Ropa i piaski roponośne w Kanadzie. Specjalny wysłannik

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Ropa i piaski roponośne w Kanadzie. Specjalny wysłannik




przez Christophe » 10/10/08, 12:39

Znakomity reportaż od specjalnego korespondenta, aby lepiej zrozumieć kanadyjskie piaski roponośne (bitumiczne?), które potencjalnie stanowią drugi światowy rezerwat po Arabii Saudyjskiej (tak!).

Za kilka beczek więcej.
Raport autorstwa Patrice'a Lortona i Elodie Metge

To ostatnia granica naftowa, ostatnie El Dorado dla gigantów Total i Exxon. Prowincja Alberta ma kolosalne rezerwy, drugie na świecie po Arabii Saudyjskiej. Specjalny wysłannik zbadał ten „kanadyjski Teksas”, gdzie płyną petrodolary i powstają dynamicznie rozwijające się miasta. Szerokie otwarte przestrzenie, 4 x 4 i populacja głównie męska: te odległe regiony przypominają Daleki Zachód. Tutaj to koncerny naftowe konkurują ze sobą, bijąc miliardy. Na własną rękę francuska firma Total zainwestuje dziesięć miliardów dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W Albercie trzeba dużo płacić, aby ropa płynęła. Utknięty w warstwach piasku przybiera postać ciężkiego bitumu, niemożliwego do pompowania. Firmy naftowe prześcigają się w pomysłowości, aby go wyeliminować, ale niezależnie od technologii zużywają ogromne ilości wody i energii. Równanie sprowadza się do spalenia ekwiwalentu beczki, aby wydobyć dwie, z przejściem masowej emisji gazów cieplarnianych. Dopiero w latach 90. cena baryłki ropy naftowej gwałtownie wzrosła, aby eksploatacja tych piasków roponośnych stała się opłacalna. Dzisiaj, za ponad osiemdziesiąt dolarów, to pośpiech, a środowisko jest na drugim miejscu. Kopalnie odkrywkowe pożerają lasy borealne, a rafinerie odprowadzają zanieczyszczoną wodę. W dole rzeki, Indianie z jeziora Athabasca są dotknięci rzadkimi nowotworami. Zespół Specjalnego Wysłannika zebrał ich zeznania. Eldorado przyciąga pracowników z całego kraju. Fort Mac Murray, mekka piasków roponośnych, co dziesięć lat podwaja swoją populację. Tutaj początkujący spawacz zarabia pięć tysięcy euro miesięcznie, ale życie jest ciężkie, a ochrona socjalna ograniczona. Po ulicach wałęsa się kilkaset bezdomnych, niektórzy z nich są ofiarami uzależnienia od cracku. Gorączka czarnego złota jest okrutna.


Oglądaj na żywo tutaj: http://envoye-special.france2.fr/index- ... brique=191
0 x
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 25/10/08, 15:13

Nie widziałeś najgorszego, Christophe...

Nasi przyjaciele z AREVA zawarli umowę z firmą TOTAL, aby dostarczać energię potrzebną do wydobycia, dam ci ją Émile, elektrownię jądrową.
W skrócie jackpot, połączenie wad paliw jądrowych i kopalnych.

I jesteśmy wzruszeni, że wymiar sprawiedliwości przez pomyłkę wypuścił powtarzającego się gwałciciela! Przynajmniej w tym przypadku był to błąd!
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Ropa naftowa i piaski roponośne w Kanadzie. Specjalny wysłannik




przez Flytox » 25/10/08, 23:24

Bonjour Christophe

Równanie sprowadza się do spalenia ekwiwalentu beczki, aby wydobyć dwie, z przejściem masowej emisji gazów cieplarnianych.

Mój kuzyn pracuje w Total i tam pracował. Generalnie zgadza się z tą proporcją, ale dotyczy to już istniejących instalacji, które są nieco przestarzałe. Obecnie technologia z parą pod ciśnieniem byłaby w stanie zrobić „dużo” lepiej.

Potwierdziła mi, że poziom zanieczyszczenia wokół tych starych instalacji jest niezwykle wysoki i że miejscowi nafciarze zrobili wszystko, ale to, co teraz zamierzają zainstalować, będzie o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

W rozmowie zapytała mnie, jaki mam obraz Total. Odpowiedziałem, że to naoliwiony ptak na naoliwionej plaży, wydawała się zszokowana, że ​​nie rozmawiałem z nią o stacji benzynowej. : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/10/08, 23:37

Umowa przewiduje, że Kanada będzie dostarczać USA ropę na 50 lat. Nie jest zły.... :zaszokować:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 25/10/08, 23:59

Strukturalnie wydajność wydobycia ropy z piasków roponośnych nie może być dobra.

W dodatku myją to wszystko m.... wydobyte maszynami tak wielkimi jak energochłonne dużą ilością wody (proszę o gotowanie...), a wszystkie brudne oleje i piasek idą do rzek.

Widziałem reportaż, w którym prawie wszystkie ryby mają guzy/brodawki na skórze.

Tubylcy unikają połowów, mimo że robią to od wieków.

Tylko wzrost ceny ropy może wesprzeć sektor, bo jeśli wydajność energetyczna jest bardzo zła, jeśli wydajność ekologiczna jest katastrofalna, wydajność w dolarach jest dobra :|

Ten olej z łupków i piasków bitumicznych, to bzdura. : Evil:
0 x
Obraz
Riaz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 391
Rejestracja: 04/10/08, 10:21
Lokalizacja: Cholet
x 2




przez Riaz » 26/10/08, 00:14

Nie Remundo, jeśli wydajność paliwa jest zła, nawet przy 1000 $ za baryłkę, nie robimy tego...
To nas uratuje, jeśli chodzi o klasyczny sposób dostarczania energii.
Taka jest opinia wielu niezależnych ekspertów.

Z energią jądrową AREVY, sprzedawaną po zawrotnej cenie, możemy obawiać się wszystkiego.
0 x
W odniesieniu do przyszłości, to nie jest to przewidzieć, ale w celu umożliwienia mu (Antoine de Saint Exupery)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 26/10/08, 00:24

Myślę, że zgadzamy się z RIAZ.

Obraz Hej, właśnie podsunąłeś mi pomysł. W Kanadzie powinny powstać elektrownie jądrowe do wydobywania ropy i węgla, z których część będzie wykorzystywana do ponownego ich wydobycia, a druga część do sekwestracji CO2, a trzecia część do recyklingu odpadów nuklearnych Obraz

Cóż za piękny model rozwoju, prawda? :?
0 x
Obraz
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 26/10/08, 01:33

Właśnie spędziłem wakacje w Edmonton w Albercie.
Byłem „zmuszony” do lotu, ponieważ pociąg kosztował 10 000 $ za 4 osoby (uważam, że kolej jest własnością amerykańskich firm naftowych w Kanadzie)
Mogę przywieźć może dobre wieści w tym temacie noir to jest to, że najwyraźniej są świadomi znaczenia wody do tego stopnia, że ​​nawet nie mogłem zmywać naczyń (zużywałem za dużo wody), więc kiedy wiesz, że potrzeba ogromnej ilości wody, aby wydobyć olej z piasków, myślę, że w umysłach mieszkańców Alberty toruje sobie drogę.
Naprawdę czarny punkt polega jednak na tym, że importują zagraniczną siłę roboczą, którą gromadzą w obozach, aby iść i wydobywać ropę, więc nawet jeśli Albertyńczycy staną się „świadomi”, nie wiem, czy to się wiele zmieni, ponieważ płacą około 20 dolarów minimalnej płacy, podczas gdy gdzie indziej w Kanadzie jest to około 7 do 8 dolarów, więc kupują ludzi. Nowoczesne niewolnictwo!

a+
chris
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/10/08, 02:55

Halo

Byłem „zmuszony” do lotu, ponieważ pociąg kosztował 10 000 $ za 4 osoby (uważam, że kolej jest własnością amerykańskich firm naftowych w Kanadzie)
Mogę wnieść może dobrą wiadomość w tym ciemnym temacie, że podobno są świadomi jak ważna jest woda do tego stopnia, że ​​nie mogłem nawet pozmywać naczyń (zużywałem za dużo wody)


Samolotem w 4 osoby z Montrealu do Vancouver podróż w obie strony jest droższa niż w Montrealu Paryż, ale 6000 km bilet na pociąg jest wyższy, wliczasz posiłki, sen, to dużo czasu w pociągu i nie są szybkie (chociaż nigdy nie jechałem pociągiem w Kanadzie) (na 4 osoby wypożyczam samochód.)


Jeśli chodzi o zużycie wody, to trochę przesadzasz, w domach domowych nie ma nawet licznika wody
Weź mapę i spójrz na ilość słodkowodnych jezior
która rozciąga się na tysiące kilometrów. (w Quebecu)
Co do piasków roponośnych, mówiłem wam o tym w zeszłym roku o znaczeniu złoża
Zgodnie z umową NAFTA między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi ropa jest częścią rezerw bezpieczeństwa USA, Kanada musi zaopatrywać swoich południowych sąsiadów nawet jeśli krajowi jej brakuje, ropa ta jest wydobywana i prawie całość jest eksportowana rurociągiem do USA
wschodnia część kanady nie otrzymuje ropy z alberty

wydobycie piasków roponośnych jest głównym przemysłem, który daje Kanadzie złą ocenę środowiskową.

Nie byłeś w kopalniach i przetwórstwie butli uranowych
ani imitacji niklu, grafitu..
Kopalnie złota ze wszystkimi kwasami, których używają do rozpuszczenia go..
tam też byś coś zobaczył
wielkie międzynarodowe korporacje, gdy wyczerpią depozyty, zostawiają nam zatrute prezenty i odchodzą, zabierając pracowniczy fundusz emerytalny.

André
Góra pozostałości azbestu w pobliżu azbestu
fabryki zamykają się i zostawiają to jako spuściznę

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 18/01/09, 23:11

dobry wieczór

odświeżając temat wydaje mi się, że cena baryłki ropy od jakiegoś czasu jest niższa niż koszt wydobycia tych słynnych piasków bitumicznych.

co się stało od tego czasu?

byłoby wspaniale, gdyby nasi przyjaciele-ekolodzy zza Atlantyku mogli powiedzieć nam więcej.

Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 229