energia

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
jean_db
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/08/05, 20:34




przez jean_db » 09/09/05, 14:51

Energia sprawia, że ​​mój młyn się obraca

Obraz

Piłat sięga

Podlewając brzoskwinie, mamy brzoskwinie, a kiedy mamy brzoskwinie, mamy energię.

To jest energia, no cóż, trochę….
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 09/09/05, 15:02

plasmanu napisał:Cześć
....
PS: tylko 2 głupie pytania.
 Czy łuk elektryczny jest możliwy w próżni????
 Co oznacza energia próżni????

Witaj, Plasmanu,
Twój PS był trochę zagubiony (LOL)

Czy w próżni można uzyskać łuk elektryczny?
Dobre pytanie, czy jest to teoretyczna próżnia absolutna, czy coś, co możemy zrobić (bardzo wysoka próżnia, ale nie całkowicie pusta)?
Jeśli jest to drugi przypadek, to myślę, że nie, ponieważ jeśli pozostanie kilka cząsteczek gazu, zjonizują się i utworzą plazmę (re-LOL), ale to już wiesz.

Jeśli chodzi o „energię próżni”, byłaby ona na poziomie próżni kwantowej, ale nie znam dokładniej.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 09/09/05, 16:37

Myślę, że lampa elektronopromieniowa to próżnia!
To może odpowiedzieć na Twoje pytanie 1!!
w przypadku drugiego pytania musisz zapytać Teslę!
;-)

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 12/09/05, 06:48

cześć

w rzeczywistości problemem jest definicja próżni.
Jeśli próżnia nie jest pusta (ślady małych długości fal, rozrzedzenie supercząsteczkowe itp.), występuje problem.

Szkoda, że ​​myśliwy odszedł forum, chciałbym poznać jego fachową opinię na temat ściany Plancka i teorii strun ;)

@+
manu
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/05, 09:02

plasmanu napisał:Szkoda, że ​​myśliwy odszedł forum, chciałbym poznać jego fachową opinię na temat ściany Plancka i teorii strun ;)

Cóż, przepraszam, ale długo się wahałem, zanim go „zbanowałem”, ale przekroczył granicę… Wysłałem mu również e-mail z propozycją, że wróci, jeśli się uspokoi… Oczywiście nigdy nie otrzymałem odpowiedzi!
0 x
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 12/09/05, 10:32

Witam,
to wszystko interesujące. Czy możemy sobie wyobrazić, że czarna dziura, z której nic nigdy nie wyłania się (?), jest w rzeczywistości przejściem do innego wymiaru? Gdzie zostałby odtworzony inny wszechświat! Albo, że ta materia i owe zakumulowane promieniowanie zostaną zmagazynowane w miejscu pośrednim pomiędzy 2 wymiarami, czekając na moment, kiedy ich gęstość lub objętość osiągnie krytyczny paroksyzm i wpadną do innego wymiaru w nowym Wielkim Wybuchu?
Biorąc pod uwagę kolosalną liczbę znanych i nieznanych czarnych dziur w naszym wszechświecie, oznaczałoby to równie dużą liczbę wymiarów zagnieżdżonych w sobie, co trudno sobie wyobrazić!
Ale już trudno sobie wyobrazić, że cała materia i promieniowanie wychwycone przez czarną dziurę są skondensowane w tak małej objętości.
Jeśli odległości między cząsteczkami atomowymi zmniejszają się w wyniku kompresji, czy nie istnieje punkt, w którym się łączą? Czy możemy sobie wyobrazić, na jakim etapie to działanie wywoła reakcję? Czy można to zmierzyć w kategoriach czasu, objętości i temperatury?
Czarna dziura w centrum galaktyki, poprzez swoje rosnące przyciąganie, pochłonie całą galaktykę. I po? Czy jego siła przyciągania będzie wystarczająca, aby oddziaływać na odległe gromady i po kolei je pochłaniać?
W tym przypadku możemy pomyśleć, że cały wszechświat, jakim go widzimy, zostanie wchłonięty przez tę dziurę po tym, jak jego ekspansja spowolni, a następnie zatrzyma się w regresji! :migać:
Dość niepokojące na naszą skalę, w końcu mamy czas!! :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/05, 10:46

Daleko mi do wiedzy na temat astrofizyki, ale oto co wiem:

Czy możemy sobie wyobrazić, że czarna dziura, z której nigdy nic nie wyłania się (?), jest w rzeczywistości przejściem do innego wymiaru?  


Według niektórych astrofizyków czarne dziury kojarzone są z „białymi fontannami”, które są „wyjściami” czarnych dziur. Jeśli udało nam się teraz zaobserwować czarne dziury, nie wiem, czy zaobserwowaliśmy białe fontanny. Ta dwoistość byłaby również kluczem do podróży w czasie i być może do możliwych podróży na niemal nieskończone odległości (w naszej skali) wszechświata.

Biorąc pod uwagę kolosalną liczbę znanych i nieznanych czarnych dziur w naszym wszechświecie, oznaczałoby to równie dużą liczbę wymiarów zagnieżdżonych w sobie, co trudno sobie wyobrazić!


Tak, sądzę, że to teoria strun postawiła to równanie. Oczywiście jest to czysto teoretyczne... ludzki mózg (przynajmniej mój) ma trudności z rozumowaniem w więcej niż 4 wymiarach...

Jeśli odległości między cząsteczkami atomowymi zmniejszają się w wyniku kompresji, czy nie istnieje punkt, w którym się łączą? Czy możemy sobie wyobrazić, na jakim etapie to działanie wywoła reakcję? Czy można to zmierzyć w kategoriach czasu, objętości i temperatury?


Cóż, jest to kontrolowane przez syntezę termojądrową... ale to nie ciśnienie jest w stanie nas stopić, ale nie bombardowanie cząsteczkami

Czarna dziura w centrum galaktyki, poprzez swoje rosnące przyciąganie, pochłonie całą galaktykę.


Nikt nie wie, ale najwyraźniej prawdą jest, że centrum galaktyk składa się z czarnej dziury (stąd ich kształt)

Dość niepokojące na naszą skalę, w końcu mamy czas!!


Zawsze myślałem, że zdolności rozumowania ludzkiego mózgu są ograniczone przez... nieskończoność (czasu i wszechświata):rolleyes:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/05, 10:59

Dla bardziej zainteresowanych tematem czarnych dziur: http://fr.wikipedia.org/wiki/Trou_noir
0 x
jean_db
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/08/05, 20:34




przez jean_db » 12/09/05, 15:02

Zaświatom i czarnym dziurom brakuje realizmu....
Natomiast tutejsza woda sprawia, że ​​rosną grzyby, które z jajkami kury, która zrobiła jajko, która zrobiła jajko, są bardzo dobre w omletach....
Piłat sięga
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 13/09/05, 00:29

econology napisał:Daleko mi do wiedzy na temat astrofizyki, ale oto co wiem:
Czy możemy sobie wyobrazić, że czarna dziura, z której nigdy nic nie wyłania się (?), jest w rzeczywistości przejściem do innego wymiaru?


Według niektórych astrofizyków czarne dziury kojarzone są z „białymi fontannami”, które są „wyjściami” czarnych dziur. Jeśli udało nam się teraz zaobserwować czarne dziury, nie wiem, czy zaobserwowaliśmy białe fontanny. Ta dwoistość byłaby również kluczem do podróży w czasie i być może do możliwych podróży na niemal nieskończone odległości (w naszej skali) wszechświata.

Wydaje mi się, że czytam wiedzę zaczerpniętą z badań JP Petita, który sam inspirował się przesłaniami Ummitów?
Nie krytykuję, całkowicie wierzę w tę teorię. Jednak z przeczytanych wcześniej wiadomości wydawało mi się, że odrzuciłeś wszelkie aluzje dotyczące istot pozaziemskich lub napędu latających spodków w kosmosie. forum… :rolleyes:
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 300