Pochodzenie oleju: abiotyczne czy biologiczne?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Pochodzenie oleju: abiotyczne czy biologiczne?




przez lejustemilieu » 13/11/11, 06:32

Witam,
Mam długie wątpliwości co do teorii narodzin oliwy, która mówi o transformacji roślin i zwierząt.
Rosjanie mają inne wyjaśnienie, z którego korzystają.
Dziękuję DD za link, w którym znalazłem ten artykuł.
http://www.mondialisation.ca/index.php? ... a&aid=7016
W 1956 profesor Vladimir Porfir'yev przedstawił swoje wnioski: „Ropa naftowa i gaz ziemny nie mają ścisłego związku z materią biologiczną w pobliżu powierzchni ziemi. Są to prymitywne materiały, które wyrosły z otchłani. Radzieccy geolodzy wstrząsnęli ortodoksją zachodniej geologii. Nazwali swoją teorię pochodzenia ropy „teorią abiotyczną”, to znaczy niebiologiczną, aby odróżnić ją od zachodniej teorii o biologicznym pochodzeniu.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 13/11/11, 10:53

Bardzo ciekawy artykuł. Słyszałem już o tej teorii, ale ze znacznie mniej szczegółami. To prawda, że ​​to wyjaśni politykę najmniej agresywnych Stanów Zjednoczonych.
Podsumowując, powinniśmy dodać. Myślę, że inna teoria (nie jest niezgodna z teorią Rosjan), która pozwala na wykorzystanie określonych bakterii do produkcji oleju. Pewien dr Legrait odniósłby sukces podczas prac prowadzonych w Tunezji. Na szczęście miałoby to duże zaciemnienie. Sprawia, że ​​więcej biznesu sprzedaje nam agropaliwa i inne produkty, im dłuższa jest linia produkcyjna, tym więcej ludzi tuczi nam na plecach.
W każdym razie gałęzie przemysłu oparte na wykorzystaniu paliw kopalnych wkrótce będą zasługiwać na ten sam kwalifikator.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/11/11, 11:09

Rosjanie są przekonani, że Ziemia jest wypełniona metanem (jak Tytan) i ropą naftową, i udowodnią nam to, dostarczając gaz i ropę bez końca!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/11/11, 11:15

DD, Rosjanie nie zaprzeczają szczytowi ropy lub gazu, twierdzą, że réseves są znacznie większe niż nam się wydaje ...
Proszę się uspokoić :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Projéthée
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 30/10/08, 17:53




przez Projéthée » 13/11/11, 11:54

W każdym razie, jakie jest najważniejsze pytanie?
A) ilości gazu lub oleju, które można wydobyć?
(B) ilości gazu lub oleju, które można spalić przed uduszeniem?
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Pochodzenie ropy




przez moinsdewatt » 13/11/11, 12:18

lejustemilieu napisał:Witam,
Mam długie wątpliwości co do teorii narodzin oliwy, która mówi o transformacji roślin i zwierząt.
Rosjanie mają inne wyjaśnienie, z którego korzystają.
Dziękuję DD za link, w którym znalazłem ten artykuł.
http://www.mondialisation.ca/index.php? ... a&aid=7016
W 1956 profesor Vladimir Porfir'yev przedstawił swoje wnioski: „Ropa naftowa i gaz ziemny nie mają ścisłego związku z materią biologiczną w pobliżu powierzchni ziemi. Są to prymitywne materiały, które wyrosły z otchłani. Radzieccy geolodzy wstrząsnęli ortodoksją zachodniej geologii. Nazwali swoją teorię pochodzenia ropy „teorią abiotyczną”, to znaczy niebiologiczną, aby odróżnić ją od zachodniej teorii o biologicznym pochodzeniu.


Ta historia to wielka bzdura.

A potem Rosjanie nie wyglądają tak silnie, by znaleźć ropę na całym świecie, pomimo tych zadymionych teorii.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/11/11, 12:50

Biorąc pod uwagę metan na Tytanie i Układzie Słonecznym, obawiam się, że jest to rzeczywistość, ziemia pełna metanu, węgla, z chlatatatami na dnie oceanów zdolnymi do namnażania przez atmosferyczny CO10 2 ponieważ istnieją 56 Miliony lat !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 13/11/11, 13:25

Radzieccy geolodzy wstrząsnęli ortodoksją zachodniej geologii. Nazwali swoją teorię pochodzenia oliwy „teorią abiotyczną”

Wciąż rozległy humbug w stylu Lysenko, znaleźć teorie burżuazyjne lub antyzachodnie.
Na farmach naftowych występuje wiele śladów życia morskiego.
Pewnego dnia będzie więcej, jego szkolenie zajmie miliony lat.

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 13/11/11, 19:45

dedeleco napisał: ...... z chlataratami na dnie oceanów ...!


chlatataty metanowe bardzo dobrze wyjaśniają teorie, które nie mają nic wspólnego z bezpodstawnymi spekulacjami Rosjan.

W tej formie jest rzeczywiście „pełny” metan, ale na razie techniki odzyskiwania są nadal nieznane.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/11/11, 20:48

Ponownie, pewniki, które powinny spojrzeć na obiektywne fakty, aby pozwolić na bardzo silne wątpliwości !!

Skąd pochodzi metan z szarlatanów, szczególnie na bardzo dużej głębokości, które są bardzo prawdziwe i nie są teoretyczne ????
Ich ilość jest olbrzymia, choć trudne do odzyskania i bardzo niebezpieczne, jeśli trochę ciepło na dnie oceanu, ponieważ nie 56 milionów lat CO2 razy 10 i gorętsze !!!
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307