List do M. Bessona i NKM: nowy tryb konsumpcji

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
jf98
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/03/11, 10:52

List do M. Bessona i NKM: nowy tryb konsumpcji




przez jf98 » 15/03/11, 09:07

List do pana Bessona i jego kolegi NKM,

Widziałem twoją załamaną minę w zeszły piątek, gdy powiedziałeś nam, że w elektrowni jądrowej w Japonii miał miejsce mały wyciek radioaktywny.

Ta załamana kopalnia nie była raczej początkiem wielkiej tragedii, która miała nadejść, a ponieważ teraz będzie znacznie trudniej sprzedać nam wasze czyste pomysły nuklearne, a wasze lobby odniesie wielki cios!

Oto, co mam do zaoferowania dla czystego rozwiązania.

We wszystkich nowych domach zakazać ogrzewania elektrycznego i zamiast tego zaoferować to:

1 Wzmocniona izolacja, praca w niskich temperaturach, a dogrzewanie termiczne energią słoneczną jak na tym linku: co pozwala na ogrzanie 270 M2 przy zaledwie 600l paliwa zamiast 1700l/rok

http://www.manumarguet.com/etcamarche/index.html

2 Aby wymienić 600 l oleju opałowego, użycie gazyfikatora drewna połączonego z pompą ciepła zużyje tylko: (2,5 x 600)/4 = 375 kg drewna rocznie!

Rzeczywiście w tym przykładzie 1 litr paliwa można zastąpić 2.5 kg drewna.
http://freeweb.deltha.hu/zastava.in.hu/wood-gas.htm

Jeśli ten gazyfikator drewna zasila silnik, który napędza sprężarkę niskotemperaturowej pompy ciepła (7-12°C w zimnym źródle i 28-35°C w gorącym źródle), współczynnik wydajności (COP) wyniesie około 4.

Dla 1KW mocy mechanicznej dostarczonej przez gazyfikator drewna, moc cieplna pompy ciepła wyniesie 4KW.

Wymaga to stałego źródła zimna o temperaturze 10-12°C.
W tym celu wystarczy wejść w ziemię na głębokość 2 lub 3 m, aby pobrać tę energię z naturalnego lub sztucznego zwierciadła wód podziemnych, które powstanie.

Zwój o długości kilkuset metrów powinien wystarczyć wraz ze zbiornikiem na sztuczny roztwór.

Ten przykład, którego obliczenia są przybliżone, daje jednak rozwiązanie, które może ogrzać dom o powierzchni 100 m2 i wyprodukować ciepłą wodę użytkową za mniej niż 150 kg drewna rocznie!

W przypadku domu jednorodzinnego te zużycia na pewno trzeba zwiększyć, bo nie da się nim gospodarować jak olejem opałowym, ale dla budownictwa zbiorowego te proporcje są jak najbardziej możliwe!

Wyobraź sobie, ile możesz zaoszczędzić na eko-dzielnicy ze 100 domami!
A przy tym gazyfikatorze drewna w spółdzielni mieszkaniowej to czemu by nie kogenerować, czyli wytwarzać własny prąd! (Jak w mieście Vauban we Fryburgu w Niemczech)

Oczywiście nie generuje to dużych dochodów dla państwa i dużych grup przemysłowych, które wolą sprzedawać nam turbiny wiatrowe, które będą działać od 2 do 4 miesięcy w roku i które będą musiały być uzupełniane przez elektrownie gazowe! (G-FS--Z).
A potem wyobraź sobie te eko-osiedle, gdzie jeździsz rowerem, nie ma potrzeby drugiego samochodu, to nie jest dobre dla naszego krajowego producenta, ani dla T----L!

To cała filozofia konsumencka, którą musimy zmienić!

Dlaczego nie zrobić tak jak w Monachium i odłożyć 2000 ha, żeby nie zanieczyszczać wód podziemnych, abyśmy mogli pić kranówkę zamiast wody „mineralnej”? to za mało odpadów z tworzyw sztucznych.

Ale nie myśl o tym, to sprawia, że ​​gospodarka działa!! (podatki i zyski DAN...)

Dlaczego w Bretanii z 60 ha ziemi możemy utrzymać 4 robotników rolnych, podczas gdy w Beauce z 250 ha nie mogą!
http://www.lafermedesgrandspres.com/motivation.html

To napędza gospodarkę i podatki (nawozy, pestycydy, materiały).

A potem wyobraź sobie, że ci drobni producenci dokonują bezpośredniej sprzedaży swoich produktów, przyniosłoby to mniej podatków państwu i mniej tym dużym grupom rolno-przemysłowym, które prawdopodobnie dotują nasze wybory!

Jednak to 60-hektarowe gospodarstwo mogłoby nawet wytwarzać energię elektryczną i przesyłać ją z powrotem do sieci dzięki produkcji metanu. (kilka tysięcy instalacji w Niemczech, kilka we Francji)

Pozwoliłoby to uniknąć pustynnienia naszej wsi i przywrócić więzi społeczne.

Ale nie myśl o tym, mniej ludzi tłoczy się na przedmieściach, to niższa cena za M2, a zatem mniej podatków i zysków za to samo!

Kiedy jesteś politechnikiem, musisz być w stanie to zrozumieć, prawda?

W niektórych krajach trwa rewolucja przeciwko korupcji, ale we Francji rewolucja przeciwko lobby byłaby bardzo potrzebna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 15/03/11, 09:12

Ach, bardzo dobrze, widzę, że byliśmy szybsi ode mnie!

To od ciebie? Zamierzałem też napisać artykuł... na temat globalnej analizy sytuacji...

Całkowicie się z Tobą zgadzam co do ewolucji i rewolucji. :)

ps: Nadal mam wątpliwości co do twoich szacunków energii... możemy omówić to później, jeśli chcesz. Oczywiście sprawdziłby się w tak zwanym domu pasywnym... ale poza tym...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 14:18

W tym liście brakuje kanadyjskiego rozwiązania studni przechowującego letnie ciepło słoneczne do ogrzewania zimy, które działa:

http://www.dlsc.ca/DLSC_Brochure_f.pdf
http://www.dlsc.ca/borehole.htm

Stwórz duże kanadyjskie studnie w regionie PACA, które przechowują letnie ciepło słoneczne pod ziemią do ogrzewania zimą, o wiele łatwiej w regionie PACA niż w Kanadzie na wysokości 1000 m, znacznie zimniej i dalej na północ!

Rentowność jest pewna, ponieważ jest wieczna bez najmniejszego zanieczyszczenia, w przeciwieństwie do elektrowni jądrowych PAC i kotłów na drewno !!

Cholera, trudno wbić ludziom do głowy zdrowy rozsądek!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 15/03/11, 15:21

Brakuje też testu 200 metrów przewyższenia na obowiązkowym rowerze...

Dla mnie.... Brakuje przede wszystkim uregulowania urodzeń 1 dziecka na 10 kobiet... Przy systematycznym uboju nadwyżek...
Oraz bon na 1000 litrów darmowego oleju napędowego do każdej wazektomii

: Chichot:

Pod warunkiem, że podejmiesz działania...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/03/11, 16:08

wbrew temu, co na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać (ja najpierw) na temat wpływu ogrzewania elektrycznego, wydaje się, że nie jest ono tak bardzo odpowiedzialne za wszystkie bolączki.
ogrzewanie elektryczne stanowi około 10% zużycia energii elektrycznej we Francji. nie tak ogromny.
ponadto inny argument, że szczyty zużycia doprowadziłyby do gwałtownego wzrostu emisji CO2 z powodu elektrowni cieplnych, również byłby błędny. Widzieć tutaj
medytować.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 15/03/11, 16:16

Problem nie pochodzi z wektora (elektryczność), ale ze sposobu jego produkcji (nuklearny, gazowy itp.).
Możliwe jest wyprodukowanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w krótkim okresie (nie, to prawda?).
Brakuje innowacji i głównie pewnej uczciwości politycznej w obliczu ryzyka, jakie ponosi nasze społeczeństwo.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/03/11, 18:56

Dirk Pitt i Macro powinni zostać w elektrowni w Fukushimie, aby pomóc japońskim ratownikom, którzy cierpią i jako bonus, wysterylizowani, nie potrzebowaliby makrowazektomii!!
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/03/11, 18:57

dedeleco napisał:Dirk Pitt i Macro powinni zostać w elektrowni w Fukushimie, aby pomóc japońskim ratownikom, którzy cierpią i jako bonus, wysterylizowani, nie potrzebowaliby makrowazektomii!!


idź tam sam!
włącz żarówki w nuk jak wszyscy inni.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6462
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 16/03/11, 09:04

Nie dedykowany pedał na genie do zasilania swojego komputera ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/03/11, 10:02

Makro napisał:...Dla mnie... Brakuje przede wszystkim regulacji urodzeń 1 dziecka na 10 kobiet... Przy systematycznym mordowaniu nadwyżek...

Systematyczna rzeź nadwyżek narobiłaby wiele bałaganu! Czy kiedykolwiek odwiedziłeś stację renderującą?

Nie, proponuję zalegalizować kanibalizm, bo to jedyne rozwiązanie wszystkich problemów, począwszy od przeludnienia i głodu na świecie!

: Lol:

ML
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293