Zasilanie Gazpar (i konsumpcji?)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Zasilanie Gazpar (i konsumpcji?)




przez gommearabique » 10/03/16, 15:56

Witam, czy wiecie, w jaki sposób licznik komunikacyjny Gazpar będzie zasilany w energię elektryczną, ponieważ z tego co wiem, w skrzynce, w której znajdują się stare liczniki, nie ma prądu?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez Christophe » 10/03/16, 16:02

Czy po Linkym zajmiesz się Gazparem?

Być może powinniśmy już zakończyć sprawę Linky, prawda? Ponieważ oczywiście zużycie własne Linky nie jest ważniejsze niż zużycie starych mierników elektromagnetycznych...

sugestie/licznik-zużycia-wewnętrznego-edf-t14568.html#p300287
0 x
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez gommearabique » 10/03/16, 17:44

Cóż, jak to mówią, jedno prowadzi do drugiego. Zastanawiam się nawet czy to nie jest wielka sprawa skąd będziemy brać prąd z gazownicy... Wszystko to wynika z wymiany wodomierza, zauważyłem, że na nowym liczniku nie ma indeksu 0, myślę, że zaczął działać podczas testu licznika, ale pomnożony przez liczbę subskrybentów daje niezłe oszustwo, ponieważ następujący odczyt nie liczył indeksu początkowego!
Nabrałem podejrzeń, niektórzy powiedzieliby, paranoików, w związku z samocertyfikacją produktów przemysłowych i na długo przed VW miałem wrażenie, że oszukuje wszędzie.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez izentrop » 10/03/16, 17:50

Witam, oczywiście:
Licznik gazu ziemnego Gazpar przesyła dane dwa razy dziennie, w mniej niż sekundę, drogą radiową do koncentratora, wykorzystując częstotliwość 169 MHz

Liczniki-komunikacyjne-Linky-i-Gazpar.

Trzymaj częstotliwość, którą dobrze znałem, kiedy ćwiczyłem radiotelefonię. Teraz te częstotliwości są odzyskiwane do innych zastosowań. :zmarszczyć brwi:

Zauważyłem, że indeks nowego licznika nie był na poziomie 0,
Jakie znaczenie ma indeks brany pod uwagę przy uruchomieniu, prawda?
0 x
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez gommearabique » 10/03/16, 18:10

tak, to oczywiście izentrop, ale skąd wziąć prąd ze skrzynki gazowej? Fala radiowa, jak mówisz, nie jest w gazie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez Gaston » 10/03/16, 18:13

Myślę (nie jestem pewien : Oops: )że licznik jest samozasilający z turbiną w przepływie gazu.
Mając kondensator lub mini akumulator musimy mieć go wystarczająco dużo na obsługę licznika i dwie sekundy transmisji dziennie.

Pewne wydaje się to, że licznik nie ma przewodu wejściowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez f6gia_88 » 10/03/16, 18:26

Bonjour à tous
Być może technologia RFID lub chip zasilany jest poprzez transmisję „serwerową”?
System ten wykorzystuje 2 częstotliwości, niską do odbioru i zasilania chipa oraz wyższą jednocześnie do transmisji... Odczyt niektórych operatorów wodnych, już korzystających z tej technologii, wyposażony pojazd przechodzi na bieg jałowy i jest aktywowany poprzez minięcie licznik żetonów, jest bardzo szybki
0 x
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez gommearabique » 10/03/16, 18:33

dziękuję Gaston etf6gia za odpowiedź, ale wydawało mi się, że przeczytałem, że będzie to jak połączenie CPL z koncentratorem, stąd moje pytanie o wymaganą energię elektryczną, sprawdzam na stronie silnika...
0 x
gommearabique
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 06/03/16, 10:57

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez gommearabique » 10/03/16, 18:42

No cóż, za szybko zadałem pytanie: sam znalazłem odpowiedź w internecie: w nowym liczniku gzspar będzie wbudowany akumulator (żywotność akumulatora: 20 lat) i transmisja radiowa do koncentratora.
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
f6gia_88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 03/09/09, 14:20
Lokalizacja: Wogezy

Re: Zasilanie Gaspara (i zużycie?)




przez f6gia_88 » 10/03/16, 19:23

Guma arabska
Tę samą odpowiedź znalazłem na zamkniętym czacie GDF/SUEZ (Engie what...) częstotliwość 169 MHz i zasięg 1 km, dwa razy dziennie.
Koncentratory zostaną umieszczone w studzienkach rewizyjnych i zaworach sieciowych. Natomiast na każdym ze studni pojawią się pionowe anteny typu VHF i GSM, które będą zbierać transmitowane dane i wprowadzać je do sieci GSM. Pytanie, które się tu pojawia, brzmi: czy ErDF utworzy sieć prywatnego operatora GSM, taką jak Orange, Bouygues, SFR lub GigaHertz GSM, aby odczytywać dane z licznika energii elektrycznej Linky, oczywiście w zasięgu wzroku będzie kolejne zanieczyszczenie radiowe. ...
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260