christophe napisał:Co oznacza strefa PPI?

Konkretny plan interwencji.

To tutaj panowie ubrani na niebiesko monitorują panowie ubrani na biało, albo rozdając jod, albo niosąc urządzenia wydające sygnał dźwiękowy : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Remundo 28 / 11 / 11, 12: 29, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 28/11/11, 12:29

Jeśli do IDF dodamy Belgię (w całości?)
Dla Cattenom w Moselle to tyle samo... 80 milionów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 28/11/11, 12:32

wydaje się, że najmniej znudzonym działem jest Cantal. Jest to przyjemny wydział, chociaż zimą jest trochę zimno.

Nie zapominając o Finistère, trochę wilgotno… :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/11/11, 12:39

No nie wiem... oszacujmy:

IDF zarabia około 10 milionów, prawda?
Belgia ma 11 mln
Kompletna Holandia (nie jest w całości w promieniu 300km) 17 M

+ około 20 dużych miast liczących 500 000 mieszkańców, czyli 10M więcej...
(prawdopodobnie mniej w rzeczywistości)

Tutaj mamy 50 milionów... dodając inne populacje, nie widzę, żeby liczba ta zaczęła przekraczać 60 milionów?

Razem Francja to 65 milionów!

Ale jak powiedziałem: nie jestem też świetny w geo...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 308