Rocard: Francja błogosławiona przez bogów (gaz łupkowy)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Rocard: Francja błogosławiona przez bogów (gaz łupkowy)




przez słoń » 12/11/12, 10:22

Znasz powiedzenie „lepiej to usłyszeć niż być głuchym”?
Mam nadzieję, że niektórzy wolą pozostać głuchymi! : Evil:

http://tempsreel.nouvelobs.com/societe/ ... dieux.html
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 12/11/12, 11:57

zwolennikiem energii jądrowej, zwolennikiem gazu łupkowego, zwolennikiem oszczędności. Naprawdę profesjonalista. : Chichot:
0 x
Obraz
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/12, 12:46

I zapomina powiedzieć, że odwierty gazu łupkowego są idealne do pozyskiwania energii geotermalnej z głębokiej energii słonecznej, jest wieczna i nigdy się nie wyczerpuje, bez CO2, ani zanieczyszczenia wód gruntowych (nawet ich odkażania), które można wykonać zamiast łupków, zanieczyszczając je na zawsze nasze wody!!!

Działający przykład od 2007 roku www.dlsc.ca letnie geotermalne słoneczne, płytkie, aby się rozmnażać i ulepszać za niską cenę i miejsca pracy.
0 x
Tiazolinony neuro toksyczne, aby uniknąć, umieścić wszędzie, szaleństwo, zabija przy mniej niż ppm, bakterie i twoje neurony, co mnoży Alzheimera !!
Pszczoły znikają pestycydy, Roundup, zostają i zabijają nas powoli. http://www.pollinis.org/petitions/petit ... noides.php
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 12/11/12, 13:58

Biorąc pod uwagę jego wiek i oczekiwaną długość życia, może jeść GMO i nie obawiać się szkód związanych z eksploatacją gazu łupkowego : Lol:
To jest problem starych polityków!...jak mogą podjąć działania na przyszłość.
Kiedy jednocześnie z niekumulowaniem mandatów będzie obowiązywała granica wieku?
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/11/12, 15:27

Halo

Zabawne jest to, że politycy lub byli politycy promują gaz łupkowy.
Ten sam portret znanego byłego premiera w Quebecu.
I pomyśleć, że wtedy na niego głosowałem.
Oczywiście po wycofaniu się z polityki gromadzi się po stronie koncernów naftowych i zaprzecza wszystkiemu, co głosił, kiedy został wybrany.
Wystarczy obejrzeć reklamy, które regularnie daje nam w telewizji, o korzyściach ekonomicznych płynących z eksploatacji piasków roponośnych, jeśli te wielkie koncerny naftowe czują się w obowiązku powiedzieć społeczeństwu, że to, co robią, jest dobre, jest się czym martwić.
Czasami zastanawiam się, gdzie jest granica między informacją a propagandą..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 12/11/12, 19:54

„W tej kwestii, będąc bardzo zielonym, długo się wstrzymywałem. Ale nie przeczytałem niczego, co byłoby całkowicie przekonujące”, wyjaśnia Michel Rocard. Według niego „mamy wyimaginowany odruch trochę tego samego typu, co w obliczu GMO. Kiedy wiemy, że gaz Lacq wydobywano metodą szczelinowania hydraulicznego bez uszkodzeń na miejscu, można się zastanawiać (...) Dla Europy [Francja] byłaby dla gazu łupkowego tym, czym Katar dla ropy. Czy możemy się go pozbawić? Ja nie wierzę, że"


Nie jestem znawcą tematu, ale to porównanie mnie niepokoi. Rozbić skały w Lacq? Ze wszystkich dokumentów, które widziałem w Internecie, nawet tych starych, jest tylko słowo „wiercenie”, zwłaszcza że w tamtym czasie wstrzykiwanie pewnej ilości różnych toksycznych chemikaliów, rozpuszczalników itp. w celu wydobycia gazu, wydaje się, że jeszcze go nie wynaleziono.

Co można było zrobić (z ograniczonymi szkodami?) w tamtym czasie i przy technologii poszukiwań ropy naftowej, z pewnością nie ma nic wspólnego z nieodwracalnym zatruciem wód gruntowych szczelinowaniem hydraulicznym i wszystkimi jego „toksycznymi dodatkami”.

http://www.coeurdebearn.com/decouvrir/B ... ujourd-hui

O ile więcej Rocroa otrzymał od lobby naftowego lub innych, żeby opowiadać te wszystkie bzdury? : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 404