Sarkozy: Francja dostarczy Kaddafiemu reaktor jądrowy

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Sarkozy: Francja dostarczy Kaddafiemu reaktor jądrowy




przez Christophe » 25/07/07, 23:27

Właśnie usłyszałem to na Soir3… Jestem na dupie, zwłaszcza biorąc pod uwagę „aferę irańską”… ale nie dajmy się zwieść, to w zamian za benzynę i ropę…

szukam potwierdzenia informacji...
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 03 / 11, 18: 34, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/07/07, 23:29

Francja i Libia podpisały protokół ustaleń w sprawie cywilnej energii jądrowej, który przewiduje dostawę reaktora jądrowego umożliwiającego Libii odsalanie wody morskiej.
Umowa ta „ma na celu zapewnienie Libii reaktora jądrowego, który umożliwi dostarczanie wody pitnej” poprzez odsalanie wody morskiej, powiedział dziennikarzom sekretarz generalny francuskiej prezydencji Claude Guéant.


http://relatio.blogspirit.com/archive/2 ... beill.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/07/07, 19:34

i powiedzieć, że są takie proste systemy działające na energię słoneczną, których ten kraj jest pełen
(wygląda jak szklarnia)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 26/07/07, 20:10

Ale w szklarniach słonecznych trudno jest zrobić bomby. :płakać:
Christophe, jaka jest sprawa Iranu. Czy masz link?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/07/07, 20:19

Cóż, Libia ma szczególnie „za dużo” gazu i ropy…

To jest dokładnie to, co mówimy Iranowi, aby nie rozwijał swojej „cywilnej” energii jądrowej: pkoi rozwijają energię jądrową, ponieważ macie inne źródła energii…

Uwierzyć, że Sarko chce zdestabilizować region albo że francuskie firmy opanowują kontrolę nad wodą w Libii??? Suez ma już ugruntowaną pozycję w Chinach, więc...

ps: afera irańska jest tym o czym Bush mówi od 2 lat...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 26/07/07, 23:07

bułgarski jogurt.
Trzeba się dowiedzieć chłopaki!
Wyjaśniam, bo jestem dziś wściekły.

Nasz prezydent musi zostać objęty opieką albo zniknąć...
Europa od 8 lat działa na rzecz wyzwolenia Bułgarów. Sprawa miała się zakończyć.
Ponieważ romans wydawał się lepszy niż jej fiasko w Kolumbii, gdzie uwolniła przywódcę Farc, więźnia, bez uwolnienia I. Betancourta, Nicolas wskoczył na modę. Usta europejskich negocjatorów… Kaddafi, przebiegły jak szakal, poszedł wówczas o krok dalej.
Sprawa zakończyła się tak, jak miały zakończyć się poprzednie negocjacje: odszkodowanie od Europy, rodziny i opieka nad chorymi dziećmi.
Ale w końcu Sarkozy, żeby być na ostatnim zdjęciu, obiecał elektrownię atomową, mowa o autostradzie, modernizacji szpitali... Wszystko to wkrótce wyjdzie z kieszeni Francuzów...
Oportunistyczna osoba, która ma gdzieś etykę, moralność, europejskiego ducha zespołowego, spadający francuski budżet, przyznane już ulgi podatkowe i rosnące zadłużenie, rezygnuje z wcześniejszych obietnic.
Wszystkie te gestykulacje, aby ewentualnie zapewnić zapas węglowodorów, ale przede wszystkim skorzystać z aury podczas uwalniania bułgarskich więźniów. Podły.
Podobnie jak jego przyjazd siedzący na dachu samochodu (Mister bezpieczeństwa drogowego?), 50m za zwycięzcą, uciekł z etapu Tour de France. Kradzież światła reflektorów i zwycięstwa sportowca pod koniec wyścigu jest nikczemna.
Tak jak jego żona, jako niewykwalifikowana emisariuszka, szukając uznania, ukradła posadę ministra spraw zagranicznych, którego to była praca. (To prawda, że ​​Kouchner był wcześniej zajęty wnioskami o przykładne sankcje wobec Iranu, bo ośmiela się budować cywilne elektrownie jądrowe w celu wzbogacenia uranu do produkcji bomby).
Amerykanie długo szukali wszy na głowie u Kaddafiego, który bronił się swoimi środkami (terroryzm i zniszczenie 2 samolotów cywilnych w locie/wiele ofiar śmiertelnych). Jest ich irytującym zwierzakiem, także dla Anglików (także Izraelczyków). Anglicy próbowali go zabić podczas bombardowania, które przeleciało nad Francją (pozwolenie dla Mitterranda), i które kosztowało życie członków jego rodziny, w tym córkę (nienawiść musi być zawsze obecna).
Wygnany z narodów, szukał rozgłosu; znalazł szczęśliwego przyjaciela, który ma te same cele.
Co mi przeszkadza:
We Francji skandaliczny dyskurs bezpieczeństwa, ważne urządzenia do nadzoru i archiwizacji, które utrudniają codzienną wolność, swobodny przepływ i denerwują nasze codzienne morale, aby chronić się przed globalnym terroryzmem. Vigipirate istnieje od ponad dekady; Pani Alliot-Marie właśnie rozpoczęła instalację kamer monitoringu wideo wszędzie, podobnie jak w Anglii.
Na zewnątrz zostaje uwolniony przywódca partyzancki, a elektrownia atomowa zostaje zaoferowana poszukującemu uznania despocie, który w przeszłości dopuścił się terroryzmu i zestrzelił 2 cywilne samoloty, angielski i francuski. Co na to rodziny ofiar?
Zbombardowaliśmy Irak, elektrownię jądrową zbudowaną przez Chiraca i wywołaliśmy 2 wojny, aby uniemożliwić Saddamowi niebezpieczne uzbrojenie się, jak się wydaje?
Amerykanie nękali Koreańczyków z północy, aby wstrzymali próby nuklearne.
Są blisko Clash, aby uniemożliwić Irańczykom wytwarzanie ich uranu. Wiele narodów też tego chce.
Co myśleć o tej akcji prezydenckiej?

NS jest zagorzałym obrońcą większej Europy i robi wszystko, by narzucić nam mini-traktat bez referendum. Na zewnątrz okazuje się, że gra solo, kiedy uzna to za stosowne, kiedy interweniuje w negocjacjach, które miały zakończyć się sukcesem.
Brak ducha zespołu, nieodpowiedzialne zachowanie.
Obiecuje remont szpitali w Libii. We Francji szpitale bankrutują. Pielęgniarki będą musiały pracować 39 godzin bez wynagrodzenia.
ZUS jest więcej niż deficytowy (pomimo zarzutów Xaviera Bertranda, który skandalicznie zwiększał liczbę medyków w pierwszym kwartale przed przystąpieniem do kampanii NS). Ostatnio, z powodu poważnego oparzenia ręki, wszystkie obowiązkowe opatrunki były na mój koszt...

Ostatnie oficjalne wyjaśnienie: elektrownia jądrowa będzie wykorzystywana do produkcji wody pitnej.
Dobry biznes!
Czy wiecie, że Libia, dzięki niemieckiej wiedzy technicznej, wywierciła bardzo głębokie studnie, aby wydobyć wodę z bardzo czystej i bardzo starej warstwy wodonośnej, pod sąsiadującymi krajami na południu, wschodzie i zachodzie, poprzez wiercenie ukośne i z powrotem na wybrzeże rurociągami. Woda będzie żywotnym problemem tego stulecia, a Libia już teraz zachowuje się jak bandyta (nie tylko).
Ludzie mają krótką pamięć i nie pociągają do odpowiedzialności swoich wprowadzonych w błąd polityków.
To jest smutne.
Ten dzień dopingu w Tour de France Cycliste wydaje się o wiele ważniejszy…
Rewanż będzie tylko silniejszy.
----
Poniżej przypadek Bułgarów, który wydaje nam się szalony: jak można winić współpracujących opiekunów za zarażenie dzieci? To nie do pomyślenia! I jeszcze...
Włosi i Bułgarzy w zbudowanym przez siebie szpitalu w Libii opracowali z bułgarskiej szczepionki przeciw gruźlicy szczepionkę przeciw AIDS, którą przetestowali na populacji i która okazała się mało znana, ponieważ 400 dzieci zostało zarażonych i kilka osób zmarło lub umrze…
Oto sedno sprawy: lobby testuje swoje próby farmakologiczne na populacjach pozaeuropejskich (głównie Afrykanach), tanio, pod pozorem pomocy zdrowotnej i rozwoju współpracy z krajami, którym brakuje umiejętności technicznych.
Uwięzieni opiekunowie zostali pociągnięci do odpowiedzialności za zatrucia.
Wszyscy byli torturowani (gegene).
Oburzenie Kaddafiego było uzasadnione, ale trzymał podwładnych jako zakładników; celować i osiągać inne cele.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/07/07, 09:00

um,

Nie wiem, gdzie to znalazłeś.
Ale jeśli chodzi o Secu, słyszałem, że państwo ma opóźnienia w płatnościach rzędu dwóch do trzech razy większe.

Więc... dowiedz się, co jest prawdą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/07/07, 09:09

Waaw Gegyx się uwolnił :)

Do dziury i są 2 fakty, które smucą mnie bardziej niż inne...

1) Lekarze i chirurdzy przeprowadzili długie badania i dlatego logicznie rzecz biorąc, są pasjonatami swojej pracy…

Pkoi czy będą o 35h? W praktyce niewielu inżynierów...

2) Strajki chirurgów płacących 7000 € miesięcznie, którzy domagają się swojej siły nabywczej lub innych rosnących składek ubezpieczeniowych, rozśmieszają mnie...

3) Ale szczególnie ta słynna dziura nigdy nie został zrekompensowany wpływami podatkowymi (i innymi wpisami, na przykład VAT...) generowanymi przez opiekę…czy wiesz, jakie są średnie obroty apteki? To dość potworne...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/07/07, 09:54

Niemiecki minister delegat do spraw zagranicznych Gernot Erler skrytykował francusko-libijskie porozumienie w sprawie energetyki jądrowej, ostrzegające przed ryzykiem proliferacji, w wywiadzie dla dziennika Handelsblatt, który ukaże się w piątek 27 lipca. „Politycznie ta sprawa jest problematyczna” – powiedział socjaldemokratyczny minister. Wyjaśnił, że „dodatkowo ryzyko proliferacji wzrasta z każdym krajem, który wykorzystuje energię jądrową”.


Gernot Erler skrytykował też francuski rząd za działania wbrew niemieckim interesom, o ile „Niemcy już wcześniej przedstawiły Libii propozycje rozwoju energetyki odnawialnej, na które „nie zareagowały”.

„NIE RYZYKUJ ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ”

Waszyngton ze swojej strony poparł środową francusko-libijską umowę. "Francuski rząd z pewnością będzie bardzo ostrożny, aby zapewnić, że jakiekolwiek [ostateczne] porozumienie będzie zgodne z umowami międzynarodowymi" - powiedział dziennikarzom rzecznik Departamentu Stanu Sean McCormack. "Popieramy pokojowe wykorzystanie energii jądrowej i energii jądrowej jako alternatywy dla węglowodorów. Ale to musi odbywać się w sposób, który nie stwarza ryzyka proliferacji” – dodał rzecznik.

Sean McCormack podkreślił jednak, że „rząd libijski dobrowolnie wyrzekł się swoich programów broni jądrowej”. „Myślę, że przy odpowiednich zabezpieczeniach musimy zobaczyć, w jaki sposób Libia może skorzystać z cywilnej energii jądrowej” – podsumował.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/07/07, 09:56

Krótko mówiąc, jak już widzieliśmy i czytaliśmy, mamy neokonserwatystę lub po prostu idiotę w Pałacu Elizejskim.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169