Czysty węgiel ... co to jest?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Czysty węgiel ... co to jest?




przez jean63 » 02/02/06, 09:28

Nie wiem, czy mam właściwy indeks, ponieważ to rozwiązanie „czystego węgla” jeszcze nie istnieje, ale zaczyna o tym mówić; w rzeczywistości G. Bush wspomniał o tym w swoim przemówieniu przedwczoraj.

Znajduje się w artykule w wiadomości ekonologicznej „węgiel jako alternatywa” => EKSTRAKT : Arrow:

Badanie zaleca zatem opracowanie technologii wychwytywania i magazynowania CO2, które zapobiegają przedostawaniu się dwutlenku węgla do atmosfery, gdzie pozostaje on nieruchomy przez prawie 150 lat.
Zdaniem autora technologie te umożliwiają ograniczenie emisji CO80 związanych z produkcją energii elektrycznej z węgla o 90 do 2%.
Bush jest koniecznie zainteresowany, ponieważ USA mają największą na świecie rezerwę węgla. Przeczytałem, że wczoraj nie wiem, gdzie ... Myślę, że jest to w wiadomościach wanadoo.
„Podkreśla, że ​​średniookresowe wykorzystanie węgla musi być uwarunkowane sekwestracją CO2”.
Ale to, dodaje, nie zależy tylko od rozwoju technologii: „będzie to również wymagać globalnych ram regulacyjnych, aby narzucić je operatorom, biorąc pod uwagę dodatkowe koszty z tym związane”.
Wreszcie, twierdzi, te postępy technologiczne nie powinny zwalniać firm z myślenia o oszczędzaniu energii lub dywersyfikacji źródeł energii.


Kto ma informacje na temat sekwestracji CO2 na dnie oceanów, słyszałem lub czytałem, że naukowcy sceptycznie podchodzą do tej metody ....... może Jean Marc Jancovici mówi o tym na swojej stronie www.manicore.com ?
Mówi się także o wykorzystaniu węgla do zastąpienia ropy ... jak to zrobić bez wysyłania CO2 do atmosfery?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 02/02/06, 09:36

Powrót CO2 pod ocean jest słodkim snem z kilku powodów:

1) Bardzo droga instalacja

2) Jeśli źródło wytwarzania węgla nie jest „bliskie”, musiałoby transportować CO2 na tysiące kilometrów ... Naprawdę wierzysz, że byliby ludzie „wystarczająco zieleni”, aby zapłacić za tankowanie gazu CO2, który wystarczyłby do odrzucenia, którego nie widać ani nie znamy? Nawet jeśli są do tego zobowiązani (przez kogo?), Bardzo wątpię, że kiedyś to zobaczymy ... Rynek CO2 pozostanie czysto wirusowy! I tak, tak naprawdę nie wiemy, jak zapobiegać ... po prostu zarabiamy pieniądze ...

3) Technologia naftowa (dlatego należy do nich i biorąc pod uwagę ich obecne zachowanie, trudno jest im zaufać)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/02/06, 11:28

Co to jest czysty węgiel?

Cóż, myślę, że to koncepcja trochę jak „czysta wojna”, „siłą przynieść demokrację”, „Irak ma broń masowego rażenia” lub „konwencje genewskie?” Nic nie robić z Guantanamo! Dlaczego?

Chciałbym pogratulować naszemu przyjacielowi Deubeuliou za śmiałość dobrego żartu podczas przemówienia o stanie Unii. Naprawdę, aby stworzyć humor przy okazji „takie musi zrobić!

Jeśli umieścimy ten wątek w sekcji humoru? : Mrgreen:
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

odosobnienie




przez freddau » 02/02/06, 15:24

Istnieją również badania dotyczące sekwestracji w warstwach lądowych.

Z tego, co przeczytałem, basen paryski jest miejscem, w którym można oddzielić CO2, a dlaczego nie skorzystać z kieszeni, w których były zapasy gazu?

Jedynym problemem jest zagwarantowanie, że CO2 nie wzrośnie, a jeśli wzrośnie, aby upewnić się, że zostaliśmy ostrzeżeni, kieszeń CO2 wracająca do Paryża niekoniecznie byłaby dobrą wiadomością.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 02/02/06, 15:38

Rulian napisał:Chciałbym pogratulować naszemu przyjacielowi Deubeuliou za śmiałość dobrego żartu podczas przemówienia o stanie Unii. Naprawdę, aby stworzyć humor przy okazji „takie musi zrobić!


Uważam, że najnowsze wiadomości (i artykuł, z którego pochodzą) „Patriotyzm energetyczny George'a W. Busha - autor Christophe 02: 02:2006” dobrze podsumowuje naszą wizję rzeczy… i wszystko w finezji :) (czasami inaczej niż my :D )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Sekwestracja




przez Christophe » 02/02/06, 16:00

freddau napisał:Istnieją również badania dotyczące sekwestracji w warstwach lądowych.

Z tego, co przeczytałem, basen paryski jest miejscem, w którym można oddzielić CO2, a dlaczego nie skorzystać z kieszeni, w których były zapasy gazu?

Jedynym problemem jest zagwarantowanie, że CO2 nie wzrośnie, a jeśli wzrośnie, aby upewnić się, że zostaliśmy ostrzeżeni, kieszeń CO2 wracająca do Paryża niekoniecznie byłaby dobrą wiadomością.


Wszystkie te badania sprawiają mi ogromną radość, gdy obliczamy koszt kg zakopanego CO2 ... zakładając, że CO2 jest „możliwy do wychwycenia” (w każdym razie transportu) i porównamy go z „Odrzucony” koszt CO2 (nawet biorąc pod uwagę wirtualny koszt zanieczyszczenia / szkód spowodowanych przez CO2, współczynnik wynosi od 1 do 10 lub nawet 100!)

Żadna firma obecnie nie zamierza stosować takich rozwiązań, ale częściowo finansuje te badania ze względu na swój wizerunek: „Patrz, badamy / finansujemy rozwiązania!” :|

Tylko silna władza polityczna i popularna może zmusić te firmy do zrobienia tego ... I to nie jest jutro dzień wcześniej!
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

Re: Sekwestracja




przez Christine » 02/02/06, 17:43

Econology napisał:... zakładając, że CO2 można „wychwycić” (w każdym razie nie jest to transport)

: Mrgreen: Wyobrażam sobie duży balon (nie mówiąc „kaptur”) wiszący na słoju wszystkich pojazdów, który opróżniamy co noc w centrum magazynowym ... byłby to rodzaj selektywnego sortowania odpadów.

Mówiąc poważniej, istnieje bardzo proste rozwiązanie: przestań palić wszystko i wszystko, a zwłaszcza olej. Czym są ropa naftowa i węgiel? CO2 magazynowany poza obiegiem, pod ziemią. Po prostu zostaw to i rozwijaj inne źródła energii. Amen
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Sekwestracja




przez Christophe » 02/02/06, 17:54

Christine napisał:
Econology napisał:... zakładając, że CO2 można „wychwycić” (w każdym razie nie jest to transport)

: Mrgreen: Wyobrażam sobie duży balon (nie mówiąc „kaptur”) wiszący na słoju wszystkich pojazdów, który opróżniamy co noc w centrum magazynowym ... byłby to rodzaj selektywnego sortowania odpadów.


Nie wydaje ci się, żeby tak dobrze powiedzieć ... Producent (wierzę, że to oni ... w przeciwnym razie być może niezależny wynalazca) opatentował coś w tym gatunku w latach 80. .... bufor gazu podczas gdy kociołek nagrzewa się ...

Oczywiście nie sądzili, że worek napełni cały bagażnik : Chichot: (1 średni silnik = 4 L spalin na minutę)

Problem polega na tym, że nawet zakładając, że wiemy, jak racjonalnie i łatwo „skroplić lub wychwycić CO2” ... jego masa (2,3 kg na litr benzyny i 3,1 na litr oleju napędowego) stanowi problem .

Po tym, jak obróbka plazmowa mogłaby w przyszłości być w stanie rozbić CO2 na stały węgiel i O2 (ale w tym przypadku, jeśli byłoby to opłacalne energetycznie, wymyślilibyśmy ruch ciągły ... w obiegu węgla)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Re: Sekwestracja




przez lau » 02/02/06, 23:14

Christine napisał:Wyobrażam sobie duży balon (nie mówiąc „kaptur”) wiszący na słoju wszystkich pojazdów, który opróżniamy co noc w centrum magazynowym ... byłby to rodzaj selektywnego sortowania odpadów.

Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 02/02/06, 23:19

super lagaffe .......... : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217